• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Profilaktyka w szkole - Program EPSILON

W poniedziałek 2 marca br. uczniowie klas piątych i klasy czwartej uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu EPSILON. Podczas zajęć wzmacniane było poczucie przynależności do grupy klasowej, przekazywane były sposoby dobrego komunikowania się, było miejsce na wyrażenie swoich emocji dotyczących szkoły, klasy, kolegów i koleżanek.

Celem warsztatów była  profilaktyka zachowań niepożądanych: agresji, przemocy wobec siebie i innych. Budowanie dobrych relacji społecznych, ma w przyszłości zapobiegać uzależnieniom od używek, tytoniu, gier, internetu.

Czytaj więcej...

Lekcja Zoologii

9 marca  kolejny raz gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Pająka, znanego hodowcę zwierząt i popularyzatora wiedzy przyrodniczej, który przeprowadził dla uczniów warsztaty zoologiczne. Tym razem przedmiotem tej specyficznej lekcji zoologii była gromada ptaków. Pan Pająk w interesujący sposób przedstawił uczniom charakterystyczne cechy wybranych gatunków krajowych i egzotycznych ptaków. Prelegent szczególną uwagę zwrócił na te cechy ptaków, które stanowią podstawę ich rozpoznawania: pokrój ciała, barwę upierzenia, kształt nóg, dzioba czy pazurów. Podkreślił również znaczenie wydawanych przez ptaki dźwięków, jako ich cech rozpoznawczych. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wypreparowanych ptaków,miedzy innymi naszych krajowych – zimorodka, sójki, pójdźki czy dzięcioła małego, kilku egzotycznych na przykład kaczki mandarynki i kakadu żółtoczubej. Pan Andrzej w zajmujący sposób przedstawił zwyczaje ptaków związane z rozrodem,opieką nad potomstwem, odżywianiem, wędrówkami,a nawet z hodowlą niektórych gatunków.  

Czytaj więcej...

Zaproszenie

 

 

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na naszego szkolnego Facebooka. Nasi nauczyciele będą zamieszczać tam pomysły na spędzanie czasu w domu. Trzymajcie się zdrowo!!!

 

 

 

Informacja dotycząca Koronawirusa

Szanowni Rodzice decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się Koronawirusa zajęcia w  Szkole zostają odwołane od dnia 12.03.2020r. Jednocześnie informuję,że 12.03. 2020 i 13.03.2020 będzie czynna świetlica przy ul Młyńskiej 8 od 8:00 do 16:00 dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki (bez wyżywienia). Od poniedziałku 16.03.2020 Szkoła będzie zamknięta do 25.03.2020 - chyba że pojawią się nowe informacje MEN. Proszę śledzić dziennik elektroniczny. Jeżeli rodzice mają dziecko do 8 lat przysługuje im zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS. Bardzo proszę zachęcać swoje dzieci do samodzielnej nauki, gdy nie będzie lekcji w Szkole. MEN na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Bardzo proszę na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN.

Konstruktorzy przyszłości z 3b

Kiedy za oknem pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, uczniowie w naszej szkole wcale się nie nudzą. Przez kilka dni w klasie 3b rozmawialiśmy o inteligentnych urządzeniach, których jest bardzo dużo wokół nas. Dzieci poznały również najbardziej znane roboty humanoidalne. Następnie same wykonały przestrzenne projekty takich robotów z materiałów odpadowych, których dużo jest w naszych domach (to ekologiczne!) Zwieńczeniem tematu były prezentacje prac, w których uczniowie pokazali roboty oraz opowiadali o możliwościach i zastosowaniu swoich wymyślonych humanoidów.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr Junior"

Ośmioro śmiałków z klas siódmych i ósmych stanęło w szranki, by zmierzyć się z zestawami pytań Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr Junior”. „Bóbr” to wieloletni już konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w którym szkoła bierze udział. Głównym jego celem jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego u młodzieży oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na różnych etapach edukacji.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020.

Działajmy razem! Działajmy bezpiecznie!

„Internet, niestety, jest wciągający - więc muszą uważać z niego korzystający!” – Tak uczniowie klasy piątej podsumowali korzystanie z Sieci podczas apelu szkolnego, przygotowanego by uczcić  tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

Tegoroczny DBI 2020,  czyli Dzień Bezpiecznego Internetu, miał miejsce we wtorek 11 lutego. DBI rokrocznie obchodzony jest w szkole. Głównym jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci internetowej i jej dobrodziejstw. „Jednoczymy się w celu ochrony przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii. To jednak samo się nie stanie. Działajmy Razem! Działajmy Bezpiecznie!” – to słowa uczennic z klasy ósmej na podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu ucznia.

Czytaj więcej...

Terminy rekrutacji do szkół średnich

1. Podanie do publicznej wiadomości przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej obowiązkowych zajęć edukacyjnych, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 do końca lutego 2020r.

2. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami 

z wyłączeniem szkół i oddziałów dwujęzycznych i oddziałów międzynarodowych, oddziałów wojskowych, oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (sprawdzian uzdolnień kierunkowych) oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe.

od 11 maja 2020 r. do 23 czerwca 2020 r. do godz.15.00

Czytaj więcej...

Wyjazd na lodowisko 2020.02
15 lutego chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko. 


 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour