• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


PO WER w naszej szkole!!!

4 listopada,  w ramach akcji KA1 „ Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, rozpoczynamy 2 letni projekt pt. „Rozpoznać, nauczyć, zrozumieć – międzynarodowy projekt aktywizacji szkoły” finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.  W roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 ośmiu nauczycieli naszej szkoły wyjedzie na tygodniowe szkolenia metodyczne do Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Szkolić będą się nauczyciele klas 1 – 3, angliści i nauczyciele przedmiotów ścisłych. Swoją wiedzę nauczyciele wykorzystają na lekcjach oraz prowadząc kolejne projekty międzynarodowe. Szczegółowe informacje dotyczące projektu pojawią się w zakładce „Projekty” .

Aleksandra Mrowiec

Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

W przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas specjalnych naszej szkoły uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji historii. Zanim przystąpili do wykonania zadań w przygotowanym dla nich pomieszczeniu, zostali wprowadzeni w temat oglądając krótkie, animowane filmy oraz słuchając pieśni patriotycznych. Następnie udali się do specjalnie przygotowanej sali, w której zostały ukryte zadania do wykonania. Były to m. in.: przeprowadzenie doświadczenia, dzięki któremu powstały barwy narodowe, złożenie pociętego godła oraz konturu Polski, wybranie spośród zdjęć tylko takich, na których znajdują się polskie potrawy, odkodowanie hasła z napisem „Polska”, gra w domino z polskimi symbolami. Aby wyjść z sali uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zadania i podać poprawne odpowiedzi na zagadki. Każde rozwiązane zadanie zawierało element głównego hasła umożliwiającego wyjście z sali. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, a przy okazji zabawy utrwalili wiedzę na temat historii Polski.

Magdalena Bojda

Czytaj więcej...

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

W ramach zajęć dodatkowych z j. angielskiego uczniowie klasy 1C spotykają się w czwartki, żeby przygotować coś pysznego. Całkiem przy okazji uczymy się nowych słówek i zwrotów w języku angielskim :)

W zeszłym miesiącu uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali soki warzywno- owocowe oraz uczyli się nowych nazw owoców,  utrwalali sobie także nazwy kolorów. Było pysznie!

Barbara Podskarbi

Czytaj więcej...

Wernisaż Alberta Bohma

Dnia 5 listopada 2019 w ramach zajęć artystycznych,klasy 7 B i C pod opieką nauczycielki plastyki Tamary Nowok, wzięły udział w wernisażu Alberta Bohma w MGOKU w Strumieniu. Młody artysta fotografik, uczeń Technikum Artystycznego we Frydku Mistku w swoich pracach zatytułowanych Moje spojrzenie, ukazał  piękno natury, światła i codzienności swojej rodzinnej miejscowości Vratimow.

 

Czytaj więcej...

Dyskoteka!!!

30 października, w ramach inauguracji działalności nowego Samorządu Uczniowskiego, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka szkolna. Na dyskotece bawiło się około 90 uczniów klas 5 – 8. Oprawę muzyczną zapewnili chłopcy z klasy 8, przy wsparciu naszego absolwenta – Cezarego Czerwińskiego. Zapraszamy na kolejne imprezy zorganizowane przez nasz Samorząd. 

Z najlepszymi pozdrowieniami:

przewodniczący: Kacper Miłek

Czytaj więcej...

Speaking time

28 października w naszej szkole odbyły się zajęcia języka angielskiego, które poprowadził pan James Williamson – obywatel Zjednoczonego Królestwa, a prywatnie......... wujek naszej uczennicy Klaudii Ryszki z klasy 6b. Dzięki zaangażowaniu Klaudii  klasa 6b, 8a i 8b miała okazję  dowiedzieć się jak to jest żyć i pracować w Anglii, poznać różnice pomiędzy polskim i angielskim systemem edukacji i  poćwiczyć swój angielski – każdy uczeń opowiadał o swoich zainteresowaniach, pasjach i planach na przyszłość. Ale największą niespodzianką był fakt, że pan James mieszka.... w Zbytkowie! Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem nowej przyjaźni pomiędzy naszymi uczniami a panem Jamesem i liczymy na więcej.

Aleksandra Mrowiec

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Podobnie jak każdego roku, nasza szkoła włączyła się w działania związane z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który przebiegał pod nazwą „Pasja, profesja, powołanie”.

Czytaj więcej...

Gminne Turnieje Piłki Nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej Szkoła Podstawowa z Drogomyśla. Obie szkoły będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach grupowych.

Czytaj więcej...

Miejsko -gminne turnieje piłki nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń Szkoły Podstawowej w Strumieniu, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. 

Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej nasi uczniowie zajęli III miejsce.

 

SP Strumień (2007 i mł) będzie reprezentował gminę na zawodach grupowych w Skoczowie w dniu 24 października. br.

Jakub Barwicki, Nikodem Piekut, Kacper Wychowaniec, Oliwier Niemczyk, Krzysztof Kurowski, Tomasz Stryczek, Eryk Wyleżuch, Jakub Stawowczyk, Jakub Michalik, op. Krzysztof Dybczyński 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour