• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Pierwsze kroki w szkole przy Młyńskiej i krok do zdrowia - 17 czerwca

Na trzy dni przed zakończeniem roku szkolnego szkołę przy ulicy Młyńskiej odwiedziły przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami.  Tego dnia postawili oni swoje pierwsze kroki w szkole, do której przyjdą od września, a także wzięli udział w projekcie pod nazwą "Krok do zdrowia" przygotowanym przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, pedagoga szkolnego i wybranych uczniów klas młodszych.

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny 2019 - fotorelacja

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Autorem zdjęć jest Pani Magdalena Malinowska-Pudło

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis

 

Czerwiec

10.06.2019 - 14.06.2019


 

Czytaj więcej...

Informacje dla pierwszaków


W poniedziałek 10.06.2019r. o godz. 15:00 odbędzie się dzień otwarty dla przyszłych I klas, które rozpoczną naukę w naszej szkole 01.09.2019r.
 

Festiwal biegowy

Dnia 30 maja 2019 r. na stadionie miejskim w Strumień odbył się „Festiwal biegowy” w ramach „Europejskiego Tygodnia Sportu”. Do rywalizacji przystąpiło 151 uczniów (73 chłopców i  78 dziewcząt)  klas 1-5 SP w Strumieniu. Zawodnicy startowali  w swoich kategoriach wiekowych, na różnych dystansach.

 

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne

Za nami VIII edycja "Czwartków Lekkoatletycznych", bardzo szczęśliwa dla naszych lekkoatletów. Na przełomie września ubiegłego roku i maja tego roku odbyło się łącznie 6 imprez lekkoatletycznych oraz finał miejski, który był podsumowaniem  zmagań najmłodszych lekkoatletów. Wszystkie zawody odbywały się na stadionie SOSiR w Skoczowie.

Czytaj więcej...

Triathlonowe zmagania

18 maja 2019 r. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował XII Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w Triathlonie. Zawody przeprowadzono na basenie w Krytej Pływalni "Delfin" (pływanie), na Stadionie Miejskim oraz na wałach rzeki Wisły (jazda na rowerze i biegi). Pogoda dopisała, więc wszystkie konkurencje odbyły się bez zatrzymywania czasu, tj. bezpośrednio po pływaniu była jazda na rowerze, a potem od razu bieg. W imprezie uczestniczyło 45 osób, w tym jedna sztafeta.

Czytaj więcej...

Epsilon pozwala wyrażać emocje

Początkiem maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu „Epsilon”. Zajęcia miały charakter integracyjny. Ich celem było m.in. budowanie poczucia przynależności do grupy klasowej, wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, nauka przekazywania komunikatów wspierających, możliwość przeżycia sytuacji w której dzieci wypowiadają własne emocje i otrzymują wsparcie od grupy, doświadczenie poczucia wspólnoty emocjonalnej z osobami z grupy klasowej.

Czytaj więcej...

Kulinarne pasje

14 maja 2019 roku zostały wręczone nagrody za udział w konkursie pt. „Kulinarne pasje” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Celem konkursu było umożliwienie młodym ludziom poznania zawodu kucharza, rozbudzenie kreatywności, pomysłowości oraz własnej inicjatywy. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły z klas gimnazjalnych: Anna Strządała z klasy III d oraz Daria Czyż z III b. Dziewczyny przygotowały deser o nazwie „Rubinowe szaleństwo”, który dał im zwycięstwo.


Po zakończonej uroczystości wręczenia nagród uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia pracowni oraz „podglądania” starszych kolegów podczas przygotowywania posiłków na zajęciach.
Magdalena Bojda

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour