• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień bez plecaka w klasach młodszych

26 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli swój DZIEŃ BEZ PLECAKA. Zabawa polegała na tym, aby plecak pozostawić w domu, a potrzebne do szkoły przybory spakować w kreatywny sposób. 

Uczniowie pomysłów mieli wiele. Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

Czytaj więcej...

"Generalnie Lokalnie"

 

Na początku marca uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w I etapie projektu „Generalnie Lokalnie - odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego wśród mieszkańców gminy Strumień” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. 

Aktywność naszej młodzieży polegała na wzięciu udziału w diagnozie dotyczącej ich zainteresowań, marzeń, potrzeb, zadowolenia z życia oraz funkcjonowania w lokalnym społeczeństwie. Badanie przeprowadziły Katarzyna Kamler i Justyna Szymańska ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna z Warszawy. Finałem I etapu projektu będzie powstanie diagnozy potencjału kulturotwórczego naszych mieszkańców, zwłaszcza tych młodych. Jej treść będzie ogólnodostępna, więc każdy będzie mógł się z nią zapoznać.

Czytaj więcej...

Nasi finaliści w konkursie InstaLogik

26 marca odbył się ostatni etap konkursu InstaLogik. W bieżącym roku szkolnym w całym kraju w konkursie łącznie  wzięło udział 6420 uczestników. W naszej szkole do konkursu zapisało się 9 uczniów, a 3 spośród nich  dotarło do III etapu. Są to:

Mateusz Kuliński

Karol Kustosik

Adam Pajor

Konkurs InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line. Każdy uczeń otrzymał własne konto, na którym rozwiązywał zadania. 

Pierwszy etap był matematyczny. Natomiast w kolejnych etapach zadania konkursowe zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. 

Na pracę naszych uczniów składało się kilka różnych elementów: podstawowy to oczywiście rozwiązywanie zadań i pisanie programów, ale także uczestnictwo w webinariach, które były wstępem do rozpoczynania nauki w kolejnych nowych obszarach i podsumowywanie tej pracy poprzez pisanie kolejnych etapów w czasie półtorej godziny. 

Jak widać za chłopakami mnóstwo pracy, ale również dużo wiedzy, którą chętnie się ze sobą dzielili i wzajemnie sobie pomagali.

Czytaj więcej...

Zajęcia dla klas 8 dotyczące stresu

Uczniowie klas ósmych stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Stres związany z egzaminami, wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Dlatego też  nasza młodzież uczestniczyła  w zajęciach profilaktycznych ,,Czym jest stres i jak sobie z nim radzić".

Zajęcia przeprowadziła Pani psycholog Iwona Kudyba.

Pedagog szkolny

 

 

 

Połknęliśmy BAKCYLA oszczędzania

Klasa 6 uczestniczyła dziś w niecodziennej lekcji. Zajęcia lekcyjne ,,Twoje pieniądze " odbywały się on - line i dotyczyły kwestii kluczowych, takich jak: rola pieniądza i umiejętność zarządzania nim w życiu.  Informacje przedstawione zostały w odniesieniu do realiów portfela ucznia. Uczniowie dowiedzieli się,  m.in. ile ważyły dawnej pieniądze i na czym polega dzisiejszy obrót bezgotówkowy????

Młodzież wie już, dlaczego ważne są przemyślane wydatki i w jaki sposób zaplanować skuteczne oszczędzanie. Pod koniec lekcji uczniowie sprawdzili swoją wiedzę poprzez udział w zabawie quizowej  ,,Milionerzy ".

Spotkanie on - line dla klasy szóstej przeprowadzone zostało w ramach programu  ,,Bakcyl".

Pedagog szkolny

 

Światowy Dzień Autyzmu

,,Empatia to dar, 

który nas nic nie kosztuje ". 

W piątek w szkole królował kolor niebieski. Uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w tym kolorze, powstały gazetki i liczne  prace związane z tematem Autyzmu. 

Uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy osób borykających się z autyzmem oraz obejrzeli  filmiki edukacyjne by lepiej móc poznać i zrozumieć czym jest  Autyzm. 

Wioletta Milata

Elżbieta  Macura

Ilona Jaroszewska

 

XXI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

 

Dnia 23 kwietnia na stadionie LKS Pogórze przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się XXI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży. Zawody były dwukrotnie przekładane ze względu na złe warunki pogodowe. W zawodach wzięli udział dzieci i młodzież m.in z Cieszyna, Skoczowa, Brennej, Pogórza, Górek, Strumienia. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się rewelacyjnie. Poniżej wyniki wg kategorii wiekowej:

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 25.04.2022 - 29.04.2022Poniedziałek

Zupa ogórkowa z ziemniakami,  jajko gotowane, sos koperkowy, ziemniaki, owoc (gluten, mleko, seler, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in. do szkół podstawowych, aby wspomóc budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Od 1 września 2022 r. każda szkoła będzie musiała być wyposażona w sprzęt opisany w katalogu podstawowym programu Laboratoria Przyszłości. Ten program pozwala szkole na sfinansowanie nie tylko wyposażenia podstawowego, ale również dodatkowego, wskazanego przez szkołę. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Lista zakupionych pomocy znajduje się TUTAJ

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour