• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jesienna runda 9 edycji Czwartków Lekkoatletycznych dla najmłodszych

Za nami jesienna runda 9 edycji Czwartków ( Śród) Lekkoatletycznych dla najmłodszych. W tych 3 jesiennych rundach wzięło udział 136 zawodników  reprezentujących 12 szkół naszego powiatu. Na czele rywalizacji szkolnej reprezentacja SP Strumień, która w każdej z rund gromadziła ponad 2 tys. punktów. Indywidualnie w punktacji grand prix czołowe lokaty również w większości należą do naszych uczniów. Gratulujemy. Teraz przed nami kilkumiesięczna przerwa na doskonalenie kondycji i techniki rzutów i skoków i po raz 4-ty spotkamy się już wiosną 2020 roku. Kilka zdjęć na portalu OX. Wyniki na stronie lks-pogorze.pl

 

Czytaj więcej...

Czerwony dzień w 3a

Czerwony Dzień w naszej klasie był bardzo przyjemny i ....czerwony. Czerwone ubrania, czerwone śniadania, czerwone zabawki i czerwony konkurs. Klasa w wyniku losowania została podzielona na pięć zespołów. Każda grupa pracowała oddzielnie rozwiązując te same zadania, przedstawiciele zespołów przedstawiali prace grup na forum klasy. Za każde zadanie grupy otrzymywały punkty. Po podliczeniu wyłoniono zwycięzców : Maja, Zosia, Nikola i Ksawery. Pytania konkursowe zawierały oczywiście coś czerwonego np. Jakie znacie czerwone rośliny? Lizaki i cukierki osłodziły resztę dnia. 

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Jadłospis 15.10.2019 – 18.10.2019

Październik

15.10.2019 – 18.10.2019

Poniedziałek

Święto Edukacji Narodowej 

Wtorek

Rosół z lanym ciastem.

Alergeny(1; 3; 7; )

Ziemniaki, kotlet drobiowy panierowany, kapusta czerwona z majonezem. Kompot owocowy.

Alergeny(1; 3; 7; )

Czytaj więcej...

Spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne uczniów pełnosprawnych z uczniami z niepełnosprawnościami.

Za nami miesiąc wrzesień i pierwsze spotkania uczniów biorących udział w innowacji pedagogicznej Wspomaganie porozumiewania się uczniów niepełnosprawnych z trudnościami w komunikacji werbalnej z rówieśnikami przy użyciu znaków manualnych i graficznych według Programu Rozwoju Komunikacji "MAKATON". Uczniowie z klasy II a, którzy w tym roku utworzyli grupę SK PCK bardzo chętnie przystępują do nauki pierwszych gestów Makatona, jak również czekają na kolejne spotkania ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami. Uczennice z klasy VIII, które również spotykają się ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami oprócz tego, że chcą porozumiewać się z nimi za pomocą gestów to poświęcają im swój czas, dzieląc się swoim uśmiechem i życzliwością.

 

Czytaj więcej...

Zawody - Przełaje Łąka

W środę (9.10) na obiektach LKS Łąka odbył się Finał Rejonowy w sztafetowych biegach przełajowych dzieci młodszych i starszych szkół podstawowych. W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów wyłonionych podczas wcześniejszych etapów : Finałach Powiatowych. 

Reprezentanci strumieńskiej podstawówki , uczniowie  klasy sportowej 6a- drużyna dziewcząt, jak i chłopców  startowały  w kategorii dzieci młodszych. Rywalizowali tam  z najlepszymi szkołami powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego, m.in.: SP Pszczyna, SP Czarków, SP Suszec, SP Góra, SP Pawłowice, SP Kobiór, SP Goczałkowice, ZSP Pogórze, SP Górki Wielkie, ZSP Istebna, SP Piasek.

Czytaj więcej...

Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W środę 2.10.2019 r. w Cieszynie odbył się Finał Powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych dzieci młodszych i starszych szkół podstawowych. W każdej z kategorii startowało 12 najlepszych szkół  powiatu cieszyńskiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach gminnych. Nasi reprezentanci zajęli kolejno miejsca:

Dziewczyny starsze : 11 miejsce,

Dziewczyny młodsze : 3 miejsce - awans do Finału Rejonowego,

Chłopcy starsi : 4 miejsce,

Chłopcy młodsi: 3 miejsce- awans do Finału Rejonowego.

Czytaj więcej...

Zagrożenia związane z e-papirosami - MEN i GIS OSTRZEGAJĄ!

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole


4 października br. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W    akcji tej młodsi uczniowie sprawdzają starszych uczniów, ale też i dorosłe osoby, czy znają tabliczkę      mnożenia. Komu udało się dobrze odpowiedzieć na 5 przykładów przy komisji egzaminacyjnej, uzyskał tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia. Możemy się pochwalić, że wielu uczniów i dorosłych taki tytuł  uzyskało. Serdecznie im gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji! Tabliczka mnożenia to fajna zabawa!

Dorota Banach

 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w 1c

30 września w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wykonały dla swoich kolegów z klasy piękne laurki. Obdarowaliśmy chłopców piłkarskimi długopisami i medalami "Super Chłopaka". Za słodki poczęstunek dziękujemy rodzicom. 

wychowawczyni Marzena Nikiel

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour