• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 22.04.2024 - 26.04.2024


Poniedziałek

Zupa koperkowa z ziemniakami i jajkiem

Kluski na parze z musem śmietanowo- truskawkowym

herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Podążaj za swoja pasją - rób to co lubisz

Gminne Targi Szkół Ponadpodstawowych kształtują przyszłość młodych ludzi. Podczas spotkania można było zapoznać się z bogatą ofertą  edukacyjną placówek ponadpodstawowych oraz poznać możliwości w sferze zawodowej. 

 

Dziękujemy za obecność uczniów, rodziców i przedstawicieli szkół, w których nasi  absolwenci będą kontynuować dalszą ścieżkę edukacyjno - zawodową.

 

Pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

InstaLogik 2023/2024

To już trzeci rok jak grupa uczniów naszej szkoły lubiąca rozwiązywać matematyczne zawiłości przy komputerze poprzez pisanie algorytmami rozwiązań różnorodnych zagadnień matematycznych angażuje się w konkurs InstaLogik.

Z roku na rok powiększa się grono uczestników, i korzystając z okazji pisania podsumowania, przypomnę słowa pana Tomasza Stachowicza, o tym, że plan na nowy sukces w nowym roku szkolnym to 20 000.

W tym roku było nas ponad 12 tys. I to właśnie my możemy zrealizować marzenie organizatorów tego ogromnego, wielowymiarowego przedsięwzięcia zapisując się do konkursu w kolejnym roku szkolnym. Udział rozwija nas cyfrowo, matematycznie i w zakresie programowania. Te wszystkie dziedziny w naturalny sposób się przeplatają, aby móc po prostu programować. A idea własnego rozwoju to nadrzędny cel organizatorów.

Jako szkoła, mamy już uczestników wśród absolwentów, którzy zarazili się programowaniem i z tym wiążą swoją przyszłość. Warto  zaczynać i próbować małymi kroczkami.

Czytaj więcej...

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców

Uczniowie klasy ósmej stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej to trudna decyzja, dlatego  nasza młodzież uczestniczyła w prelekcji  o rzemiośle i dualnym kształceniu zawodowym przygotowanej przez przedstawicieli Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców z Cieszyna.

 

Pedagog szkolny

 

 

  

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty 2024

Kolejny raz mieliśmy możliwość gościć w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. 

Poznaliśmy szereg możliwość edukacyjnych, system punktowy zamiast ocen oraz byliśmy świadkami ciekawych zajęć, podczas których mogliśmy poznać różne zawody od podstaw.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. To był  wartościowo spędzony czas klas ósmych.

Pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Cel misji: odnaleźć hakera i uratować oceny!

Nieznany sprawca włamał się do szkolnego i-Dziennika i sporo namieszał! Jeśli go nie znajdziemy, wszyscy uczniowie będą powtarzać rok! Uczniowie klasy 8 stanęli przed wielkim wyzwaniem wcielając się w rolę detektywów podczas gry „Akcja w Internecie.” Uczniowie poza integracją i zabawą  nauczyli się nowych umiejętności, a co najważniejsze – uświadomili sobie zagrożenia związane z Internetem. Pokazali hakerowi, że nikt nie jest anonimowy! 

nauczyciel informatyki

pedagog szkolny

 

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta - jesteśmy częścią zespołu, współpraca w grupie.

Lekcja otwarta to zajęcia mające na celu dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z innymi nauczycielami oraz poddawanie swojej pracy ewaluacji w celu dalszego doskonalenia zawodowego. Jest to forma, która pozwala osobie prowadzącej tego typu zajęcia poznać zdanie innych  nauczycieli, na temat jej pracy.

Dziś w tego rodzaju lekcji uczestniczyli uczniowie klasy ósmej podczas zajęć z doradztwa zawodowego. Na warsztat był rzucony temat ,,Jesteśmy częścią zespołu.  Współpraca w grupie ". Okazało się,  że klasa ósma jest ,,potwornie" zgraną klasą. 

Doradca zawodowy

 

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 15.04.2024 - 19.04.2024


Poniedziałek

Zupa żurek z jajkiem i białą kiełbasą

Pierogi z owocami herbata owocowa

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 08.04.2024 - 12.04.2024


Poniedziałek

Zupa ogórkowa z ziemniakami  

Makaron z serem masłem cukrem i cynamonem sok marchewkowy

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour