• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Na początku grudnia uczniowie klasy 6a o profilu sportowym, przebywali w Brennej, gdzie szlifowali swoją formę. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Dwie godziny w hali sportowej plus dwa treningi biegowe. Celem wyjazdu było również zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie chętnie brali udział w wieczornych zajęciach świetlicowych. W czawartek pojechaliśmy do Chlebowej Chaty , gdzie poznaliśmy historię wypieku chleba oraz jak powstaje miód. Na zakończenie uczniów czekała jeszcze niespodzianka : w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Teatrze elektrycznym w Skoczowie, by zobaczyć film pt. AD Astra. 

  

Czytaj więcej...

Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Poniedziałek 

Żurek z ziemniakami i białą kiełbasą ( 7; )
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. (3; 7;)

Czytaj więcej...

Finał Szlachetnej Paczki

XIX edycja Szlachetnej paczki za nami. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły kolejny raz włączyli się w realizację zbiórki dla potrzebującej rodziny, tym razem z okolic Cieszyna.

Wasze otwarte serca przerosły nasze oczekiwania. Zebrane pieniądze pozwoliły nam na zakupienie 3 t węgla, pieluchomajtek dla starszej pani, środków higienicznych oraz prezentów w tym: ubrania , kosmetyki, buty.
Zebraną żywność i środki higieniczne zapakowaliśmy do 12 pudeł, które zostały dostarczone do magazynu Szlachetnej paczki w Cieszynie, a następnie przekazane rodzinie. Z informacji od wolontariusza wiemy, że rodzina była zaskoczona, nie obyło się bez łez wzruszenia i niedowierzania. Największą radość sprawił im opał na zimę oraz niespodzianki, które przygotowaliśmy dla nich.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się w pomoc rodzinie. Kolejny raz społeczność szkolna udowodniła, że ma gorące i otwarte na pomoc innym serca.  

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności "TAK POMAGAM"

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób wykluczonych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych.Dzięki uprzejmości dyrekcji Auchan w Bielsku – Białej wolontariusze z naszej szkoły w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. również uczestniczyli w tej zbiórce. Były to uczennice: Dominika Owsiany, Paulina Grzyb, Martyna Kołdys, Oliwia Wieczorek, Lena Dybczyńska, Natasza Rauer i Marcelina Bojda. Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy trafią do najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

Wizyta Mikołaja

Chociaż za oknem brak śniegu to i tak wszyscy uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na przybycie Mikołaja. Jak co roku wszyscy mieli na sobie coś czerwonego i mikołajkowe czapki, co pozwoliło nam lepiej wczuć się w klimat tego szczególnego dnia. Przybycie gościa do klasy zwiastował dzwonek. Naszemu Mikołajowi towarzyszył Aniołek, który swoim blaskiem umilał wszystkim czas oraz Diabeł, który starał się wszystkich wysmarować sadzą. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem słodkości i dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i śmiechu, a spotkanie z Mikołajem mijało bardzo szybko. 

Nasz Mikołaj odwiedził również panie sekretarki, kucharki, sprzątaczki, które również otrzymały słodki poczęstunek. 

Ten dzień był wyjątkowy, również dlatego, że wszyscy uczniowie zebrali się do wspólnego zdjęcia w ramach akcji „Zróbmy hałas dla Dominiki”. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla Dominiki Wyroby uczennicy naszej szkoły, która zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje fundusze na leczenie w Barcelonie. Każdy z nas stał się jej osobistym Mikołajem i wspólnie zebraliśmy 9838 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze hojne serca i wrażliwość na pomoc innym.

 

Czytaj więcej...

Barbórka w szkole

4 grudnia w klasach specjalnych jak i w całej szkole przypomnieliśmy sobie o św. Barbarze. Lekcje poświęcone były ciężkiej pracy wydobywczej w różnego rodzaju kopalniach. W szczególności mówiliśmy o górnikach, którzy pracują w kopalniach węgla kamiennego. Poznaliśmy dokładnie kopalnię Silesia i Pniówek oglądając prezentacje multimedialne. Lekcje były urozmaicone możliwością przebrania się w strój galowy - garnitur górniczy. Następnie integrowaliśmy się ze społecznością szkolną pozdrawiając wszystkich "Szczęść Boże". 

 

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Innowacja w praktyce - klasy specjalne

Trening umiejętności społecznych w dążeniu do poprawy funkcjonowania społecznego, komunikacyjnego i integracyjnego sprawdza się w życiu klasy 5e. Z racji, że listopad był dla nas miesiącem nauki pisania, ćwiczeń grafomotorycznych , pisania po śladzie, czytania oraz zabaw z literami postanowiliśmy wybrać się do księgarni. Tam obsłużyła nas bardzo miła Pani - Beata Wojtek. Uczyliśmy się z Panią Beatą - ekspedientką - nawiązywać relacje, komunikować się, wyrażać swoje potrzeby oraz dokonywać wyborów. Pani miała dla nas czas i cierpliwość. Pomagała nam wyciągać pieniądze z portfela i przeliczyć. Wyszliśmy z księgarni bogatsi o wiedzę, długopis, ołówek i zeszyt. Bardzo dziękujemy.

Dorota Stryczek, Wioletta Milata

Czytaj więcej...

Klasy specjalne z wizytą u strumieńskich policjantów

Aby poznać zawód policjanta uczniowie klas specjalnych wybrali się na komisariat w Strumieniu. Z otwartymi ramionami przyjęła nas uśmiechnięta policjantka asp. szt. Bernadeta Kiełkowska oraz strumieński  dzielnicowy asp. Grzegorz Kawulok. Pokazali nam tajniki pracy funkcjonariusza policji oraz przypomnieli zasady dobrego zachowania. Mówili o wartościach i samoobronie. Największe zainteresowanie u uczniów budziły atrybuty policjanta oraz radiowóz. Bardzo dziękujemy komendantowi KP Strumień - podinspektorowi Michałowi Botorek za gościnność i prawdziwą lekcję bezpieczeństwa. 

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w klasach specjalnych

Dzień Pluszowego Misia jest coraz powszechniej obchodzonym świętem na całym świecie. Pluszowy miś to zabawka, która jest  powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza,
pociesza w smutku, pomaga zasypiać, towarzyszy nieraz przez długie lata. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i jest bliższy dziecięcemu sercu.
Również i w naszych klasach to święto powoli wpisuje się do repertuaru corocznie obchodzonego, bardzo sympatycznego i miłego dnia. W tym roku uczniowie na wstępie zaprezentowali przyniesione, bliskie swojemu sercu pluszowe Przytulanki oraz poznali historię powstania pluszowego misia. Mieli okazję zapoznać się z różnymi gatunkami niedźwiedzi popularnie nazywanych misiami, a także zobaczyć te najsłynniejsze z ulubionych bajek i filmów.
Nie zabrakło radosnych wierszy i piosenek o misiowej tematyce połączonych z zabawami ruchowymi i pokazywaniem części ciała. Kolejnym i końcowym punktem zajęć było kolorowanie, przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, pluszowych postaci
oraz wykonanie dużego plakatu „Mój przyjaciel miś”.

Wioletta Milata

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour