• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Rajd Górski na Soszów

W sobotę 11 maja 2013 r. uczniowie klas I-VI naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Bożeną Filipowską, p. Dorotą Banach, p. Marcinem Puzoniem,  p. Magdaleną Malinowską – Pudło oraz p. Katarzyną Pająk wzięli udział w XXXIX Górskim Rajdzie Młodzieżowym na Soszów organizowanym przez PPTK.
Wyruszyliśmy ze Strumienia pełni obaw spoglądając w niebo i obserwując opady deszczu. Dojechaliśmy autobusem do Wisły – Jawornika, skąd udaliśmy się niebieskim szlakiem na Soszów. Góry przywitały nas dobrą pogodą, co nas bardzo ucieszyło, jednak już podczas wędrówki poczuliśmy drobne opady, a sam szczyt zdobywaliśmy w strugach deszczu.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

W dniu 8 maja odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Wystąpienie przygotowali uczniowie z klas 4 i 2 pod czujnym okiem p. L. Hawerland- Głubczyk i p. M. Malinowskiej - Pudło.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki LA cz V

W piątej rundzie zawodów, która odbyła się 9 maja 2013 r. wystartowało 118 uczniów z 10 szkół.
Czytaj więcej...

Eliminacje do Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje do IV Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej w Żorach. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, na których można zobaczyć uczniów reprezentujących naszą szkołę. Zdjęcia zostały pobrana ze strony szkoły organizującej konkurs ( Right Now w Żorach).

 

 

Czytaj więcej...

Drużynowe zawody w czworoboju

Dnia 9 maja 2013r na boisku przy Gimnazjum w Strumieniu odbyły się gminne drużynowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca i tym samym awansowali do etapu powiatowego  który odbędzie się 15 maja w Wiśle. Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Zawada, Natalia Góra (5c),Natalia Herman, Karolina Strządała (6b), Oliwia Zięba, Paulina Czakon (6c). Skład drużyny chłopców: Jakub Ciałoń (5a), Mateusz Pająk (5b), Kacper Dziędziel, Dominik Opalski (6a), Adam Grygier (6b), Szymon Czakon (6c). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

B.Milanowska

Czytaj więcej...

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, na który przybyli uczniowie podstawówek z całej  strumieńskiej gminy.
Jak co roku tematem wydarzenia były „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Uczniowie recytowali utwory takich pisarzy jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner i innych, a oceny talentów recytatorskich podjęły się panie Agnieszka Korzeniewska, Ewa Kajstura oraz Anna Bukowska.

Czytaj więcej...

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego klasy 1-3

12 kwietnia 2013 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III. W rywalizacji wzięło udział aż 35 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów, sięgnęli także po teksty mniej znane. Poziom był bardzo wyrównany, wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, zarówno pod względem pamięciowego opanowania tekstu, jak i również interpretacji tekstu, kultury słowa oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury w składzie: Magdalena Malinowska -  Pudło, Anna Jerabkova, Ewa Faruga, miało niełatwe zadanie. Po podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców:

Czytaj więcej...

Czwartki LA cz. IV

121 uczniów z dwunastu szkół wzięło udział w pierwszej wiosennej, a czwartej w sezonie, rundzie Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, którą rozegrano 25.04.2013r. na stadionie skoczowskiego SOSiR-u.


W klasyfikacji zespołowej triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Strumieniu, którzy wyprzedzili drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pogórzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej Leśnicy.

Czytaj więcej...

Świetlicowy konkurs

Świetlicowy konkurs na Tydzień Tolerancji.

Świetlica szkolna ogłasza konkurs literacko- plastyczny. Prace w formie plakatu opartego na krótkim wierszu lub rymowance, związanym z tematem „Tolerancja na co dzień”, należy składać w świetlicy szkolnej do 22 maja. Oceniane będą: staranność wykonania i oryginalny pomysł.


Zapraszamy do udziału.
Nagrody czekają!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour