• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Szkolny konkurs recytatorski

Z okazji 100. ROCZNICY WYBUCHU I POWSTANIA ŚLĄSKIEGO odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poświęcony tematyce powstańczo – patriotycznej, którego zadaniem było wyłonienie kandydatów do kolejnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Chętni uczniowie z klas V-VIII prezentowali utwory, włączając się w obchody święta tak ważnego dla wszystkich Ślązaków.

Komisja oceniająca szczególną uwagę zwracała na interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanego tekstu. Najładniej swoje utwory wyrecytowały uczennice: Dorota Herda z klasy 8b, Hanna Fyrla VI c oraz Lena Dybczyńska VI a, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim na szczeblu gminnym.

 

Czytaj więcej...

II Szkolne Dyktando Biegane

W dniu 13 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu  poprzez uczestnictwo w II Szkolnym Dyktandzie Bieganym uczcili obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

W dwuosobowych zespołach uczniowie  w niezwykle aktywny  sposób zmierzyli się z polską ortografią w tekście o powstańczej tematyce.  Wśród 24 uczestników było 12 par reprezentujących 12 oddziałów klas V-VIII szkoły podstawowej.

Aby osiągnąć dobry wynik, potrzebna była  kondycja i dobra współpraca. Wszystkim uczestnikom dyktanda gratulujemy dobrej kondycji fizycznej i ... ortograficznej.

Najlepszą parą  okazali się reprezentanci z kl.5b: Julia Figas i Kacper Blinda. Oni też zyskali przywilej reprezentowania szkoły ze Strumienia w I Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym – Dyktando Biegane. Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy

Nauczyciele języka polskiego

Czytaj więcej...

8 Narodowe Czytanie

We wrześniu 2019 r. odbyło się już 8. Narodowe Czytanie, objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W pierwszą sobotę 7. 09. 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadziło się grono ludzi, którzy hołdują idei wspierania czytelnictwa. W tym szacownym gronie znaleźli się również uczniowie siódmych i ósmych klas Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Wraz z aktorami   Teatru Polskiego w Bielsku – Białej – panią Jadwigą Grygierczyk i panem Adamem Myrczkiem uczniowie przedstawili fragmenty zaproponowanych na ten rok lektur. Aktorzy świetnymi interpretacjami głosowymi czytanych tekstów pozwolili słuchającym przenieść się w atmosferę i świat czytanych ośmiu nowel.

Z pewnością było to niecodzienne przeżycie i mam nadzieję, że w następnych latach włączy się w tę akcję szersze grono naszych uczniów. Wszystkim obecnym  w tym roku na Narodowym Czytaniu serdecznie dziękuję.

 

Lucyna Hawerland-Głubczyk

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

W dniu 02.09.2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Życzymy Wam by nauka w nowym roku szkolny  był udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami. Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej  Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w następujących godzinach:

ul. Młyńska rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-4 o godzinie 9.00.

ul. 1 Maja rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 5-8 o godzinie 10.00.

 

Wyprawka pierwszoklasisty 2019/20

 1.  Piórnik:

•    2 ołówki(HB)
•    pióro 
•    gumka
•    temperówka 
•    kredki ołówkowe
•    linijka z dobrze widoczną skalą
•    nożyczki 
•    kleje  w sztyfcie (magik i zwykły)

Czytaj więcej...

Przerwa wakacyjna

Z powodu urlopu wypoczynkowego sekretariaty przy ul. Młyńskiej 8 i ul. 1 Maja 38 będą zamknięte w następujących terminach:

ul. Młyńska 8 od 22.07.2019 do 02,08.2019
ul. 1 Maja 38 od 18.07.2019 do 07.08.2019
 
 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19.

 

W dniu 19.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych wakacji! 

Zapraszamy na fotorelację ze zdjęciami p. Magdalena Malinowska - Pudło.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Zakończenie klas 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia klas 8. 

 

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej- Pudło.

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour