• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Grypa

Prosimy o zapoznanie się z informacjami od Państwowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie dotyczące zwiększonej zachorowalności na grypę.

 Grypa czy przeziębienie?

Co warto wiedzieć o grypie?

5 sposobów zahamowania grypy.

Co rozbić aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę?

Konkurs Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia

Przed feriami w Naszej Szkole odbył się konkurs Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia. Udział w nim wzięło 39 osób z klas III, IV i V. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia i dzielenia w zakresie 100 jak również z dzieleniem z resztą. W kategorii klas piątych wygrał Eryk Wyleżuch, w kategorii klas czwartych pierwsze miejsce zajął Kacper Blinda, a w kategorii klas trzecich najlepszy był Piotr Gruszczyk. Gratulujemy.


Czytaj więcej...

Dzień babci w klasie 1a 2019

Dzień Babci i Dziadka to najmilsze i najpiękniejsze święta w roku. Z niewielkim opóźnieniem, ale niezwykle wzruszająco i uroczyście obchodzono to święto w klasie 1a.

6 lutego 2019 r. uczniowie wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek wspaniałym babciom i dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, były wiersze, piosenki oraz tańce. Goście obejrzeli również krótkie wypowiedzi nagrane podczas lekcji. Były to odpowiedzi na pytanie “Za co kochasz swoją babcię i dziadka?”. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim dziadkom przygotowane upominki. Na zakończenie babcie i dziadkowie zostali poproszeni o rozpoznanie się na portretach. Na twarzach dziadków przez cały czas gościł uśmiech i duma z wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowały mamy naszych uczniów.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.  

Izabela Handzlik

Czytaj więcej...

Plastyczna zabawa z pianką

Uczniowie ZET uwielbiają różne aktywności plastyczne. Sprawia im to wiele przyjemności oraz poczucie sukcesu. Tym razem pianka do golenia była strzałem w 10. Mogli dotknąć, poczuć zapach oraz stworzyć swój prawdziwy śnieżny obraz zimy:) (Pianka do golenia + klej w tubie oraz czarna kartka, na której malujemy rękoma swoje zimowe wyobrażenia)

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Bal Karnawałowy w klasach specjalnych

"Aloha" -  tak przywitaliśmy wszystkich podróżujących na Hawaje:) Aula budynku dawnego gimnazjum zamieniła się w prawdziwą wyspę. Goście przylecieli samolotem aż z DPS-u w Strumieniu - nasi Absolwenci wraz z opiekunami, ZSWR z Cieszyna - przyjaciele z rewalidacji ze swoimi paniami oraz wszystkie dzieci i młodzież ZET. Było bardzo hawajsko. Przygrywał nam prawdziwy znawca dobrej muzyki Dj Pedro - za co serdecznie dziękujemy:) Pani Agnieszka poprowadziła specjalne tańce i wytłumaczyła tradycje Hawajczyków. Oglądaliśmy ciekawe prezentacje i słuchowiska prosto z wysp. Można było się poczuć jak w ciepłych krajach. Było fantastycznie i odlotowo :)

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Innowacyjne zmagania IIIE

Innowacyjne zmagania klasy IIIE toczą się zgodnie z planem. Chlopcy uczestniczą w zajęciach z treningu umiejętności społecznych tym razem robiąc zakupy w księgarni oraz odwiedzając Informację Turystyczną w naszej gminie. Samodzielnie dokonują wyborów. Rozważają, jakie rzeczy można kupić w księgarni i na jakie produkty starczy im pieniędzy. Wcześniej pracowaliśmy w systemie monetarnym, stąd też uczniowie poznali "na swój sposób" wartość pieniądza. Przez cały rok ćwiczyliśmy zakupy w sklepach ogólnospożywczych, co dało im możliwość kulturalnego zachowania się, pakowania zakupów, czekania w kolejce, płacenia, wyboru itd.. Tym razem nasze działania innowacyjne były bardzo radosne, zarazem trudne jak i pełne niespodzianek. Wszyscy sobie doskonale poradzili. Zapraszam do fotorelacji.

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w 2a i 2c

W piątek, 8 lutego 2019 r. uczniowie klas 2a i 2c zaprosili swoje ukochane babcie oraz ukochanych dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Goście mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu dzieci z obu klas, a przygotowane pod okiem wychowawczyń: Doroty Balas i Magdaleny Malinowskiej-Pudło, a także wysłuchali mnóstwo życzeń oraz piosenek. Nie obyło się bez własnoręcznie wykonanych upominków oraz pysznego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. 

Czytaj więcej...

Lekcja fizyki -prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu.

We środę 6 lutego 2019 uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w  pokazowej lekcji fizyki. Tematem przewodnim był prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego. Podczas zajęć pokazane zostały mierniki napięcia i natężenia, transformatory oraz modele urządzeń wykonane przez uczniów technikum i branżowej szkoły zawodowej w Skoczowie.

Czytaj więcej...

Narkotykowe dylematy i dopalacze

W dniu 28 stycznia uczniowie klas 8 i III  gimnazjalnych uczestniczyli w dwugodzinnym programie profilaktycznym „NARKOTYKOWE DYLEMATY i DOPALACZE”   program prowadził p. Ireneusz Brachaczek, a sfinansowany został przez Urząd Miasta w Strumieniu.

Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych ze stosowaniem środków odurzających o niewiadomym składzie i pochodzeniu. Prowadzący poinformował o konsekwencjach prawnych, grożących osobom niepełnoletnim, które łamiąc prawo o przeciwdziałaniu narkomanii, stosują środki psychoaktywne.

 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour