• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Niepodległości 2012

12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie z klas 3 i 6 pod czujnym okiem p. T. Nowok, p. J. Winiarskiej - Czaji oraz p. M. Puzonia.

 

 

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

W dniu 9 XI 2012 odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki z Elementami Przyrody. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas V - VI. Najwięcej Punktów zdobył Michał Skoneczny z kl. 6c - 37p.

Wysokie wyniki:
Ania Maciejewska - kl. 5a - 36p.
Łukasz Faruga - kl. 5a - 32p.
Izabela Kurowska - kl. 5a - 30p.
Szymon Ryszkowski - kl. 5a - 29p.

Nikt nie przeszedł do etapu rejonowego - należało zdobyć 40p. na 50p. możliwych.

Żywa lekcja przyrody

W czwartek 8 listopada odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja przyrody , którą przeprowadził hodowca i miłośnik zwierząt pan Andrzej Pająk.Tematem przewodnim zajęć były gady.

 

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pasowania na ucznia 2012.

 

 

 

Czytaj więcej...

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 6 listopada 2012 na hali w Strumieniu odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy w składzie Daniel Bęś 6a, Szymon Czakon 6c, Wojciech Wójtowicz 5a zajęli II miejsce natomiast dziewczęta w składzie Karolina Strządała, Julia Wójtowicz (6b), Paulina Czakon 6c zajęły I miejsce i będą reprezentowały naszą gminny na zawodach powiatowych, które odbędą się 14 listopada w Chybiu. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Daniel Bęś, a zawodniczka Karolina Strządała. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej...

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW „GAUDE CANTEM”

W dniach 18–21 października 2012r. w Bielsku-Białej odbył się VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW „GAUDE CANTEM”. Inauguracją Festiwalu był uroczysty koncert oratoryjny w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, w którym wzięło udział ponad dwustu chórzystów z sześciu zespołów (chór Carmen z Białegostoku , chór DK w Kozach, chór Echo z Bielska-Białej, chór Hejnał z Mazańcowic, chór Tutte le Corde z Gdowa, chór SP i Gimnazjum Canzonetta ze Strumienia), Bytomska Orkiestra Gorczyckiego i czterech solistów.

Czytaj więcej...

Piłka Halowa

W dniu 31 października w Hali Sportowej odbyły się zawody w piłce halowej chłopców klas III.

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty "Szkoła dla Rodziców"

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Strumieniu informuje, iż warsztaty "Szkoły dla Rodziców" rozpoczną się 8 listopada 2012r. (czwartek) o godzinie 16:30 w sali nr 40 w budynku szkoły.

Następne zajęcia będą się odbywały w terminach:
15 listopada 2012r., 22 listopada 2012r., 6 grudnia 2012r. i 13 grudnia 2012r. o godzinie 16:30. Zajęcia będą trwały maksymalnie 1,5 godziny.

Serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia świetlicy w dniu 2 listopada

Dzień 2 listopada jest dniem wolnym od nauki szkolnej. Świetlica w tym dniu zapewnia opiekę uczniom od godz. 8.00 do 16.00. Dzieci, które chcą w tym dniu skorzystać z obiadu muszą się zapisać u wychowawcy świetlicy.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour