• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Szkolny turniej tenisa stołowego

Dnia 8 grudnia 2011r. na hali odbył się szkolny turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział 15 uczniów  klas IV-VI (8dziewcząt i 7chłopaków).

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Strządała (5b), II - Paulina Sikora (6b), III - Patrycja Gurba (5c), IV - Anna Holewik (6b), V - Paulina Czakon (5c), VI - Daria Dolniak (6a), Dominika Smorąg, (5c), Oliwia Zięba (5c).

Czytaj więcej: Szkolny turniej tenisa stołowego

Wyjazdy na lodowisko

W dniach 3.12 i 10.12 dla uczniów naszej szkoły zorganizowany został wyjazd na lodowisko do Pawłowic. Miłośnicy jazdy na łyżwach  prezentowali swoje umiejętności. Na szczególne brawa zasługują ci, którzy łyżwy na nogach mieli po raz pierwszy.


Sezon sportów zimowych został zatem rozpoczęty:)

Anna Kwaśny

Czytaj więcej: Wyjazdy na lodowisko

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej szkół podstawowych.

Dnia 6.12 w szkole podstawowej w Bąkowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej szkół podstawowych. chłopcy naszej szkoły w składzie: Konrad Lang, Damian Krzempek, Mateusz Pietrzyk (6a), Daniel Biesok, Adam Holesz, Kacper Nowak (6b), Szymon Czakon (5c) zajęli 4miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, za które dziękujemy p. B. Milanowskiej

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej szkół podstawowych.

Pierwszy próbny sprawdzian.

6 grudnia uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian kompetencji szóstoklasisty. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 min.

Był to pierwszy sprawdzian próbny, następny odbędzie się w styczniu, jeszcze przed feriami, a właściwy sprawdzian klas szóstych już 3 kwietnia!

Święty Mikołaj w naszej szkole

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci nie miały żadnych problemów z rozpoznaniem przybysza - był to oczywiście Święty Mikołaj!
Uczniowie powitali Go wierszami i piosenkami, a Święty w zamian obdarował je słodkimi prezentami. Podczas wizyty, Mikołaj udzielił również dzieciom wiele cennych rad i wskazówek odnośnie dobrego zachowania wobec siebie i starszych.

Czytaj więcej: Święty Mikołaj w naszej szkole

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour