• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Uczniowie ZET w sklepie odzieżowym

Nadal uczniowie klasy III E uczą się samodzielnosci i integrują z naszą lokalną społecznością. Tym razem odwiedzili sklep odzieżowy. Każdy uczeń miał określoną kwotę pieniędzy i mógł dokonać wyboru, zgodnego ze swoim gustem, upodobaniem i grubością portfela. Chłopcy doskonale poradzili sobie z zaplanowaniem zakupów. Pamiętali przede wszystkim o kulturze osobistej i zasadach zachowania sie w miejscach publicznych. Bardzo dobrze orientowali się w częściach garderoby. Krzysiu upodobał sobie paski i marynarki. Andrzej oglądał z uśmiechem koszulki, a Damiana interesowały jeansy. W ostateczności po wnikliwej analizie swoich  finansów każdy uczeń kupił sobie parę skarpetek. Poradzili sobie przy kasie bardzo dobrze, zgodnie ze swoimi indywidualnymi możliwościami. Uśmiechnięci i szczęśliwi, bogatsi o parę skarpetek, wrócili do szkoły. Widać było sympatię innych klientów, którzy ze wzruszeniem i podziwem zerkali na naszych uczniów. Dziękujemy za cierpliwość oraz fachowe porady pani ekspedientce:)

Dorota Stryczek

Czytaj więcej: Uczniowie ZET w sklepie odzieżowym

Bezpieczniej w szkole

Szanowni Rodzice

W celu wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą, rodzicami i uczniami z zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Strumieniu prosi o zapoznanie się z procedurami postępowania w sytuacjach kryzysowych w naszej placówce – dokument dostępny na stronie szkoły w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY.

Czytaj więcej: Bezpieczniej w szkole

Skoczowskie czwartki lekkoatletyczne

Dnia 24 kwietnia 2019 odbył się 5 runda „Skoczowskich Czwartków La”. Na starcie stanęło 136 zawodników z 12 szkół. Po raz kolejny zawodnicy z naszej szkoły pokazali swoją wysoką formę, dzięki czemu drużynowo dalej zajmujemy 1 miejsce. Gratulujemy. Wyniki

 

 

Czytaj więcej: Skoczowskie czwartki lekkoatletyczne

Zareklamuj książkę

maja odbył się finał V Regionalnego konkursu bibliotecznego pt. „Zareklamuj książkę”. Konkurs organizowany był przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Filia w Cieszynie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Jastrzębiu-Zdroju. Zadaniem konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną oryginalnego plakatu reklamującego książkę wybraną z zaproponowanego przez organizatorów spisu literatury. 

Do konkursu zakwalifikowały się prace czworga uczniów z naszej szkoły: Kingi Grygierczyk, Kamili Midury i Wojciecha Żeleźnika z klasy IV c, którzy reklamowali książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia”, a także Wiktorii Franki z klasy 3d gimnazjum, która zaprezentowała książkę Joanny Jagiełło pt. „Kawa z kardamonem”.

Czytaj więcej: Zareklamuj książkę

BAKCYL - program edukacji finansowej

W dniu 14 maja 2019 uczniowie klas gimnazjalnych  III A i III B  wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

Tematyka zajęć :

1. Od oszczędzania do inwestowania

2. Zasady bezpiecznego pożyczania.

 

Czytaj więcej: BAKCYL - program edukacji finansowej

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour