• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Czytamy i nie tylko - atrakcje w 3a

12 grudnia naszą klasę odwiedziły mama i babcia Leny- Panie Monika i Urszula Wach. Przygotowały dla dzieci niespodziankę związaną ze zbliżającymi się świętami. Przyniosły dla każdego ucznia wypolerowaną deseczkę ( robił je mąż Pani Urszuli), gałązki "choinki", bombki, szyszki, gwiazdki, wstążki, plasterki pomarańczy i cytryny.  Każdy uczeń miał za zadanie skomponować stroik według własnego pomysłu , następnie Panie przykleiły elementy klejem na gorąco. Prace wyszły fantastyczne! Łukasz wpadł na pomysł ,  aby ułożyć stroiki na kształt choinki, co uwieczniliśmy na zdjęciu. Na zakończenie Pani Monika przeczytała dzieciom fragment książki "Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej . Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny  i prezenty! Mamy mnóstwo zdjęć, nie możemy jednak zamieścić wszystkich :)

Dorota Balas

Czytaj więcej: Czytamy i nie tylko - atrakcje w 3a

Gminne Zawody Mikołajkowe

W sobotę 7 grudnia br. reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy wzięły udział w Gminnych Zawodach Mikołajkowych. Naszą szkołę, w wyścigach rzędów na wesoło reprezentowali: Jakub Kwaśniewski, Aleksander Górczyński, Oskar Pławecki, Robert Rygiel, Zofia Fyrla, Hanna Burczyk, Zofia Gruszczyk, Lena Kropka, Maja Brachaczek,   Julia Drąszczyk, Grzegorz Jaworski, Filip Żur. Nasi uczniowie zwyciężyli w wyścigach rzędów oraz przeciąganiu liny.

 

Czytaj więcej: Gminne Zawody Mikołajkowe

Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Na początku grudnia uczniowie klasy 6a o profilu sportowym, przebywali w Brennej, gdzie szlifowali swoją formę. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Dwie godziny w hali sportowej plus dwa treningi biegowe. Celem wyjazdu było również zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie chętnie brali udział w wieczornych zajęciach świetlicowych. W czawartek pojechaliśmy do Chlebowej Chaty , gdzie poznaliśmy historię wypieku chleba oraz jak powstaje miód. Na zakończenie uczniów czekała jeszcze niespodzianka : w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Teatrze elektrycznym w Skoczowie, by zobaczyć film pt. AD Astra. 

  

Czytaj więcej: Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Hojny Mikołaj w klasach specjalnych

W tym roku Mikołaj podarował nam worki pełne słodkości. Dodatkowo zostawił dla nas wspaniałe i atrakcyjne niespodzianki. Święty Mikołaj dobrze wie, że bardzo lubimy bawić się pluszakami. Otrzymaliśmy od niego piękne maskotki, zabawki, czasopisma, książeczki, kolorowanki, flamastry. Podarunki wprawiły nas w cudowny i radosny nastrój. Za dużą pomoc Świętemu Mikołajowi bardzo dziękujemy Oliwierowi Tront.


Wioletta Milata

 

Czytaj więcej: Hojny Mikołaj w klasach specjalnych

Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Poniedziałek 

Żurek z ziemniakami i białą kiełbasą ( 7; )
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. (3; 7;)

Czytaj więcej: Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour