• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Konstruktorzy przyszłości z 3b

Kiedy za oknem pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, uczniowie w naszej szkole wcale się nie nudzą. Przez kilka dni w klasie 3b rozmawialiśmy o inteligentnych urządzeniach, których jest bardzo dużo wokół nas. Dzieci poznały również najbardziej znane roboty humanoidalne. Następnie same wykonały przestrzenne projekty takich robotów z materiałów odpadowych, których dużo jest w naszych domach (to ekologiczne!) Zwieńczeniem tematu były prezentacje prac, w których uczniowie pokazali roboty oraz opowiadali o możliwościach i zastosowaniu swoich wymyślonych humanoidów.

Czytaj więcej: Konstruktorzy przyszłości z 3b

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr Junior"

Ośmioro śmiałków z klas siódmych i ósmych stanęło w szranki, by zmierzyć się z zestawami pytań Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr Junior”. „Bóbr” to wieloletni już konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w którym szkoła bierze udział. Głównym jego celem jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego u młodzieży oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na różnych etapach edukacji.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr Junior"

Terminy rekrutacji do szkół średnich

1. Podanie do publicznej wiadomości przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej obowiązkowych zajęć edukacyjnych, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 do końca lutego 2020r.

2. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami 

z wyłączeniem szkół i oddziałów dwujęzycznych i oddziałów międzynarodowych, oddziałów wojskowych, oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (sprawdzian uzdolnień kierunkowych) oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe.

od 11 maja 2020 r. do 23 czerwca 2020 r. do godz.15.00

Czytaj więcej: Terminy rekrutacji do szkół średnich

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020.

Działajmy razem! Działajmy bezpiecznie!

„Internet, niestety, jest wciągający - więc muszą uważać z niego korzystający!” – Tak uczniowie klasy piątej podsumowali korzystanie z Sieci podczas apelu szkolnego, przygotowanego by uczcić  tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

Tegoroczny DBI 2020,  czyli Dzień Bezpiecznego Internetu, miał miejsce we wtorek 11 lutego. DBI rokrocznie obchodzony jest w szkole. Głównym jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci internetowej i jej dobrodziejstw. „Jednoczymy się w celu ochrony przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii. To jednak samo się nie stanie. Działajmy Razem! Działajmy Bezpiecznie!” – to słowa uczennic z klasy ósmej na podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu ucznia.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu 2020.

Wyjazd na lodowisko 2020.02
15 lutego chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko. 


 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour