• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Zakończenie klas 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia klas 8. 

 

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej- Pudło.

 

 

 

Czytaj więcej: Zakończenie klas 8.

Wycieczka do Krasiejowa

We wtorek, 11 czerwca, uczniowie klas II wraz z opiekunami: p. Dorotą Balas, p. Ewą Rychlik, p. Magdaleną Malinowską-Pudło, p. Izabelą Hanzlik udali się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Gdy dotarli na miejsce, swoją przygodę rozpoczęli na placu zabaw, a następnie zjedli posiłek. Po obiedzie udali się na przejażdżkę Tunelem Czasu, w którym poznali historię powstania Wszechświata. Potem wędrowali ścieżką dydaktyczną wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. O eksponatach ciekawie opowiadali przewodnicy. Zmęczeni uczniowie dotarli do Pawilonu Paleontologicznego zabezpieczającego największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Kolejnymi atrakcjami wycieczki były: prehistoryczne oceanarium, kino 5D, a także park rozrywki z karuzelami, które dostarczyły wielu emocji. Zwieńczeniem dnia był zakup pamiątek. To była udana wycieczka!

Czytaj więcej: Wycieczka do Krasiejowa

Informacja dot. klas pierwszych

Informujemy, że został dokonany podział na grupy uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.

Z listą można się zapoznać w szkole przy ulicy Młyńskiej 8. Obowiązuje całkowity zakaz fotografowania list i ich rozpowszechniania.

 

 

 

 

Bezpieczne wakacje 2019

W związku z rozpoczętymi wakacjami prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi wojewódzkiej akcji "Bezpieczne wakacje 2019". Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku letniego m.in. w zakresie chorób zakaźnych, szkodliwości używek.

Ulotka komary

Patent na bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Dopalacze

Brązowo, ale czy zdrowo

Zakończenie klas trzecich gimnazjum

"Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. 19 czerwca odbyło się pożegnanie ostatniego rocznika klas gimnazjalnych połączone z uroczystym zakończeniem funkcjonowania Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani burmistrz Anna Grygierek, dawni dyrektorzy szkoły Panowie Jan Jałowiczor, Roman Gądek, Waldemar Krzysiek oraz emerytowani nauczyciele szkoły: Panie Grażyna Gądek, Mirosława Jałowiczor i Pan Krzysztof Wójtowicz.

Czytaj więcej: Zakończenie klas trzecich gimnazjum

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour