• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Innowacja w praktyce - klasy specjalne

Trening umiejętności społecznych w dążeniu do poprawy funkcjonowania społecznego, komunikacyjnego i integracyjnego sprawdza się w życiu klasy 5e. Z racji, że listopad był dla nas miesiącem nauki pisania, ćwiczeń grafomotorycznych , pisania po śladzie, czytania oraz zabaw z literami postanowiliśmy wybrać się do księgarni. Tam obsłużyła nas bardzo miła Pani - Beata Wojtek. Uczyliśmy się z Panią Beatą - ekspedientką - nawiązywać relacje, komunikować się, wyrażać swoje potrzeby oraz dokonywać wyborów. Pani miała dla nas czas i cierpliwość. Pomagała nam wyciągać pieniądze z portfela i przeliczyć. Wyszliśmy z księgarni bogatsi o wiedzę, długopis, ołówek i zeszyt. Bardzo dziękujemy.

Dorota Stryczek, Wioletta Milata

Czytaj więcej: Innowacja w praktyce - klasy specjalne

Klasy specjalne z wizytą u strumieńskich policjantów

Aby poznać zawód policjanta uczniowie klas specjalnych wybrali się na komisariat w Strumieniu. Z otwartymi ramionami przyjęła nas uśmiechnięta policjantka asp. szt. Bernadeta Kiełkowska oraz strumieński  dzielnicowy asp. Grzegorz Kawulok. Pokazali nam tajniki pracy funkcjonariusza policji oraz przypomnieli zasady dobrego zachowania. Mówili o wartościach i samoobronie. Największe zainteresowanie u uczniów budziły atrybuty policjanta oraz radiowóz. Bardzo dziękujemy komendantowi KP Strumień - podinspektorowi Michałowi Botorek za gościnność i prawdziwą lekcję bezpieczeństwa. 

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej: Klasy specjalne z wizytą u strumieńskich policjantów

Dziel się uśmiechem

Dobiegła końca realizacja programu "Dziel się uśmiechem", w której wzięli udział uczniowie klas młodszych, jak również uczniowie z wszystkich klas piątych. Celem projektu była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program "Dziel się uśmiechem" powstał we współpracy PCK i firmy Mars Polska.

Czytaj więcej: Dziel się uśmiechem

Dzień Pluszowego Misia w klasach specjalnych

Dzień Pluszowego Misia jest coraz powszechniej obchodzonym świętem na całym świecie. Pluszowy miś to zabawka, która jest  powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza,
pociesza w smutku, pomaga zasypiać, towarzyszy nieraz przez długie lata. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i jest bliższy dziecięcemu sercu.
Również i w naszych klasach to święto powoli wpisuje się do repertuaru corocznie obchodzonego, bardzo sympatycznego i miłego dnia. W tym roku uczniowie na wstępie zaprezentowali przyniesione, bliskie swojemu sercu pluszowe Przytulanki oraz poznali historię powstania pluszowego misia. Mieli okazję zapoznać się z różnymi gatunkami niedźwiedzi popularnie nazywanych misiami, a także zobaczyć te najsłynniejsze z ulubionych bajek i filmów.
Nie zabrakło radosnych wierszy i piosenek o misiowej tematyce połączonych z zabawami ruchowymi i pokazywaniem części ciała. Kolejnym i końcowym punktem zajęć było kolorowanie, przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, pluszowych postaci
oraz wykonanie dużego plakatu „Mój przyjaciel miś”.

Wioletta Milata

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w klasach specjalnych

Niezwykła lekcja w klasach specjalnych

W dniu 2 grudnia odbyła się lekcja otwarta z udziałem Pań Dyrektor naszej szkoły, zaproszonych przedstawicieli DPS w Strumieniu, uczniów klasy II a wraz z wychowawczynią i nauczycieli. Nauczyciele klas specjalnych postanowili podczas zajęć wprowadzić uczniów w świat zwierząt domowych i dzikich a głównymi celami lekcji była przede wszystkim integracja dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, poznanie znaków z Programu Rozwoju Komunikacji Makaton. 

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja w klasach specjalnych

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour