• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Walentynki 2020
W czwartek 13 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Walentynki. Z tej okazji odbyła się szkolna dyskoteka.

 

 

 

 

Wyjazdy do kina i teatru

3 lutego uczniowie klas szóstych wzięli udział w nietypowej lekcji kinowej połączonej z projekcją filmu"Łowcy czarownic". Lekcja multimedialna świetnie połączyła edukację i rozrywkę , uczniowie utrwalili wiadomości związane z budową komiksu. Wiele wzruszeń przyniosła wszystkim historia młodego Jovana, chłopca chorującego na częściowe porażenie mózgowe, który dzielnie stawiał czoła swoim ograniczeniom.


11 lutego uczniowie klas 4-5 mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt.: „Najznakomitsze historie biblijne dla dzieci” na scenie kina Na Starówce w Żorach.

Czytaj więcej: Wyjazdy do kina i teatru

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

 

 W ramach zajęć dodatkowych w klasie 1C z języka angielskiego uczyliśmy się nazw produktów potrzebnych do przygotowania super kanapki. Było pysznie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień pizzy

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klas specjalnych naszej szkoły samodzielnie zagniatali ciasto, a następnie wykonali pizzę, każdy według własnego pomysłu.

 

 

 

 

 

Facebook

 

 

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszej szkolnej strony.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour