• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Mistrzowie powiatu

21 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu Albert Blobel oraz Paweł Kolendowicz odnieśli duży sukces zwyciężając w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowo. Zawody zostały rozegrane w Hali Sportowej RKS “Cukrownik” w Chybiu. Bardzo dobrze spisali się również pozostali uczniowie ze strumieńskiej szkoły: w kategorii dziewcząt młodszych Kamila Przemyk i Lena Dybczyńska (19.11) wywalczyły IV miejsce, dziewczęta starsze Amelia Sajdok i Kamila Dziędziel uplasowały się na miejscu V a chłopcy młodsi (19.11) Tomasz Stryczek i Nikodem Piekut zajęli miejsce IX.

Janusza Krzyżanowska

Czytaj więcej: Mistrzowie powiatu

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

W naszej szkole stało się już tradycją, że 25 listopada klasy 1-3 obchodzą święto największego przyjaciela dzieci - PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku zorganizowaliśmy wspólne spotkania dla wszystkich klas. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią pluszowej zabawki, rozpoznawali misie występujące w bajkach, a na rozgrzewkę przed minikonkursami zaśpiewali razem piosenkę. Po pląsach w rytm muzyki przyszedł czas na wspólne zabawy. 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Klasa 5d kontynuuje działania innowacyjne - klasy specjalne

Trening umiejętności społecznych w dążeniu do poprawy funkcjonowania społecznego, komunikacyjnego i integracyjnego należy do innowacji bardzo lubianych przez naszych uczniów. Rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych celów oraz wspólnego kontraktu z uczestnikami. W kręgu omawialiśmy emocje, zachowanie, kulturę osobistą, czekanie na swoją kolej. Poruszaliśmy tematy związane z zarabianiem pieniędzy oraz z finansami. Najlepsze były dla nich jednak zakupy. Każdy otrzymał swoją torbę, portfel z pieniędzmi oraz listę zakupów. Początkowo zakupy były grupowe. Trening sklepowy dla naszych uczniów był wielkim wyzwaniem.

Dorota Stryczek, Wioletta Milata

 

Czytaj więcej: Klasa 5d kontynuuje działania innowacyjne - klasy specjalne

Tablica interaktywna w klasach specjalnych.

Zakup tablicy interaktywnej przez naszą szkołę był strzałem w dziesiątkę.

Uczniowie niepełnosprawni doskonale orientują się w instrukcji działania tej technologicznej nowinki. Polisensoryczna funkcja tablicy doskonale otwiera świat dla dzieci ze spektrum autyzmu, słabowidzących , z porażeniem mózgowym i z innymi niepełnosprawnościami. Tablica pełni ogromną pomoc jako środek dydaktyczny w codziennym nauczaniu. Zobaczcie jak korzystają z tablicy nasi uczniowie.

Nauczyciele klas specjalnych

Czytaj więcej: Tablica interaktywna w klasach specjalnych.

W poszukiwaniu oznak jesieni - klasy specjalne

Jesień w pełni.

Przyroda zmieniła już swoje kolory, zmrok szybciej się zaczyna, zwierzęta powoli szykują się do snu. Z sadów ogrodnicy zerwali już jabłka i gruszki, a z pól zebrano warzywa. Częściej pada deszcz i powiewa wiatr. Uczniowie klas specjalnych jeszcze niedawno poszukiwali oznak jesieni. Robili pyszne pieczonki i zajadali owoce. Aby odnaleźć te skarby, które Pani Jesień niosła w swoim koszu - postanowili zagrać w podchody.

Nauczyciele klas specjalnych.

 

Czytaj więcej: W poszukiwaniu oznak jesieni - klasy specjalne

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour