• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

   



  Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03




  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II



 • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Jadłospis 25.11.2019 - 29.11.2019

Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą (1;7;)

Pierogi z truskawkami (1;3;7;)

 

Czytaj więcej: Jadłospis 25.11.2019 - 29.11.2019

Niezwykła lekcja w 3 c

W piątek, 15 listopada 2019 r., w klasie 3c odbyła się niecodzienna lekcja. W rolę nauczycielek, wcieliły się… uczennice: Iga Fizia, Lena Fizia oraz Julia Drąszczyk.  Połączyły aktualną tematykę realizowaną w klasie trzeciej ze swoją pasją – przekazały kolegom wiedzę dotyczącą koni.  Opowiedziały o pracy osób zajmujących się tymi zwierzętami oraz zaprezentowały stroje,  pokazały akcesoria, nauczyły nowych pojęć  (także zaprzyjaźnionych uczniów z klasy 3a). Oczywiście, jak na nauczycieli przystało, sprawdziły wiedzę poprzez odpytywanie oraz quiz. Aktywnym uczniom wręczyły dyplomy.  To była ciekawa lekcja, dziękujemy!

 

 

Magdalena Malinowska-Pudło 

 

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja w 3 c

PO WER w naszej szkole!!!

4 listopada,  w ramach akcji KA1 „ Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, rozpoczynamy 2 letni projekt pt. „Rozpoznać, nauczyć, zrozumieć – międzynarodowy projekt aktywizacji szkoły” finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.  W roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 ośmiu nauczycieli naszej szkoły wyjedzie na tygodniowe szkolenia metodyczne do Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Szkolić będą się nauczyciele klas 1 – 3, angliści i nauczyciele przedmiotów ścisłych. Swoją wiedzę nauczyciele wykorzystają na lekcjach oraz prowadząc kolejne projekty międzynarodowe. Szczegółowe informacje dotyczące projektu pojawią się w zakładce „Projekty” .

Aleksandra Mrowiec

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

Wszystkich, którzy zechcą wraz z nami wziąć udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki prosimy o zapoznanie się z historią pana Tadeusza i jego mamy. Wystarczy niewiele, by zdziałać cuda na święta.

Z informacji wolontariusza:

Pan Tadeusz (60l.) i jego schorowana matka Aniela (83l.) żyją skromnie pod wspólnym dachem jednorodzinnego domu. Są to ludzie prości, ale bardzo serdeczni, życzliwi. Tadeusz boryka się 

z problemem układu oddechowego. Pani Aniela to sympatyczna staruszka, w grubej chustce na głowie. W skromnie urządzonym pokoju pełno jest środków do pielęgnacji - Tadeusz dba o komfort i zdrowie matki, pilnuje by nie chodziła w mokrych pampersach, zapobiega odleżynom. Rodzina utrzymuje się z niewielkiej zapomogi Tadeusza, jaką otrzymuje z PUP oraz renty pani Anieli. 

Z kwoty dochodu 2500zł po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania gospodarstwa pozostaje niespełna 400 złotych na osobę miesięcznie. 

Czytaj więcej: Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

W przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas specjalnych naszej szkoły uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji historii. Zanim przystąpili do wykonania zadań w przygotowanym dla nich pomieszczeniu, zostali wprowadzeni w temat oglądając krótkie, animowane filmy oraz słuchając pieśni patriotycznych. Następnie udali się do specjalnie przygotowanej sali, w której zostały ukryte zadania do wykonania. Były to m. in.: przeprowadzenie doświadczenia, dzięki któremu powstały barwy narodowe, złożenie pociętego godła oraz konturu Polski, wybranie spośród zdjęć tylko takich, na których znajdują się polskie potrawy, odkodowanie hasła z napisem „Polska”, gra w domino z polskimi symbolami. Aby wyjść z sali uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zadania i podać poprawne odpowiedzi na zagadki. Każde rozwiązane zadanie zawierało element głównego hasła umożliwiającego wyjście z sali. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, a przy okazji zabawy utrwalili wiedzę na temat historii Polski.

Magdalena Bojda

Czytaj więcej: Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour