• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Akcja rozdawania ulotek

W ramach obchodów Święta Patrona  Szkoły  oraz 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego uczniowie naszej szkoły chcąc poszerzyć wiedzę mieszkańców naszego miasta o Powstaniach Śląskich oraz o roli Strumienia w powstaniach  zorganizowali akcję rozdawania ulotek wśród mieszkańców. Ulotki zostały przygotowane i wydrukowane przez Urząd Miasta i Gminy w Strumieniu .W akcji brali udział uczniowie klasy 7b oraz 7c - Kamil Kupka, Mateusz Blinda, Dominika Chraścina ,Natalia Bohucka, Milena Dziędziel, Mikołaj Kawa, Paweł Krawiec i Amelia Sajdok. 

Czytaj więcej: Akcja rozdawania ulotek

Dyktando Biegane - sprawozdanie

Sprawozdanie z I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktanda Bieganego

W dniu 16 września 2019r. uczniowie szkół podstawowych  gminy Strumień spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, aby w formie dyktanda bieganego zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii w tekście o tematyce powstańczej. Włączyli się w ten sposób w obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

Czytaj więcej: Dyktando Biegane - sprawozdanie

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

"BEZ POLSKI NIE MA ŚLĄSKA, BEZ ŚLĄSKA NIE MA POLSKI"

Te słowa  stały się mottem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 12 września w naszej szkole. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz upowszechnianie poezji o tematyce patriotycznej związanej z wydarzeniami historycznymi. Honorowy patronat nad konkursem objęła  Burmistrz Miasta, Pani Anna Grygierek.

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego oraz Święta Patrona naszej placówki uczniowie ze wszystkich szkół gminy Strumień włączyli się w obchody tego ważnego patriotycznego święta. Mimo tego, że utwory o tematyce powstańczej nie należą do najłatwiejszych, uczestnicy konkursu zaprezentowali się z jak najlepszej strony, starali się oddać atmosferę oraz specyficzny nastrój tamtych lat z początku XX wieku.
Komisja oceniająca w składzie: Pani Agnieszka Korzeniewska, Pani Natalia Świeży oraz Pani Ewa Sepełowska w swojej ocenie uwzględniły dobór repertuaru, interpretację oraz zwracały szczególną uwagę na wyraz artystyczny prezentowanych utworów. Po wysłuchaniu ostatniej prezentacji komisja oceniająca krótko podsumowała występy uczniów, doceniając ich starania, zwróciła także uwagę na wysoki poziom artystyczny, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu.Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta, zaś nazwiska zwycięzców konkursu zostaną przedstawione 19 września podczas uroczystych obchodów w sali widowiskowej MGOK- u. 

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Rajd górski - Trzy Kopce

14 września, w sobotę, grupa 35 uczniów z naszej szkoły wybrała się na rajd górski w stronę Trzech Kopców.

Pogoda dopisała, więc wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy autobusem spod szkoły już z samego rana, by z przystanku w Brennej Leśnicy równym krokiem wejść na szczyt. Po drodze nie obyło się bez postoju na drugie śniadanie  - niektórzy w tym czasie podziwiali cudne widoki oraz nawiązywali kontakt z przedstawicielkami bydła rogatego pasącego się na pobliskim pastwisku.

Zwieńczeniem naszego wysiłku był odpoczynek w Schronisku Telesforówka, gdzie zjedliśmy pyszną kiełbasę oraz nabraliśmy sił na drogę powrotną. Tuż obok budynku znajduje się polana widokowa, z której można podziwiać Czantorię, Równicę, Orłową, Błatnią, Klimczok, Kotarz, Grabową, Skrzyczne, Baranią Górę – cóż widoki były piękne, jednak najlepszą zabawą okazało się turlanie na pastwisku!

 

Czytaj więcej: Rajd górski - Trzy Kopce

Szkolny konkurs recytatorski

Z okazji 100. ROCZNICY WYBUCHU I POWSTANIA ŚLĄSKIEGO odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poświęcony tematyce powstańczo – patriotycznej, którego zadaniem było wyłonienie kandydatów do kolejnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Chętni uczniowie z klas V-VIII prezentowali utwory, włączając się w obchody święta tak ważnego dla wszystkich Ślązaków.

Komisja oceniająca szczególną uwagę zwracała na interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanego tekstu. Najładniej swoje utwory wyrecytowały uczennice: Dorota Herda z klasy 8b, Hanna Fyrla VI c oraz Lena Dybczyńska VI a, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim na szczeblu gminnym.

 

Czytaj więcej: Szkolny konkurs recytatorski

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour