• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

W przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas specjalnych naszej szkoły uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji historii. Zanim przystąpili do wykonania zadań w przygotowanym dla nich pomieszczeniu, zostali wprowadzeni w temat oglądając krótkie, animowane filmy oraz słuchając pieśni patriotycznych. Następnie udali się do specjalnie przygotowanej sali, w której zostały ukryte zadania do wykonania. Były to m. in.: przeprowadzenie doświadczenia, dzięki któremu powstały barwy narodowe, złożenie pociętego godła oraz konturu Polski, wybranie spośród zdjęć tylko takich, na których znajdują się polskie potrawy, odkodowanie hasła z napisem „Polska”, gra w domino z polskimi symbolami. Aby wyjść z sali uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zadania i podać poprawne odpowiedzi na zagadki. Każde rozwiązane zadanie zawierało element głównego hasła umożliwiającego wyjście z sali. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, a przy okazji zabawy utrwalili wiedzę na temat historii Polski.

Magdalena Bojda

Czytaj więcej: Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

W ramach zajęć dodatkowych z j. angielskiego uczniowie klasy 1C spotykają się w czwartki, żeby przygotować coś pysznego. Całkiem przy okazji uczymy się nowych słówek i zwrotów w języku angielskim :)

W zeszłym miesiącu uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali soki warzywno- owocowe oraz uczyli się nowych nazw owoców,  utrwalali sobie także nazwy kolorów. Było pysznie!

Barbara Podskarbi

Czytaj więcej: Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

Dyskoteka!!!

30 października, w ramach inauguracji działalności nowego Samorządu Uczniowskiego, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka szkolna. Na dyskotece bawiło się około 90 uczniów klas 5 – 8. Oprawę muzyczną zapewnili chłopcy z klasy 8, przy wsparciu naszego absolwenta – Cezarego Czerwińskiego. Zapraszamy na kolejne imprezy zorganizowane przez nasz Samorząd. 

Z najlepszymi pozdrowieniami:

przewodniczący: Kacper Miłek

Czytaj więcej: Dyskoteka!!!

Wernisaż Alberta Bohma

Dnia 5 listopada 2019 w ramach zajęć artystycznych,klasy 7 B i C pod opieką nauczycielki plastyki Tamary Nowok, wzięły udział w wernisażu Alberta Bohma w MGOKU w Strumieniu. Młody artysta fotografik, uczeń Technikum Artystycznego we Frydku Mistku w swoich pracach zatytułowanych Moje spojrzenie, ukazał  piękno natury, światła i codzienności swojej rodzinnej miejscowości Vratimow.

 

Czytaj więcej: Wernisaż Alberta Bohma

Speaking time

28 października w naszej szkole odbyły się zajęcia języka angielskiego, które poprowadził pan James Williamson – obywatel Zjednoczonego Królestwa, a prywatnie......... wujek naszej uczennicy Klaudii Ryszki z klasy 6b. Dzięki zaangażowaniu Klaudii  klasa 6b, 8a i 8b miała okazję  dowiedzieć się jak to jest żyć i pracować w Anglii, poznać różnice pomiędzy polskim i angielskim systemem edukacji i  poćwiczyć swój angielski – każdy uczeń opowiadał o swoich zainteresowaniach, pasjach i planach na przyszłość. Ale największą niespodzianką był fakt, że pan James mieszka.... w Zbytkowie! Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem nowej przyjaźni pomiędzy naszymi uczniami a panem Jamesem i liczymy na więcej.

Aleksandra Mrowiec

Czytaj więcej: Speaking time

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour