• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Zagrożenia związane z e-papirosami - MEN i GIS OSTRZEGAJĄ!

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Czytaj więcej: Zagrożenia związane z e-papirosami - MEN i GIS OSTRZEGAJĄ!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole


4 października br. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W    akcji tej młodsi uczniowie sprawdzają starszych uczniów, ale też i dorosłe osoby, czy znają tabliczkę      mnożenia. Komu udało się dobrze odpowiedzieć na 5 przykładów przy komisji egzaminacyjnej, uzyskał tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia. Możemy się pochwalić, że wielu uczniów i dorosłych taki tytuł  uzyskało. Serdecznie im gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji! Tabliczka mnożenia to fajna zabawa!

Dorota Banach

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Warsztaty profilaktyczne - bezpieczna droga do szkoły

 

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

24 września klasy I-IV wzięły udział w profilaktycznych warsztatach ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant Powiatowej Komendy Policji w Cieszynie przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego. Uczniowie obejrzeli samochód policyjny oraz zadawali ciekawe pytania. Klasy pierwsze otrzymały odblaski dla polepszenia swojego bezpieczeństwa. Wszyscy miło spędziliśmy ten czas.
Zapraszamy do fotorelacji.

pedagog szkolny mgr Ilona Jaroszewska

Czytaj więcej: Warsztaty profilaktyczne - bezpieczna droga do szkoły

Dzień Chłopaka w 1c

30 września w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wykonały dla swoich kolegów z klasy piękne laurki. Obdarowaliśmy chłopców piłkarskimi długopisami i medalami "Super Chłopaka". Za słodki poczęstunek dziękujemy rodzicom. 

wychowawczyni Marzena Nikiel

 

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w 1c

Echa Święta Patrona Szkoły

Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów w związku ze zorganizowaniem obchodów 100- lecia wybuchu Powstań Śląskich i Świętem Patrona Szkoły.

Za wszystkie dobre słowa dziękujemy. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wiele wspaniałych osób, dla których nasza wspólna historia jest ważna i bliska sercu.

 

List Członka Zarządu Województwa Śląskiego p. Beaty Białowąs.

List Gratulacyjny od Dyrektorów Przedszkoli i Szkół Gminy Strumień.

List Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Tadeusza Kopcia.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour