• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Podobnie jak każdego roku, nasza szkoła włączyła się w działania związane z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który przebiegał pod nazwą „Pasja, profesja, powołanie”.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Kariery

Gminne Turnieje Piłki Nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej Szkoła Podstawowa z Drogomyśla. Obie szkoły będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach grupowych.

Czytaj więcej: Gminne Turnieje Piłki Nożnej

Nie zmarnuj swojego życia !

Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna do próbowania takich używek jak papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki. Wielu młodych ludzi jest narażonych na kontakt ze środkami odurzającymi, będąc obojętnymi wobec dobrych, uniwersalnych wartości takich, jak miłość, szacunek, moralność. Chcą zaimponować swojej grupie rówieśniczej, pokazać, że już sami o sobie decydują i mogą pójść za nie zawsze pozytywnymi  wzorcami tego świata. Skutkami próbowania używek jest uzależnienie prowadzące do chorób, depresji, braku realizacji siebie, braku pasji, brak sensu życia.

Czytaj więcej: Nie zmarnuj swojego życia !

Miejsko -gminne turnieje piłki nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń Szkoły Podstawowej w Strumieniu, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. 

Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej nasi uczniowie zajęli III miejsce.

 

SP Strumień (2007 i mł) będzie reprezentował gminę na zawodach grupowych w Skoczowie w dniu 24 października. br.

Jakub Barwicki, Nikodem Piekut, Kacper Wychowaniec, Oliwier Niemczyk, Krzysztof Kurowski, Tomasz Stryczek, Eryk Wyleżuch, Jakub Stawowczyk, Jakub Michalik, op. Krzysztof Dybczyński 

Czytaj więcej: Miejsko -gminne turnieje piłki nożnej

Jesienne dni w klasach specjalnych

Uczniowie klas specjalnych uczestniczyli w cyklu Jesiennych Lekcji pt „Warzywa i owoce”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie się z porą roku oraz z darami Pani Jesieni. W ramach spotkań dzieci uczyły się z różnymi metodami przetwarzania warzyw i owoców. Uzupełnialiśmy naszą spiżarnię o dżemy, kompoty, sałatki i soki.  Już wiemy, że warzywa i owoce to mnóstwo witamin, które dbają o nasze zdrowie.

Czytaj więcej: Jesienne dni w klasach specjalnych

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour