• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Uroczyste Pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu są już pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 14 października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Czytaj więcej: Uroczyste Pasowanie na ucznia

Czerwony Dzień w klasach 1 - 3

W piątek 11 października zrobiło się w naszej szkole kolorowo.

A wszystko to za sprawą Czerwonego Dnia. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na czerwono oraz przynieśli swoje ulubione czerwone zabawki. Wspólnie bawiliśmy się czytając bajkę Czerwony Kapturek, kolorując oraz rozwiązując zagadki. Ten dzień był bardzo wesoły i bardzo czerwony. Z niecierpliwością czekamy na następny Kolorowy Dzień.

  

Wychowawcy klas 1-3

Czytaj więcej: Czerwony Dzień w klasach 1 - 3

Skoczowskie Czwartki LA runda 2

Dnia 25.09.2019r. odbyła się 2 runda „Skoczowskich Czwartków La”. W zawodach tych wzięło udział 117 zawodników z 11 szkół. Poraz kolejny nasi uczniowie udowodnili wysoki poziom w konkurencjach technicznych i biegowych. Wielu zawodników utrzymuje czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej a drużynowo zajmujemy pierwsze miejsce. Gratulujemy. Wyniki zawodów na stronie lks.pogorze.pl 

Barbara Milanowska

 

Czytaj więcej: Skoczowskie Czwartki LA runda 2

Gminny Turniej Szachowy

W środę 16 października br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbył się drużynowy turniej szachowy szkół podstawowych naszej gminy. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim-kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZ Szachowego, Sędzią głównym zawodów był pan Jan Jałowiczor.

Uczniowie naszej szkoły w kategorii dzieci (2007 i mł.) zajęli I miejsce i awansowali do finału powiatowego. 

Skład drużyny: Mateusz Czech, Antoni Bojda, Maciej Czaja, Zofia Czaja

Zespół w kategorii młodzież (2005-2006) uplasował się na III pozycji. 

Zagrali w składzie:

Michał Janoszka, Albert Blobel, Paweł Krawiec, Sylwia Michalec 

Opiekunem obu drużyn był pan Jan Jałowiczor

Janusza Krzyżanowska

Czytaj więcej: Gminny Turniej Szachowy

Jesienna runda 9 edycji Czwartków Lekkoatletycznych dla najmłodszych

Za nami jesienna runda 9 edycji Czwartków ( Śród) Lekkoatletycznych dla najmłodszych. W tych 3 jesiennych rundach wzięło udział 136 zawodników  reprezentujących 12 szkół naszego powiatu. Na czele rywalizacji szkolnej reprezentacja SP Strumień, która w każdej z rund gromadziła ponad 2 tys. punktów. Indywidualnie w punktacji grand prix czołowe lokaty również w większości należą do naszych uczniów. Gratulujemy. Teraz przed nami kilkumiesięczna przerwa na doskonalenie kondycji i techniki rzutów i skoków i po raz 4-ty spotkamy się już wiosną 2020 roku. Kilka zdjęć na portalu OX. Wyniki na stronie lks-pogorze.pl

 

Czytaj więcej: Jesienna runda 9 edycji Czwartków Lekkoatletycznych dla najmłodszych

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour