• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Nagroda dla chóru szkolnego

W czwartek (28.09) chór szkolny Canzonetta i Pan Krzysztof Wójtowicz odebrali z rąk starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka Nagrodę Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury im. Leopolda Jana Szersznika w kategorii Twórczości Artystycznej.

Dziękuję wnioskodawcom, dziękuję wysokiej kapitule, że wśród tak licznych nominacji jednak zdecydowali się wybrać nas w tym roku - mówił podczas odbierania nagrody Krzysztof Wójtowicz, który dyrygował Canzonettą od 1971 r., - Ziemi cieszyńska nas wychowała i wykształciła. Teraz jesteśmy tej naszej ziemi coś winni i to robimy - dodał Krzysztof Wójtowicz.

Żródło: www.parafia.strumień.com


Mini Piłka Nożna

W piątek (28.09) na boisku przy Gimnazjum w Strumieniu rozegrano miejsko-gminny turniej w mini piłce nożnej. W turnieju zagrały drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy. Nasi piłkarze odnieśli ogromny sukces, zajęli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia!

Gratulujemy!!!!

Poniżej przedstawiamy skład zwycięskiej drużyny oraz zestawienie meczów i bramek.

Czytaj więcej: Mini Piłka Nożna

Czwartki LA część II

Pogoda nie rozpieszczała młodych lekkoatletów podczas 2-rundy Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się 27.09.2012 r. na stadionie miejskim SOSiR w Skoczowie. Siąpiący co chwilę deszcz powodował, że podłoże bieżni i rzutni a zwłaszcza skoczni było bardzo śliskie co nie sprzyjało zdobywaniu życiowych wyników. Jednak kilka wartościowych rezultatów udało się osiągnąć.

Dziękujemy pani Magdalenie Malinowskiej-Pudło, Teresie Owsiak, panu Jackowi Jagieła,Mariuszowi Herman, Robertowi Młynarczykowi za umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Czytaj więcej: Czwartki LA część II

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

"Dla każdego, jak marzenie,
jest przez zero (0) liczb mnożenie!
Zawsze wynik masz gotowy -
zero - no i kłopot z głowy!"


"Edukacja-Zabawa-Integracja" to hasło tegorocznej akcji edukacyjnej II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w której Nasza Szkoła wzięła udział jako Organizator Lokalny. 28 września 2012 r. uczniowie klas IV - VI mogli przystąpić do egzaminu o tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Egzamin składał się z pięciu zadań opierających się na tabliczce mnożenia w zakresie do 100. Do egzaminu przystąpiły 84. osoby. Wszystkie osoby, które uzyskały certyfikat eksperta tabliczki mnożenia zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach na stronie www.wmtday.org

S. Sobkowicz

Czytaj więcej: II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Gminne Biegi Przełajowe

Dnia 25.09.2012 na stadionie w Strumieniu odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli pierwsze miejsce i będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych w Chybiu dn.04.10.2012. skład drużyny chłopców: Szymon Czakon (6c), Dominik Moj, Mateusz Pająk (5b), Dominik Opalski (6a), Adam Grygier, Łukasz Bryła (6b). skład drużyny dziewcząt: Dominika Smorąg, Oliwia Zięba (6c), Natalia Herman (6b), Natalia Góra, Oliwia Zawada (5c), Emilia Krawczyk (6a) gratulujemy i życzymy powodzenia:)

B. Milanowska

Czytaj więcej: Gminne Biegi Przełajowe

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour