• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Podziękowanie

"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!
Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot."

J.W. Goethe

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji balu szkolnego.

Głęboko wierzymy, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Dziękujemy!

Dopalacze

Drodzy Rodzice !!!
Uwaga na zagrożenie dla Twojego dziecka – „dopalacze”
W ciągu ostatniego roku w prasie i TV pojawiało się wiele doniesień na temat tzw. „dopalaczy”. W związku z tym, iż substancje te mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży, pragniemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji związanych z ich szkodliwością oraz sposobem chronienia Państwa pociech przed uzależnieniem.

Czytaj więcej: Dopalacze

Dyskoteka walentynkowa

 Zapraszamy do udziału w dyskotece szkolnej zorganizowanej z okazji walentynek, która odbędzie się 21.02 od godziny 16.00 do 18.00.

Zapisy u wychowawców klas, zgody możliwe do odbioru również u wychowawcy. Podpisane zgody uczniowie przynoszą do piątku.

 

Zapisy dziecka do I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że dziecko do I klasy należy zgłosić do 30 marca 2012r.

Zasady przyjmowania dzieci do pierwszej klasy wraz z  wzorami dokumentów są dostępne na stronie internetowej, w sekretariacie szkoły i u  Dyrektora Przedszkola.

Turniej Klasyfikacyjny w szachach

W środę, 8 lutego, podczas ferii rozegrano w naszej szkole Turniej Klasyfikacyjny w szachach z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej. W sumie uczestniczyło 20 zawodników z terenu Podbeskidzia. Szansę podwyższenia kategorii szachowej wykorzystała Aleksandra Czaja (IVa), która zdobyła IV kategorię szachową.

Czytaj więcej: Turniej Klasyfikacyjny w szachach

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour