Dzień Babci i Dziadka to najmilsze i najpiękniejsze święta w roku. Z niewielkim opóźnieniem, ale niezwykle wzruszająco i uroczyście obchodzono to święto w klasie 1a.
6 lutego 2019 r. uczniowie wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek wspaniałym babciom i dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, były wiersze, piosenki oraz tańce. Goście obejrzeli również krótkie wypowiedzi nagrane podczas lekcji. Były to odpowiedzi na pytanie “Za co kochasz swoją babcię i dziadka?”. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim dziadkom przygotowane upominki. Na zakończenie babcie i dziadkowie zostali poproszeni o rozpoznanie się na portretach. Na twarzach dziadków przez cały czas gościł uśmiech i duma z wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowały mamy naszych uczniów.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Izabela Handzlik
Uczniowie ZET uwielbiają różne aktywności plastyczne. Sprawia im to wiele przyjemności oraz poczucie sukcesu. Tym razem pianka do golenia była strzałem w 10. Mogli dotknąć, poczuć zapach oraz stworzyć swój prawdziwy śnieżny obraz zimy:) (Pianka do golenia + klej w tubie oraz czarna kartka, na której malujemy rękoma swoje zimowe wyobrażenia)
Dorota Stryczek
"Aloha" - tak przywitaliśmy wszystkich podróżujących na Hawaje:) Aula budynku dawnego gimnazjum zamieniła się w prawdziwą wyspę. Goście przylecieli samolotem aż z DPS-u w Strumieniu - nasi Absolwenci wraz z opiekunami, ZSWR z Cieszyna - przyjaciele z rewalidacji ze swoimi paniami oraz wszystkie dzieci i młodzież ZET. Było bardzo hawajsko. Przygrywał nam prawdziwy znawca dobrej muzyki Dj Pedro - za co serdecznie dziękujemy:) Pani Agnieszka poprowadziła specjalne tańce i wytłumaczyła tradycje Hawajczyków. Oglądaliśmy ciekawe prezentacje i słuchowiska prosto z wysp. Można było się poczuć jak w ciepłych krajach. Było fantastycznie i odlotowo :)
Dorota Stryczek
Innowacyjne zmagania klasy IIIE toczą się zgodnie z planem. Chlopcy uczestniczą w zajęciach z treningu umiejętności społecznych tym razem robiąc zakupy w księgarni oraz odwiedzając Informację Turystyczną w naszej gminie. Samodzielnie dokonują wyborów. Rozważają, jakie rzeczy można kupić w księgarni i na jakie produkty starczy im pieniędzy. Wcześniej pracowaliśmy w systemie monetarnym, stąd też uczniowie poznali "na swój sposób" wartość pieniądza. Przez cały rok ćwiczyliśmy zakupy w sklepach ogólnospożywczych, co dało im możliwość kulturalnego zachowania się, pakowania zakupów, czekania w kolejce, płacenia, wyboru itd.. Tym razem nasze działania innowacyjne były bardzo radosne, zarazem trudne jak i pełne niespodzianek. Wszyscy sobie doskonale poradzili. Zapraszam do fotorelacji.
Dorota Stryczek
W piątek, 8 lutego 2019 r. uczniowie klas 2a i 2c zaprosili swoje ukochane babcie oraz ukochanych dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Goście mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu dzieci z obu klas, a przygotowane pod okiem wychowawczyń: Doroty Balas i Magdaleny Malinowskiej-Pudło, a także wysłuchali mnóstwo życzeń oraz piosenek. Nie obyło się bez własnoręcznie wykonanych upominków oraz pysznego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.
We środę 6 lutego 2019 uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji fizyki. Tematem przewodnim był prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego. Podczas zajęć pokazane zostały mierniki napięcia i natężenia, transformatory oraz modele urządzeń wykonane przez uczniów technikum i branżowej szkoły zawodowej w Skoczowie.
W dniu 28 stycznia uczniowie klas 8 i III gimnazjalnych uczestniczyli w dwugodzinnym programie profilaktycznym „NARKOTYKOWE DYLEMATY i DOPALACZE” program prowadził p. Ireneusz Brachaczek, a sfinansowany został przez Urząd Miasta w Strumieniu.
Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych ze stosowaniem środków odurzających o niewiadomym składzie i pochodzeniu. Prowadzący poinformował o konsekwencjach prawnych, grożących osobom niepełnoletnim, które łamiąc prawo o przeciwdziałaniu narkomanii, stosują środki psychoaktywne.
DBI- 2019 – DZIAŁAJMY RAZEM bezpieczeństwo w internecie
W związku z corocznymi obchodami DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU w szkole realizowaliśmy szereg działań profilaktycznych związanych z agresją i przemocą stosowaną za pomocą telefonów komórkowych i internetu.
Młodzież zastanawiała się nad zaletami mediów społecznościowych, ich pożytecznym wykorzystywaniu w życiu codziennym, ale nad wadami, zagrożeniami, możliwością manipulowania i krzywdzenia innych osób.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami przesłanymi przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach dotyczące Bezpiecznych ferii. W załączniku znajdują się informacje o kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska oraz o zasadach zachowania w sytuacji gdy załamie się pod kimś lód.