• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Kulig klas 6

23.02.2012 klasy 6a i 6b pod opieką wychowawczyń Lucyny Hawerland- Głupczyk i Małgorzaty Zbijowskiej oraz trzech innych nauczycieli pojechały na kulig do Brennej Leśnicy. Śniegu było tam pod dostatkiem, co służyło białym szaleństwom: zjeżdżanie z wysokich pagórków, rzucanie się śnieżkami oraz główna atrakcja -  jazda saniami i sankami ciągniętymi przez parę koni. Górskie powietrze i zabawy na śniegu zaostrzyły wszystkim apetyt, nic więc dziwnego, że pieczona na ognisku kiełbasa smakowała wyśmienicie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Za zdjęcia dziękujemy p. M. Zbijowskiej.

Czytaj więcej: Kulig klas 6

Turniej Wiedzy Pożarniczej.

24 lutego 2012r. w świetlicy środowiskowej w Zabłociu odbyły się  eliminacje gminne do ogólnego TWP, zorganizowane  przez Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Strumieniu.
Udział  wzięła młodzież szkolna z terenu gminy Strumień. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się NASZA SZKOŁA !!!

Czytaj więcej: Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Dziękujemy Pani Kasi

Nareszcie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu na zawodach sportowych będą wyglądać jak prawdziwe sportsmenki.
Profesjonalne  i eleganckie stroje sportowe ufundowała mama uczennicy naszej szkoły Pani Katarzyna Góra.

Dziękujemy Pani Kasiu!

 Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Czytaj więcej: Dziękujemy Pani Kasi

Fotograf w szkole

29 lutego do Naszej Szkoły przyjedzie fotograf. Poniżej znajduje się pełna oferta zdjęć.

Prosimy o odpowiedni ubiór.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Fotograf w szkole

Akcja "Warto być Dobrym."

W naszej szkole rusza akcja: "Warto być dobrym." Oto kilka informacji na temat tej kampanii:
•    Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
•    Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.

Czytaj więcej: Akcja "Warto być Dobrym."

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour