• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Dziękujemy Pani Kasi

Nareszcie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu na zawodach sportowych będą wyglądać jak prawdziwe sportsmenki.
Profesjonalne  i eleganckie stroje sportowe ufundowała mama uczennicy naszej szkoły Pani Katarzyna Góra.

Dziękujemy Pani Kasiu!

 Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Czytaj więcej: Dziękujemy Pani Kasi

Akcja "Warto być Dobrym."

W naszej szkole rusza akcja: "Warto być dobrym." Oto kilka informacji na temat tej kampanii:
•    Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
•    Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.

Czytaj więcej: Akcja "Warto być Dobrym."

Dopalacze

Drodzy Rodzice !!!
Uwaga na zagrożenie dla Twojego dziecka – „dopalacze”
W ciągu ostatniego roku w prasie i TV pojawiało się wiele doniesień na temat tzw. „dopalaczy”. W związku z tym, iż substancje te mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży, pragniemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji związanych z ich szkodliwością oraz sposobem chronienia Państwa pociech przed uzależnieniem.

Czytaj więcej: Dopalacze

Podziękowanie

"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!
Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot."

J.W. Goethe

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji balu szkolnego.

Głęboko wierzymy, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Dziękujemy!

Zapisy dziecka do I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że dziecko do I klasy należy zgłosić do 30 marca 2012r.

Zasady przyjmowania dzieci do pierwszej klasy wraz z  wzorami dokumentów są dostępne na stronie internetowej, w sekretariacie szkoły i u  Dyrektora Przedszkola.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour