• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wiosenny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 21 kwietnia 2013 na hali sportowej w Strumieniu odbył się Wiosenny  Turniej Piłki Nożnej. W zawodach brał udział rocznik 2003 i młodsi. Do turnieju tego, który organizowany był po raz pierwszy przystąpiły drużyny z Pruchnej, Drogomyśla, Bąkowa oraz dwie ze Strumienia (turniej swoją obecnością zaszczyciła pani burmistrz Anna Grygierek, która wręczyła 3 pierwszym drużynom  medale, a wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy). Dziękujemy Gminnemu koordynatorowi sportu pani Januszy Krzyżanowskiej za zorganizowanie turnieju i słodki poczęstunek dla zawodników.

Czytaj więcej...

Poznajemy Pomniki Przyrody Gminy Strumień

Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Poznajemy Pomniki Przyrody Gminy Strumień." Tematem konkursu były drzewa pomnikowe rosnące w gminie Strumień. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w towarzystwie swojego opiekuna (p. T. Nowok) udali się do ratusza po odbiór nagród ufundowanych przez p. Burmistrz. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację, a za przesłanie zdjęć dziękujemy p. A. Męcnarowskiej-Żmij.

 

 

Czytaj więcej...

Regulamin rekrutacji uczestników w ramach projektu unijnego

Poniżej zamieszczamy Regulamin rekrutacji uczestników do projektu unijnego: "Wspólnota życia codziennego za granicą": Gmina Rudina, Gmina Strumień" oraz: zgodę na wyjazd i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Regulamin

Zgoda na wyjazd i zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

 

Projekt unijny " Wspólnota życia codzinnego za granicą: Gmina Rudina, Gmina Strumień"

Nasza szkoła jest partnerem w projekcie unijnym: "Wspólnota życia codziennego za granicą: Gmina Rudina, Gmina Strumień".

W ramach tego projektu wybrani uczniowie naszej szkoły będą brali udział w następujących wydarzeniach:

1. "Poznajemy się i ćwiczymy" 7.05.2013 ( wtorek) Zawody sportowe, zwiedzanie Strumienia i okolic. W zawodach weźmie udział 45 uczestników z naszej szkoły.

2. "Dzieci w ruchu" 31.05.2013 (piątek) Zawody sportowe w Rudinie na Słowacji. Z naszej szkoły weźmie udział 35 uczestników.

Czytaj więcej...

Obiady w dni wolne od nauki

Dni 29, 30 kwietnia są dniami wolnymi od nauki w szkole, nie ma w tych dniach lekcji. Świetlica szkolna czynna jest bez zmian od 8.00-16.00. Dzieci, które w tych dniach chcą zjeść obiad muszą się zapisać w świetlicy. Nieobecności na te dni nie trzeba zgłaszać, będą odliczane wszystkim, którzy się nie zapiszą.

 

 

Rajd górski na Soszów

Dnia 11 maja (sobota) br. zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXXIX Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie wiosny.”  W tym razem zdobywamy SOSZÓW!!!

Wyjazd odbędzie się o godz. 9:00 sprzed hali sportowej; powrót ok. 14:00.
Koszt: 20 zł.
Zapisy u pani Bożeny Filipowskiej, pani Doroty Banach lub u swojego wychowawcy.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs z matematyki

W dniu 18 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży, w ramach projektu

„Matematyka Innego Wymiaru”. W Mistrzostwach wzięło udział 29 uczniów klas IV, V i VI. Wyniki w późniejszym terminie.

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”

W kwietniu 2013 r. zostały ogłoszone wyniki

Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”

W konkursie tym wyróżnienie otrzymali:

Kategoria TEST-Michał Skoneczny  klasa 6C
Kategoria ALBUM-Kamil Kuś klasa 6B

Czytaj więcej...

World Peace Choral Festival

Informujemy, że chór szkolny CANZONETTA został oficjalnie zaproszony do udziału w międzynarodowym festiwalu chórów dziecięcych i młodzieżowych WORLD PEACE FESTIVAL w Wiedniu, w dniach 29.07 – 01.08.2013 roku. Festiwal odbywa się w Złotej Sali Filharmonii Wiedeńskiej oraz w pałacu Schonbrunn. CANZONETTA będzie jedynym reprezentantem Polski na tym festiwalu. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy w Strumieniu za pomoc w organizacji wyjazdu na ten koncert.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour