• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Zespół Avocado

W środę 6 lutego uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji muzyki. W naszej szkole zagościli członkowie zespołu "Avocado." Podczas występu zespół pokazał nam muzykę "od kuchni."

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, za które dziękujemy p. A. Kwaśny.

Czytaj więcej...

Karnawałowy bal klas specjalnych

Dnia 30 stycznia odbył się w gimnazjum "Bal Zimowy", na który zaprosili nas uczniowie klas specjalnych wraz ze swoimi nauczycielami. Wszystkich obowiązywały białe stroje, które wcześniej uczniowie przygotowywali wspólnie z nauczycielami. W pięknie udekorowanej na biało sali wszyscy bawili się wyśmienicie, a wspólne tańce i zabawy dostarczyły uczestnikom tego wspaniałego balu wiele uśmiechów i radości.

E. Macura

Czytaj więcej...

Kulig klas 4

W dniu 29 stycznia klasy 4 pojechały na kulig do Brennej Leśnicy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Warto ponieważ było naprawdę bardzo fajnie...

 

 

 

Czytaj więcej...

Wykaz zajęć dodatkowych na II semestr.

Informujemy, że w zakładce „Zajęcia Dodatkowe” znajduje się aktualny wykaz zajęć dodatkowych na II semestr.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły.

 

 

 

Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 stycznia br. odbył się szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Wzięło w nim udział 82 uczniów z klas IV, V i VI. Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Milena Szczypka (kl. Vb) uzyskując 187 punktów na 200 możliwych do uzyskania. Kolejne miejsca otrzymali uczniowie klasy VIc: Michał Skoneczny – 186 p. oraz Patrycja Gurba – 185 p. Najlepszy wynik w kategorii klas czwartych otrzymała uczennica klasy IVb, Oliwia Szweblik, zdobywając 176 punktów. Gratulujemy!

W zestawieniu poniżej znajdują się wyniki wszystkich uczestników.

D. Banach

Czytaj więcej...

Mini kosz

Dnia 24.01.2013r. na hali w Górkach Wielkich odbyły się powiatowe (grupa) zawody w mini piłce koszykowej. Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Strumieniu w składzie: Karolina Strządała, Maja Sosnowska, Hiacynta Janota, Julia Wójtowicz, Marianna Gandzel, Nikola Kłóś (6b), Kaja Francuz (6a), Oliwia Zięba, Aneta Lazar, Marlena Michalska, Patrycja Gurba, Paulina Czakon (6c) zajęły 2 miejsce a chłopcy  w składzie: Jakub Ciałoń, Wojciech Wójtowicz (5a), Szymon Czakon, Patryk Fabian, Maksymilian Gac, (6c), Adam Grygier,  Łukasz Bryła, Kamil Kuś, Piotr Pawlus (6b), Dominik Opalski, Kacper Dziędziel, Sylwester Miły (6a) zajęli 4 miejsce.

 

Czytaj więcej...

Wszystkie kolory świata. Akcja UNICEF

Na korytarzu naszej szkoły znajduje się niecodzienna wystawa, na parapecie, stołach i w wiklinowych koszach grzecznie siedzą sobie szmaciane laleczki. Zabawki wykonane zostały przez naszych uczniów w ramach projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata."

 

 

Czytaj więcej...

Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu

Rozkład zajęć w ramach projektu "Indywidualizacja w Gminie Strumień droga do sukcesu" SP Strumień.

Zmiany od 14.01.2013 r.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Projekt „Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu”

W okresie od października 2012 r. do czerwca 2013 r. w naszej szkole przeprowadzany jest projekt „Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu”, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1.2. POKL „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt realizowany jest przez Zespół Obsługi Szkół w Strumieniu przy współpracy z placówkami oświatowymi, a skierowany jest do uczniów klas I-III.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour