• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wyniki Międzyszkolnego, Świątecznego Konkursu z J. Angielskiego

8 stycznia 2013r. w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbył się I Międzyszkolny Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego CHRISTMAS CAROLS, SONGS AND POEMS. Wzięło w nim udział 61 uczniów z pięciu szkół podstawowych: SP w Goleszowie, SP nr 2 w Chybiu, SP w Drogomyślu, SP w Zabłociu i SP w Strumieniu. Dzieci pojedynczo lub w grupach zaprezentowały na scenie 18 piosenek i 10 utworów wierszowanych – wszystkie w języku angielskim i wszystkie utrzymane w tematyce zimowo - świątecznej.

Występy, zarówno od strony językowej jak i artystycznej, oceniała 8-osobowa komisja, która wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach: 

Czytaj więcej...

Informacje dotyczace grypy

Pamiętaj!!!

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych: w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową poza domem zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny do rąk lub zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu, w przypadku ich braku kichaj lub kaszl w zgięcie łokciowe—Twoje dłonie nie zostaną skażone wirusem w środkach transportu zbiorowego unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia unikaj bliskiego kontaktu z innymi podróżnymi oraz masowych zgromadzeń zadbaj, aby Twoi najbliżsi przestrzegali powyższych zaleceń.

Więcej informacji znajduje się poniżej.

 

Czytaj więcej...

Etap szkolny anglojęzycznego konkursu świątecznego

19 grudnia 2012r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu bożonarodzeniowego CHRISTMAS CAROLS, SONGS AND POEMS.  W zmaganiach ze świątecznymi utworami  wzięło udział  70 uczniów, którzy zaprezentowali  19 piosenek i 3 utwory wierszowane. Występy oceniała kilkuosobowa komisja, która zdecydowała, że do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący wykonawcy:

Czytaj więcej...

Wigilijka Klas Specjalnych

W dniu 20 XII odbyła się wigilijka w klasach specjalnych. Uczniowie od samego rana przygotowywali wigilijny stół, na którym znalazły się różnego rodzaju smakołyki, które przyrządzali wcześniej z nauczycielami...

 

 

Czytaj więcej...

Jasełka 2012

W piątek 21.12 uczniowie naszej szkoły oglądali jasełka przygotowane dla nich przez ich kolegów i koleżanki. Po raz pierwszy można je zobaczyć w całości w serwisie YOUTUBE. Zapraszamy do oglądania. Aby zobaczyć film kliknij TUTAJ.

 

 

W tym dniu radosnym...

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

14.12 br odbył się w auli Sp w Strumieniu Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w którym wzięło udział 16 uczestników kl. IV-VI  ze szkół z Zabłocia, Bąkowa, Drogomyśla, Pruchnej i Strumienia. Uczniowie zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w tekście pochodzącym z powieści Seweryny Szmaglewskiej "Czarne Stopy." Spośród konkursowiczów jury wyłoniło czworo zwycięsców. Mistrzem ortografii Szkół Podstawowych gminy Strumień została:

Czytaj więcej...

Bezpieczny stok

Po raz kolejny Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje "Bezpieczny Stok". Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz edukacja na temat odpowiedniego przygotowania do uprawniania sportów zimowych. Więcej informacji TUTAJ.

Bezpieczna Woda

Logo_du%c5%bceW związku ze zbliżającym się sezonem zimowym pojawia się często sygnalizowany problem nieszczęśliwych wypadków podczas lekkomyślnych zabaw dzieci i młodzieży na  zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców,

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour