• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 6 listopada 2012 na hali w Strumieniu odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy w składzie Daniel Bęś 6a, Szymon Czakon 6c, Wojciech Wójtowicz 5a zajęli II miejsce natomiast dziewczęta w składzie Karolina Strządała, Julia Wójtowicz (6b), Paulina Czakon 6c zajęły I miejsce i będą reprezentowały naszą gminny na zawodach powiatowych, które odbędą się 14 listopada w Chybiu. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Daniel Bęś, a zawodniczka Karolina Strządała. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej...

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW „GAUDE CANTEM”

W dniach 18–21 października 2012r. w Bielsku-Białej odbył się VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW „GAUDE CANTEM”. Inauguracją Festiwalu był uroczysty koncert oratoryjny w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, w którym wzięło udział ponad dwustu chórzystów z sześciu zespołów (chór Carmen z Białegostoku , chór DK w Kozach, chór Echo z Bielska-Białej, chór Hejnał z Mazańcowic, chór Tutte le Corde z Gdowa, chór SP i Gimnazjum Canzonetta ze Strumienia), Bytomska Orkiestra Gorczyckiego i czterech solistów.

Czytaj więcej...

Piłka Halowa

W dniu 31 października w Hali Sportowej odbyły się zawody w piłce halowej chłopców klas III.

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty "Szkoła dla Rodziców"

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Strumieniu informuje, iż warsztaty "Szkoły dla Rodziców" rozpoczną się 8 listopada 2012r. (czwartek) o godzinie 16:30 w sali nr 40 w budynku szkoły.

Następne zajęcia będą się odbywały w terminach:
15 listopada 2012r., 22 listopada 2012r., 6 grudnia 2012r. i 13 grudnia 2012r. o godzinie 16:30. Zajęcia będą trwały maksymalnie 1,5 godziny.

Serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia świetlicy w dniu 2 listopada

Dzień 2 listopada jest dniem wolnym od nauki szkolnej. Świetlica w tym dniu zapewnia opiekę uczniom od godz. 8.00 do 16.00. Dzieci, które chcą w tym dniu skorzystać z obiadu muszą się zapisać u wychowawcy świetlicy.

 

 

 

Nagroda Powiatu Cieszyńskiego

28 września nasz szkolny chór Canzonetta pod dyrekcją p. Tamary Nowok i p. Agnieszki Gawron- Gaszczyk otrzymał Nagrodę Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury im. Leopolda Jana Szersznika w kategorii Twórczości Artystycznej. Nagrodę wręczył starosta cieszyński. Nagrodę otrzymał również długoletni dyrektor chóru pan Krzysztof Wójtowicz. Obecnie p. Wójtowicz jest kierownikiem artystycznym Canzonetty. Gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego

 

Dnia 12 i 24 października 2012r. na hali sportowej w Strumieniu odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Do rozgrywek przystąpiło 79 uczniów. Jednakże do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 pierwszych osób w każdej kategorii wiekowej zarówno chłopców jak i dziewcząt.

 

 

Czytaj więcej...

Zasady bezpieczeństwa na drodze i nie tylko

 

 

Niedawno mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły starszego aspiranta Roberta Wajdę z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

 

 

Czytaj więcej...

Co dziś na obiad...?

Informujemy, że od połowy października na naszej stronie internetowej w zakładce ŚWIETLICA znajduje się jadłospis. Jest on aktualizowany co dwa tygodnie.

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour