• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Zasady bezpieczeństwa na drodze i nie tylko

 

 

Niedawno mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły starszego aspiranta Roberta Wajdę z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

 

 

Czytaj więcej...

Co dziś na obiad...?

Informujemy, że od połowy października na naszej stronie internetowej w zakładce ŚWIETLICA znajduje się jadłospis. Jest on aktualizowany co dwa tygodnie.

 

 

 

 

Dzień Nauczyciela

W dniu 12 października odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Występ przygotowali uczniowie klas piątych pod czujnym okiem Pani Katarzyny Pająk i Pani Iwony Spory.

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne - podsumowanie

 

Najmłodsi miłośnicy „Królowej Sportu” zakończyli rundę jesienną „Czwartków Lekkoatletycznych”. 20 września b.r. na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu popularnych w całej Polsce „Czwartków LA”, a kolejne 27 września i 4 października.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

W czwartek 4 października 2012 r. na stadionie sportowych RKS "Cukrownik" w Chybiu odbyły się Powiatowe drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach rywalizowały wszystkie zwycięskie szkoły podstawowe i gimnazjalne szczebli miejsko-gminnych.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Przy pięknej, jesiennej aurze odbyła się 3 i ostatnia w tym roku runda "Czwartków Lekkoatletycznych". Najmłodsi miłośnicy "Królowej Sportów" spotkają się ponownie na wiosnę aby kontynuować rozpoczętą rywalizację. Następna, 4-runda zawodów odbędzie się 25 kwietnia 2013 r. Na wiosnę zaplanowane są 4 czwartkowe spotkania oraz na zakończenie finał miejski, który uprawniał będzie najlepszych do startu w finale ogólnopolskim.

 

 

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu uczniowskiego

Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku swoje kandydatury zgłosiło sześcioro uczniów, którzy na plakatach wyborczych zaprezentowali ciekawe plany i pomysły jakie mają zamiar wprowadzić w danym roku szkolnym.

 

 

 

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

We wtorek 02.10.2012r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym prowadzonym przez lidera grupy muzycznej „Avocado”.
Tym razem dzieci poznały grupę instrumentów perkusyjnych, a dokładnie ich nazwy, budowę, historię powstania i oczywiście zastosowanie w praktyce :).
Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki, do której  kilkoro uczniów zagrało na zaprezentowanych wcześniej instrumentach.


A. Kwaśny

Czytaj więcej...

Rajd Górski na Stożek

Stożek zdobyty!

29 września 2012 roku wyruszyliśmy na kolejny rajd jesienny, tym razem naszym celem był szczyt Stożka.

Spotkaliśmy się rankiem zorganizowaną grupą pod szkołą, by w dobrych humorach udać się do Wisły a stamtąd do Doliny Łabajowej. Pogoda dopisywała, więc dziarsko i równym krokiem ruszyliśmy na szczyt. Nikt nie przypuszczał, że podejście będzie aż tak strome!

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour