• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzieci żegnają lato!

W sobotę 1 października 2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu wzięli udział w XXXVI Górskim Rajdzie Młodzieżowym "Pożegnanie lata" zorganizowanym przez Oddział PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie.

 

Trasa wiodła z centrum Brennej przez Wielką Cisową do mety, która zlokalizowana była przy Ranczu pod szczytem Błatniej. Przy tak pięknej pogodzie nawet męcząca wspinaczka czarnym szlakiem nie zdołała przeszkodzić dzieciom w dotarciu do celu.

Czytaj więcej...

Czwartki LA

22 września b.r. na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyły się pierwsze zawody z       cyklu popularnych w całej Polsce „Czwartków LA”. Zawody są przeznaczone są dla   uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

  21 września odbyły się zawody w biegach
  przełajowych. Dziewczęta reprezentujące naszą
  szkołę zajęły I miejsce i awansowały do zawodów
  powiatowych.

 

 

Czytaj więcej...

Rajd

  Serdecznie zapraszamy na rajd, który odbędzie się
  1 października. W tym roku zdobywamy szczyt Błatniej!

  Zgoda rodziców na udział w rajdzie. POBIERZ
Wywiadówka

W dniu 29 września odbędą się pierwsze w tym roku
szkolnym zebrania dla rodziców. Wywiadówki odbędą
się o godzinach: 16.30 i 17.30.

 

 

 

Koncert dla Nadii.

  18 września odbył się koncert dla Nadii uczennicy
  klasy 2C, która od kilku tygodni walczy
  z nowotworem. Gorąco dziękujemy wszystkim tym,
  którzy przyczynili się do organizacji koncertu,
  a szczególności:

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczno-wychowacze "Internetowe dylematy. Bądź odpowiedzialny i bezpieczny w sieci."

 

W dniu 9 września w klasach IV - VI odbyły się zajęcia profilaktyczno-wychowawcze.  Zajęcia były prowadzone przez pana Ireneusza Brachaczka.

W klasach V i VI zajęcia miały tytuł "Internetowe dylematy. Bądź odpowiedzialny i bezpieczny w sieci." W trakcie zajęć był poruszany m.in. problem przestępstw internetowych związanych z prawem autorskim takich jak: plagiat, piractwo itp. Prowadzący uświadamiał uczniom fakt, iż tak naprawdę w sieci nikt nie jest anonimowy, a co za tym idzie nie można w sieci bezkarnie popełniać czynów zabronionych - wykroczeń czy przestępstw np.: gróźb czy zniesławiania drugiej osoby.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Nadii

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

/Jan Paweł II/

Koncert będzie połączony ze zbiórką pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie dla naszej koleżanki Nadii, uczennicy SP w Strumieniu. W ten sposób chcemy Jej pomóc w walce z chorobą.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły.

 

Drodzy Rodzice!
 

Dyrekcja i nauczyciele SP w Strumieniu w trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły przypomina, iż w myśl Art. 43. Kodeksu Drogowego:
 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour