• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Procedury bezpieczeństwa

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im.  Powstańców Śląskich w Strumieniu w związku z wystąpieniem koronawirusa COVID-19

Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej. W związku z otwarciem Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu podczas pandemii COVID 19,wprowadza się następujące procedury:

 

I.Procedura przyprowadzania, przebywania i odbierania dziecka ze szkoły.

 

1. Na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby nieupoważnione.

 

2. W placówce będzie ograniczone przebywanie osób trzecich do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).

 

Czytaj więcej...

Zdalna szkoła

 

 

Uczniowie szkół z terenu gminy Strumień korzystają ze sprzętów komputerowych niezbędnych do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym dofinansowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. 

Informacja z Urzędu Miasta. 

Piątkowy turniej szachowy

W piątek 1 maja jak zwykle co tydzień o 19.30 odbędzie się 30 jubileuszowy turniej szachowy on-line dla dzieci naszej szkoły podstawowej i zaproszonych gości.

Pierwszy turniej dzieci zagrały 11 listopada ubiegłego roku i tak co tydzień siedząc wygodnie przy swoich domowych komputerach rozgrywają 5 rund między sobą. Postępy w grze widać jak na dłoni po wynikach jakie osiągnęły w turnieju o kategorie szachowe „Ferie z szachami” w strumieńskim MGOK. Pośród 12 grających w internetowym turnieju dzieci, pięcioro ma już V , czworo IV, a jedna III kategorię szachową !!!

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w turnieju, zgłoszenia prosimy przysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Czytaj więcej...

BAKCYL – PROGRAM EDUKACJI FINANSOWEJ „Bankowcy dla edukacji finansowej młodzieży”

W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie klas 7A, 7B, 7C wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

Tematyka zajęć :

1.Od oszczędzania do inwestowania

2.Twoje pieniądze.

Zajęcia są kontynuacją  trzyletniej współpracy w ramach projektu edukacji finansowej.  

Zajęcia miały za zadanie odpowiedzieć uczniom : w  pierwszej części -jaka jest funkcja i formy pieniądza w gospodarce rynkowej, jak planować wydatki i dochody w życiu codziennym, jakie mamy korzyści z systematycznego oszczędzania, co to jest budżet  i „ fundusz bezpieczeństwa”., pieniądz elektroniczny i obrót bezgotówkowy. W drugiej części uczniowie dowiedzieli się: jak i dlaczego warto chronić swoje dane osobowe oraz jaka jest różnica  pomiędzy oszczędzaniem a inwestowaniem, jak bezpiecznie płacić w internecie, jak zyskać na oszczędzaniu i inwestowaniu, co to jest zysk z inwestycji, dywersyfikacja oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj więcej...

Profilaktyka w szkole - Program EPSILON

W poniedziałek 2 marca br. uczniowie klas piątych i klasy czwartej uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu EPSILON. Podczas zajęć wzmacniane było poczucie przynależności do grupy klasowej, przekazywane były sposoby dobrego komunikowania się, było miejsce na wyrażenie swoich emocji dotyczących szkoły, klasy, kolegów i koleżanek.

Celem warsztatów była  profilaktyka zachowań niepożądanych: agresji, przemocy wobec siebie i innych. Budowanie dobrych relacji społecznych, ma w przyszłości zapobiegać uzależnieniom od używek, tytoniu, gier, internetu.

Czytaj więcej...

Lekcja Zoologii

9 marca  kolejny raz gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Pająka, znanego hodowcę zwierząt i popularyzatora wiedzy przyrodniczej, który przeprowadził dla uczniów warsztaty zoologiczne. Tym razem przedmiotem tej specyficznej lekcji zoologii była gromada ptaków. Pan Pająk w interesujący sposób przedstawił uczniom charakterystyczne cechy wybranych gatunków krajowych i egzotycznych ptaków. Prelegent szczególną uwagę zwrócił na te cechy ptaków, które stanowią podstawę ich rozpoznawania: pokrój ciała, barwę upierzenia, kształt nóg, dzioba czy pazurów. Podkreślił również znaczenie wydawanych przez ptaki dźwięków, jako ich cech rozpoznawczych. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wypreparowanych ptaków,miedzy innymi naszych krajowych – zimorodka, sójki, pójdźki czy dzięcioła małego, kilku egzotycznych na przykład kaczki mandarynki i kakadu żółtoczubej. Pan Andrzej w zajmujący sposób przedstawił zwyczaje ptaków związane z rozrodem,opieką nad potomstwem, odżywianiem, wędrówkami,a nawet z hodowlą niektórych gatunków.  

Czytaj więcej...

Zaproszenie

 

 

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na naszego szkolnego Facebooka. Nasi nauczyciele będą zamieszczać tam pomysły na spędzanie czasu w domu. Trzymajcie się zdrowo!!!

 

 

 

Informacja dotycząca Koronawirusa

Szanowni Rodzice decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się Koronawirusa zajęcia w  Szkole zostają odwołane od dnia 12.03.2020r. Jednocześnie informuję,że 12.03. 2020 i 13.03.2020 będzie czynna świetlica przy ul Młyńskiej 8 od 8:00 do 16:00 dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki (bez wyżywienia). Od poniedziałku 16.03.2020 Szkoła będzie zamknięta do 25.03.2020 - chyba że pojawią się nowe informacje MEN. Proszę śledzić dziennik elektroniczny. Jeżeli rodzice mają dziecko do 8 lat przysługuje im zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS. Bardzo proszę zachęcać swoje dzieci do samodzielnej nauki, gdy nie będzie lekcji w Szkole. MEN na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Bardzo proszę na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN.

Konstruktorzy przyszłości z 3b

Kiedy za oknem pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, uczniowie w naszej szkole wcale się nie nudzą. Przez kilka dni w klasie 3b rozmawialiśmy o inteligentnych urządzeniach, których jest bardzo dużo wokół nas. Dzieci poznały również najbardziej znane roboty humanoidalne. Następnie same wykonały przestrzenne projekty takich robotów z materiałów odpadowych, których dużo jest w naszych domach (to ekologiczne!) Zwieńczeniem tematu były prezentacje prac, w których uczniowie pokazali roboty oraz opowiadali o możliwościach i zastosowaniu swoich wymyślonych humanoidów.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour