• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 25.10.2021 - 29.10.2021

 

Poniedziałek

Zupa ziemniaczana

Naleśniki z serem i dżemem, herbata z cytryną

(alergeny - seler, gluten, gluten, mleko, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Lekcje higieny - wirusoochrona

W ostatnich dniach uczniowie klas 1-3 naszej szkoły brali udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej Wirusoochrona.  Akcja zostanie zakończona w Światowym Dniu Mycia Rąk, który przypada na 15.10.2021 r.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (koronawirusa, grypy).

Przestrzeganie zasad higieny oraz wdrożenie działań profilaktycznych w placówkach oświatowych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i transmisji wirusów na najbliższych.

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 18.10 - 22.10.2021
Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą

makaron z serem, kompot

 

 

Czytaj więcej...

X Czwartki Lekkoatletyczne

 Przy pięknej, jesiennej choć chłodnej aurze odbyła się 3 i ostatnia w tym roku runda "X Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników z 10 szkół naszego powiatu. Zawody są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych rocznika 2009, 2010 oraz 2011 i młodsi, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m - dziewczęta i 100 m - chłopcy oraz skok w dal i rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej.

Czytaj więcej...

"Teczka pełna notatek" - przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W środę 13.10.2021 r. w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką Lucyny Hawerland - Głubczyk przygotowali bajkowe przedstawienie pod tytułem "Teczka pełna notatek". Przedstawienie mieli okazję zobaczyć uczniowie SP w Strumieniu. W ten zabawny sposób uczcili obchody święta uczniów i pracowników szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej...

DYŻUR SPISOWY W URZĘDZIE

 

 

TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Nie czekaj, spełnij swój obowiązek jak najszybciej!

 

 

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca rządowego programu "Dobry Start"

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu w związku z prośbą ZUS, przesyła informację dotyczącą pomocy pracowników ZUS przy zakładaniu profilu PUE ZUS, potrzebnego do złożenia wniosku na świadczenie 300 plus - Dobry Start.

 

Więcej informacji na plakacie, który jest do pobrania TUTAJ.

 

Organizacja roku szkolnego

Organizacja zajęć  w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu od 01 września 2021.

 1. Do Szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do  i ze Szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy p. Soni Wojtowicz - Pyzi za wszystkie lata pracy w naszej szkole. 

Dziękujemy za to, że potrafiła zobaczyć w każdym z naszych uczniów wyjątkową osobę, a nas nauczycieli wspierała w naszej codziennej pracy.

Powodzenia!

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Po 16 latach pracy na stanowisku psychologa w szkole Podstawowej w Strumieniu przyszedł czas na zamianę miejsca zatrudnienia.  W związku z tym serdecznie dziękuję Wszystkim za współpracę i zaangażowanie. Szczególnie żegnam Was moi Drodzy Uczniowie - zawsze będę o Was pamiętała i życzę Wam wszystkiego dobrego.

Sonia Wojtowicz-Pyzia

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour