• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 19.10.2020 - 23.10.2020

Poniedziałek

Zupa koperkowa z jajkiem i ziemniakami..          Alergeny: 3, 7;

Naleśniki z białym serem.                                             Alergeny: 1, 3, 7;

Czytaj więcej...

Czerwony dzień w klasach młodszych

 
15 października w klasach i na korytarza naszej szkoły było bardzo czerwono, każda klasa w ramach czerwonego dnia bawiła się świetnie rysując, kolorując, grając, śpiewając, wyklejając ...
Uczniowie oglądali bajkę o Czerwonym Kapturku, rozwiązywali zagadki o czerwonych rzeczach, zastanawiali się co można narysować czerwoną kredką. Wyjątkowo również pisali czerwonym długopisem. 

 

Oczywiście wszyscy zjedli również swoje czerwone drugie śniadanie ????????????????

Jadłospis 12.10. - 16.10.

 

Poniedziałek 12.10.

Zupa krem z dyni.    Alergeny: 7;

Pierogi z jagodami, masłem i cukrem. Koktajl owocowy.   Alergeny: 1, 3, 7;


Czytaj więcej...

Tenis ziemny

 

Lekcja wychowania fizycznego na korcie? Czemu nie...

Dzisiaj lekcje wf odbyły się właśnie tam - na kortach w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji. Klasa 8 rozpoczęła naukę gry w tenisa ziemnego. Całkiem nieźle im szło. 

  

 

  

 

Bohaterowie do boju!

Szkolne koło wolontariatu serdecznie zachęca do zbiórki plastikowych nakrętek w ramach akcji " Zbieramy nakrętki dla Maciusia".

Chłopczyk walczy z ciężką chorobą i chcemy mu pomóc chociaż w taki sposób.

Dzisiaj dostarczyliśmy szkolne zapasy, ale liczymy, że akcja się rozkręci i każdy uczeń przyniesie do szkoły w wyznaczone miejsce jak najwięcej nakrętek.

Zostańcie bohaterami. Do boju! Już nie raz można było na Was liczyć

 

 

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

W czwartek 17 września klasy 1-3 i klasy specjalne wzięły udział w zajęciach profilaktycznych ,, Bezpieczna droga do szkoły".

Policjant Powiatowej Komendy Policji w Cieszynie podczas spotkania przypomniał dzieciom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz uświadomił zagrożenia, jakie mogą ich spotkać na drodze.

Uczniowie zadawali ciekawe pytania oraz obejrzeli samochód policyjny. Na koniec spotkania dzieci klas pierwszych i specjalnych otrzymały elementy odblaskowe.

Dziękujemy KP w Cieszynie.

Dzień kropki

Dzień Kropki w naszej szkole. 

Święto kreatywności, zabawy i odwagi. Dzień w którym każdy może odkryć swój talent, a potem nauczyć się jak go pielęgnować.

Fotorelacje z tego wydarzenia można zobaczyć na szkolnym Facebooku. 

Mistrzowie z 8a

 

 

Dużym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików, które rozgrywane były 5 września w Chorzowie. Uczniowie z klasy 8 a Sebastian i Jakub stanęli na najwyższym podium.

Sebastian w biegu na dys.100 m z wynikiem 11.35 s wywalczył tytuł mistrzowski a Jakub zajął drugie miejsce z czasem 11.58 s.

Mistrzostwo Śląska zdobyli również w biegu  sztafetowym 4 x 100 m.

Gratulacje!

 

 

 

 

 

Akademia Klasy Ekstra


W dniu 10.09.2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu turnieju pn. AKADEMIE KLASY EKSTRA w Jasienicy. W czasie rozgrywek dzieci wykazały się świetną grą, kreatywnością i postawę fair-play !

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour