• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Bohaterowie do boju!

Szkolne koło wolontariatu serdecznie zachęca do zbiórki plastikowych nakrętek w ramach akcji " Zbieramy nakrętki dla Maciusia".

Chłopczyk walczy z ciężką chorobą i chcemy mu pomóc chociaż w taki sposób.

Dzisiaj dostarczyliśmy szkolne zapasy, ale liczymy, że akcja się rozkręci i każdy uczeń przyniesie do szkoły w wyznaczone miejsce jak najwięcej nakrętek.

Zostańcie bohaterami. Do boju! Już nie raz można było na Was liczyć

 

 

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

W czwartek 17 września klasy 1-3 i klasy specjalne wzięły udział w zajęciach profilaktycznych ,, Bezpieczna droga do szkoły".

Policjant Powiatowej Komendy Policji w Cieszynie podczas spotkania przypomniał dzieciom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz uświadomił zagrożenia, jakie mogą ich spotkać na drodze.

Uczniowie zadawali ciekawe pytania oraz obejrzeli samochód policyjny. Na koniec spotkania dzieci klas pierwszych i specjalnych otrzymały elementy odblaskowe.

Dziękujemy KP w Cieszynie.

Dzień kropki

Dzień Kropki w naszej szkole. 

Święto kreatywności, zabawy i odwagi. Dzień w którym każdy może odkryć swój talent, a potem nauczyć się jak go pielęgnować.

Fotorelacje z tego wydarzenia można zobaczyć na szkolnym Facebooku. 

Mistrzowie z 8a

 

 

Dużym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików, które rozgrywane były 5 września w Chorzowie. Uczniowie z klasy 8 a Sebastian i Jakub stanęli na najwyższym podium.

Sebastian w biegu na dys.100 m z wynikiem 11.35 s wywalczył tytuł mistrzowski a Jakub zajął drugie miejsce z czasem 11.58 s.

Mistrzostwo Śląska zdobyli również w biegu  sztafetowym 4 x 100 m.

Gratulacje!

 

 

 

 

 

Akademia Klasy Ekstra


W dniu 10.09.2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu turnieju pn. AKADEMIE KLASY EKSTRA w Jasienicy. W czasie rozgrywek dzieci wykazały się świetną grą, kreatywnością i postawę fair-play !

 

 

 

Szachy

 

 

Zapraszamy na  szachowe turnieje online dla dzieci. Turnieje co piątek o godz. 19.30. 

Zapisy na e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub pod nr 508966042

 

 

 

6e w drodze po artykuły szkolne

Pierwszy Trening Umiejętności Społecznych 

W ramach innowacji pedagogicznej za nami. Pomimo ścisłego reżimu sanitarnego uczniowie kl.6e chętnie wyruszyli na zakupy. Pierwsze kroki skierowali do "Dino", po czym wyruszyli do "Kiosku" na rynek. Każdy przypomniał sobie zachowania społeczno-kulturalne  w sklepie, bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, czekanie na swoją kolej, zwroty grzecznościowe oraz niektóre gesty komunikacji alternatywnej i rachunki pieniężne. Chłopcy podczas zajęć wstępnych przygotowali sobie portfele, listę zakupów, a także torby. Zadbali również o bezpieczeństwo- zdezynfekowali ręce, założyli rękawiczki oraz zasłonili usta i nos. Uśmiechnięci i szczęśliwi  zakupili sobie wymarzone długopisy, nożyczki i  klej. Zajęcia innowacyjne były bardzo skuteczne i udane.

Dorota Stryczek- Zowada

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w klasach 1-3

Przypominamy, że obowiązuje podwyższony reżim sanitarno -epidemiologiczny, dlatego prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych. Rodzice klas 2 i 3 nie wchodzą do budynku szkolnego w dniu rozpoczęcia nauki.

8:00 - Msza święta
9:00 - klasy 2 (2a - sala 29, 2b - sala 37, 2c - sala 42)
9:30 - klasy 3 (3a - 28, 3b - 40, 3c - 38)


10:00 - klasy pierwsze

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca podręczników z religii

Drodzy rodzice!

Proszę zaopatrzyć swoje pociechy w następujące pomoce katechetyczne:

Klasa I: podręcznik do religii "Żyjemy w Bożym świecie", wyd. Jedność +  zeszyt do religii w kratkę (60 kartek).

Klasa II: podręcznik do religii "Idziemy do Jezusa", wyd. Jedność +  zeszyt do religii w kratkę (60 kartek). 

Klasa III:  "Mały katechizm", wyd. Św. Krzyża diecezji opolskiej.

Klasa IV: zeszyt ćwiczeń "Miejsca pełne BOGActw", wyd. Jedność

Klasa VI: podręcznik do religii "Tajemnice BOGAtego życia", wyd. Jedność (można nabyć od starszych uczniów)  +  zeszyt do religii w kratkę (60 kartek). 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour