• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klasy 4c

W październiku br. uczniowie z klasy 4c wyjechali do stadniny koni w Łące k/ Pszczyny. Tam dzięki Paniom Aleksandrze Fizi i Mariannie Drąszczyk, które wcześniej wszystko zorganizowały, dzieci miały możliwość nauki jazdy konnej. W prowadzeniu koni pomagały: Iga, Lenka  i Julka. Po wcześniejszym instruktażu uczniowie mogli: czesać, czyścić a nawet przytulać się do koni. Po nauce jazdy chętnie wysprzątali stajnie i nakarmil konie. Uczestniczyli również  w zawodach sprawnościowych a na koniec smażyli kiełbaski. Dziękujemy "Stajni Standura" z Łąki, że mogliśmy tak wspaniale spędzić czas. Jeszcze tam wrócimy.

J. Krzyżanowska

Pełna miska dla schroniska


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w akcji "Pełna miska dla schroniska". Zebraliśmy ok. 250 kg karmy suchej i ponad 60 kg mokrej. Ponad to dzieci przyniosły: kilkadziesiąt kocy, miski, zabawki, odżywki i inne akcesoria. Wszystko zostanie przekazane do schroniska "Azyl" w Cieszynie. 

 

 

Światowy Dzień Zwierząt w klasach specjalnych

 

Światowy Dzień Zwierząt obchodzili również chłopcy z klas specjalnych. Było bardzo twórczo i radośnie:)  

Wychowawcy klasy 6e.

Fotorelacja znajduje się  na naszym szkolnym Facebooku.

Nagroda dla naszych sportowców

6 października na Gali wręczenia nagród dla Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu  Pani Dyrektor Beata Greń otrzymała z rąk starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka statuetkę, dyplom oraz bon w wartości 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Uczniowie naszej szkoły zajęli II  miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu cieszyńskiego w kategorii dzieci. Gratulacje i podziękowania należą się naszym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

 

 

 

Jadłospis 26.10.2020 - 30.10.2020

Poniedziałek

Żurek z jajkiem, kiełbasą i ziemniakami.   Alergeny: 3, 7;

Kluski na parze z sosem truskawkowym.  Alergeny: 1, 7;

Czytaj więcej...

Jadłospis 19.10.2020 - 23.10.2020

Poniedziałek

Zupa koperkowa z jajkiem i ziemniakami..          Alergeny: 3, 7;

Naleśniki z białym serem.                                             Alergeny: 1, 3, 7;

Czytaj więcej...

Czerwony dzień w klasach młodszych

 
15 października w klasach i na korytarza naszej szkoły było bardzo czerwono, każda klasa w ramach czerwonego dnia bawiła się świetnie rysując, kolorując, grając, śpiewając, wyklejając ...
Uczniowie oglądali bajkę o Czerwonym Kapturku, rozwiązywali zagadki o czerwonych rzeczach, zastanawiali się co można narysować czerwoną kredką. Wyjątkowo również pisali czerwonym długopisem. 

 

Oczywiście wszyscy zjedli również swoje czerwone drugie śniadanie ????????????????

Jadłospis 12.10. - 16.10.

 

Poniedziałek 12.10.

Zupa krem z dyni.    Alergeny: 7;

Pierogi z jagodami, masłem i cukrem. Koktajl owocowy.   Alergeny: 1, 3, 7;


Czytaj więcej...

Tenis ziemny

 

Lekcja wychowania fizycznego na korcie? Czemu nie...

Dzisiaj lekcje wf odbyły się właśnie tam - na kortach w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji. Klasa 8 rozpoczęła naukę gry w tenisa ziemnego. Całkiem nieźle im szło. 

  

 

  

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour