W dniu 23 maja klasa 7d udała się do Krakowa. Po spotkaniu z przewodnikiem przy pięknej, słonecznej pogodzie udaliśmy się spacerem pod Okno Papieskie, zobaczyliśmy Dzielnicę Uniwersytecką - Collegium Malus. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza oraz Podziemia Rynku.
Poniedziałek
Żurek z jajkiem, kluski na parze z jagodami, owoc, herbata z cytryną (gluten, seler, mleko, jaja)
Dla Ciebie to tylko złośliwy komentarz pod zdjęciem... ale dla kogoś może to być początek koszmaru".
Poniedziałek
Zupa pieczarkowa z ziemniakami, ryż z truskawkami i jogurtem (seler, gluten, mleko)
Zapytanie ofertowe na dostawę pomocy dydaktycznych i wyposażenia w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
Oferty należy przesyłać na adres a-mailowy szkoły do 05 maja 2022r. włącznie do godz. 10:00.
Środa
Barszcz zabielany z ziemniakami, łazanki z kiełbasą i kapustą, kompot (seler, gluten, mleko, jaja)
26 kwietnia rodzice uczniów klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z Panią Izabelą Baszczyńską - doradcą zawodowym z ZPPP w Cieszynie.
Pani Iza udzieliła informacji jak wspierać młodego człowieka w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej, przedstawiła informacje dotyczące typów szkół, przypomniała zasady rekrutacji elektronicznej oraz odpowiedziała na pytania rodziców.
Pedagog szkolny
26 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli swój DZIEŃ BEZ PLECAKA. Zabawa polegała na tym, aby plecak pozostawić w domu, a potrzebne do szkoły przybory spakować w kreatywny sposób.
Uczniowie pomysłów mieli wiele. Zapraszamy do fotorelacji.
Na początku marca uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w I etapie projektu „Generalnie Lokalnie - odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego wśród mieszkańców gminy Strumień” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.
Aktywność naszej młodzieży polegała na wzięciu udziału w diagnozie dotyczącej ich zainteresowań, marzeń, potrzeb, zadowolenia z życia oraz funkcjonowania w lokalnym społeczeństwie. Badanie przeprowadziły Katarzyna Kamler i Justyna Szymańska ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna z Warszawy. Finałem I etapu projektu będzie powstanie diagnozy potencjału kulturotwórczego naszych mieszkańców, zwłaszcza tych młodych. Jej treść będzie ogólnodostępna, więc każdy będzie mógł się z nią zapoznać.