• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 16.05.2022 - 27.05.2022
Poniedziałek

Żurek z jajkiem, kluski na parze z jagodami, owoc, herbata z cytryną (gluten, seler, mleko, jaja)

 

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne w klasach 7

 

 

 

Dla Ciebie  to tylko złośliwy komentarz pod zdjęciem... ale dla kogoś może to być początek koszmaru".

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 09.05.2022 - 13.05.2022
Poniedziałek

Zupa pieczarkowa z ziemniakami, ryż z truskawkami i jogurtem (seler, gluten, mleko)

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

 

Zapytanie ofertowe na dostawę pomocy dydaktycznych i wyposażenia w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Oferty  należy przesyłać  na adres  a-mailowy  szkoły  do  05 maja 2022r.  włącznie  do  godz. 10:00.

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 04.05.2022 - 06.05.2022Środa

Barszcz zabielany z ziemniakami, łazanki z kiełbasą i kapustą, kompot (seler, gluten, mleko, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie rodziców uczniów klas 8 z doradcą zawodowym

26 kwietnia rodzice uczniów klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z Panią Izabelą Baszczyńską - doradcą zawodowym z ZPPP w Cieszynie.

Pani Iza udzieliła informacji jak wspierać  młodego człowieka w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej,  przedstawiła informacje dotyczące typów szkół, przypomniała zasady rekrutacji elektronicznej oraz odpowiedziała na pytania rodziców. 

Pedagog szkolny

 

 

Czytaj więcej...

Dzień bez plecaka w klasach młodszych

26 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli swój DZIEŃ BEZ PLECAKA. Zabawa polegała na tym, aby plecak pozostawić w domu, a potrzebne do szkoły przybory spakować w kreatywny sposób. 

Uczniowie pomysłów mieli wiele. Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

Czytaj więcej...

"Generalnie Lokalnie"

 

Na początku marca uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w I etapie projektu „Generalnie Lokalnie - odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego wśród mieszkańców gminy Strumień” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. 

Aktywność naszej młodzieży polegała na wzięciu udziału w diagnozie dotyczącej ich zainteresowań, marzeń, potrzeb, zadowolenia z życia oraz funkcjonowania w lokalnym społeczeństwie. Badanie przeprowadziły Katarzyna Kamler i Justyna Szymańska ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna z Warszawy. Finałem I etapu projektu będzie powstanie diagnozy potencjału kulturotwórczego naszych mieszkańców, zwłaszcza tych młodych. Jej treść będzie ogólnodostępna, więc każdy będzie mógł się z nią zapoznać.

Czytaj więcej...

Nasi finaliści w konkursie InstaLogik

26 marca odbył się ostatni etap konkursu InstaLogik. W bieżącym roku szkolnym w całym kraju w konkursie łącznie  wzięło udział 6420 uczestników. W naszej szkole do konkursu zapisało się 9 uczniów, a 3 spośród nich  dotarło do III etapu. Są to:

Mateusz Kuliński

Karol Kustosik

Adam Pajor

Konkurs InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line. Każdy uczeń otrzymał własne konto, na którym rozwiązywał zadania. 

Pierwszy etap był matematyczny. Natomiast w kolejnych etapach zadania konkursowe zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. 

Na pracę naszych uczniów składało się kilka różnych elementów: podstawowy to oczywiście rozwiązywanie zadań i pisanie programów, ale także uczestnictwo w webinariach, które były wstępem do rozpoczynania nauki w kolejnych nowych obszarach i podsumowywanie tej pracy poprzez pisanie kolejnych etapów w czasie półtorej godziny. 

Jak widać za chłopakami mnóstwo pracy, ale również dużo wiedzy, którą chętnie się ze sobą dzielili i wzajemnie sobie pomagali.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour