• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Powiatowe Igrzyska Dzieci w szachach

 

 

16 października br. w MGOK w Strumieniu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w szachach. II miejsce i tytuł  Wicemistrzów Powiatu  wywalczyli: Zofia Czaja, Mateusz Czech, Maciej Czaja, Szymon Milanowski i Wiktor Lach. Indywidualnie najlepiej zagrała Zosia Czaja. Opiekunem drużyny był Pan Jan Jałowiczor.

Gratulacje dla zespołu!!!

 

 

 

Dzień drzewa w 1d

 

W ramach Dnia drzewa prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Klasa 1d stworzyła tego dnia drzewa swojej wyobraźni.
Dzień drzewa

 

 DZIEŃ DRZEWA  obchodzony jest na świecie 10 października. Z tej okazji w klasie 1b dzieci przygotowały ekspozycję  "Dary jesieni" (sporo z nich pochodzi z drzew) . Uczniowie sprawdzili też swoją wiedzę na temat gatunków  drzew rozwiązując quizy na tablicy interaktywnej.  Szukaliśmy również odpowiedzi na pytanie: Po co nam drzewa? Na koniec powstały rzeźby z żołędzi, kasztanów i plasteliny - były bardzo pomysłowe.

 

 

 

Nakrętki dla Maciusia

 

Maciuś z Jankowic k. Pszczyny ma mało czasu, zmieniono kryteria przyjęcia leku, liczy się każda złotówka. 

Już 3 razy dostarczyliśmy nakrętki, aby mu pomóc. Nakręćmy się do tej charytatywnej akcji w każdy możliwy sposób.

Dobro zawsze powraca.

Bohaterowie do boju - dalej zbieramy nakrętki w obu budynkach naszej szkoły.

Szkolne koło wolontariatu ❤❤❤

Efekty również naszej zbiórki można zobaczyć na szkolnym Facebooku.

 

 

Wycieczka klasy 4c

W październiku br. uczniowie z klasy 4c wyjechali do stadniny koni w Łące k/ Pszczyny. Tam dzięki Paniom Aleksandrze Fizi i Mariannie Drąszczyk, które wcześniej wszystko zorganizowały, dzieci miały możliwość nauki jazdy konnej. W prowadzeniu koni pomagały: Iga, Lenka  i Julka. Po wcześniejszym instruktażu uczniowie mogli: czesać, czyścić a nawet przytulać się do koni. Po nauce jazdy chętnie wysprzątali stajnie i nakarmil konie. Uczestniczyli również  w zawodach sprawnościowych a na koniec smażyli kiełbaski. Dziękujemy "Stajni Standura" z Łąki, że mogliśmy tak wspaniale spędzić czas. Jeszcze tam wrócimy.

J. Krzyżanowska

Pełna miska dla schroniska


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w akcji "Pełna miska dla schroniska". Zebraliśmy ok. 250 kg karmy suchej i ponad 60 kg mokrej. Ponad to dzieci przyniosły: kilkadziesiąt kocy, miski, zabawki, odżywki i inne akcesoria. Wszystko zostanie przekazane do schroniska "Azyl" w Cieszynie. 

 

 

Światowy Dzień Zwierząt w klasach specjalnych

 

Światowy Dzień Zwierząt obchodzili również chłopcy z klas specjalnych. Było bardzo twórczo i radośnie:)  

Wychowawcy klasy 6e.

Fotorelacja znajduje się  na naszym szkolnym Facebooku.

Nagroda dla naszych sportowców

6 października na Gali wręczenia nagród dla Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu  Pani Dyrektor Beata Greń otrzymała z rąk starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka statuetkę, dyplom oraz bon w wartości 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Uczniowie naszej szkoły zajęli II  miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu cieszyńskiego w kategorii dzieci. Gratulacje i podziękowania należą się naszym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

 

 

 

Jadłospis 26.10.2020 - 30.10.2020

Poniedziałek

Żurek z jajkiem, kiełbasą i ziemniakami.   Alergeny: 3, 7;

Kluski na parze z sosem truskawkowym.  Alergeny: 1, 7;

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour