• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czwartki LA cz. VI

 

Dnia 16 maja 2013r odbyła się 6 runda Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, w której wzięło udział stu piętnastu uczniów z jedenastu szkół...

 

 

 

Czytaj więcej...

Drużynowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym

 

Dnia 15.05.2013 na stadionie „Start” w Wiśle odbyły się powiatowe drużynowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Uczniowie naszej szkoły mimo, że nie awansowali dalej, to niektórzy ustanowili własne rekordy życiowe, a nawet rekordy szkoły...

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta Słowaków

Szkoła  Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu 7 maja 2013 r. gościła grupę młodzieży ze Słowacji wraz z opiekunami w ramach projektu transgranicznego „Wspólnota życia codziennego za granicą”.
Projekt zakłada współpracę między placówkami oświatowymi, polegającą na spotkaniach młodzieży w formie rozgrywek sportowych. W ramach projektu Gmina Rudina zrewitalizuje nawierzchnię trawiastą  boiska sportowego przy szkole w miejscowości Rudina oraz powstanie tam rampa do jazdy na rolkach i deskorolce a także zakupione zostanie wyposażenie sportowe

Czytaj więcej...

Rajd Górski na Soszów

W sobotę 11 maja 2013 r. uczniowie klas I-VI naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Bożeną Filipowską, p. Dorotą Banach, p. Marcinem Puzoniem,  p. Magdaleną Malinowską – Pudło oraz p. Katarzyną Pająk wzięli udział w XXXIX Górskim Rajdzie Młodzieżowym na Soszów organizowanym przez PPTK.
Wyruszyliśmy ze Strumienia pełni obaw spoglądając w niebo i obserwując opady deszczu. Dojechaliśmy autobusem do Wisły – Jawornika, skąd udaliśmy się niebieskim szlakiem na Soszów. Góry przywitały nas dobrą pogodą, co nas bardzo ucieszyło, jednak już podczas wędrówki poczuliśmy drobne opady, a sam szczyt zdobywaliśmy w strugach deszczu.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

W dniu 8 maja odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Wystąpienie przygotowali uczniowie z klas 4 i 2 pod czujnym okiem p. L. Hawerland- Głubczyk i p. M. Malinowskiej - Pudło.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki LA cz V

W piątej rundzie zawodów, która odbyła się 9 maja 2013 r. wystartowało 118 uczniów z 10 szkół.
Czytaj więcej...

Eliminacje do Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje do IV Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej w Żorach. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, na których można zobaczyć uczniów reprezentujących naszą szkołę. Zdjęcia zostały pobrana ze strony szkoły organizującej konkurs ( Right Now w Żorach).

 

 

Czytaj więcej...

Drużynowe zawody w czworoboju

Dnia 9 maja 2013r na boisku przy Gimnazjum w Strumieniu odbyły się gminne drużynowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca i tym samym awansowali do etapu powiatowego  który odbędzie się 15 maja w Wiśle. Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Zawada, Natalia Góra (5c),Natalia Herman, Karolina Strządała (6b), Oliwia Zięba, Paulina Czakon (6c). Skład drużyny chłopców: Jakub Ciałoń (5a), Mateusz Pająk (5b), Kacper Dziędziel, Dominik Opalski (6a), Adam Grygier (6b), Szymon Czakon (6c). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

B.Milanowska

Czytaj więcej...

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, na który przybyli uczniowie podstawówek z całej  strumieńskiej gminy.
Jak co roku tematem wydarzenia były „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Uczniowie recytowali utwory takich pisarzy jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner i innych, a oceny talentów recytatorskich podjęły się panie Agnieszka Korzeniewska, Ewa Kajstura oraz Anna Bukowska.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour