• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Eksperymentuj, doświadczaj, ucz się!

EKSPERYMENTUJ, DOŚWIADCZAJ, UCZ SIĘ !!!

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu spędzili ostatni wtorek, tj. 19 marca, gdyż zawitali do nich animatorzy Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy - EduFun. Organizacja ta specjalizuje się w prowadzeniu interaktywnych zajęć edukacyjnych dla dzieci, w czasie których przez doświadczenia i eksperymenty uczniowie mogą poznać tajniki fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii.

 

Czytaj więcej...

Turniej Mini Piłki Siatkowej

Dnia 8 marca 2013r. na hali sportowej w Chybiu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Mini Piłki Siatkowej grupy II w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy zajęli II miejsce, dziewczętom przypadła IV lokata. Skład drużyny dziewcząt: Karolina Strządała, Maja Sosnowska, Julia Wójtowicz, Hiacynta Janota, Nikola Kłóś, Natalia Herman (6b), Aneta Lazar, Patrycja Gurba, Oliwia Zięba, Marlena Michalska (6c). Skład drużyny chłopców: Jakub Ciałoń (5a), Daniel Bęś, Dominik Opalski, Kacper Dziędziel, Dżanel Kajstura (6a), Łukasz Bryła, Kamil Kuś, Piotr Pawlus (6b), Szymon Czakon, Patryk Fabian (6c)

B. Milanowska

Czytaj więcej...

Cennik zdjęć

Poniżej zamieszczamy cennik zdjęć. Jednocześnie informujemy, że wykup albumu lub poszczególnych zdjęć jest dobrowolny.

Cały album : 20, 00

4 zdjęcia legitymacyjne : 9,00

Zdjęcie grupowe (w formacie 18 x 13 cm) : 7,00

 

Czytaj więcej...

Turniej Mini Piłki Nożnej

Dnia 7 marca 2013r. na hali sportowej w Strumieniu z okazji Dnia Kobiet odbył się Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Dziewczęta naszej szkoły w składzie: Marlena Michalska, Wiktoria Walecka (6c), Karolina Guzik (6b), Kaja Francuz, Monika Pisarek, Karolina Gajewska (6a), Zuzanna Kąkol (4b), Julia Kojzar (4a) zajęły 4 miejsce.

 

B. Milanowska

Czytaj więcej...

Zmiana terminu konsultacji dla rodziców

UWAGA!!!

Dyrekcja szkoły informuje o zmianie terminu konsultacji dla rodziców z wtorku 12 na środę 13 marca.

Jednocześnie informujemy, że 13 marca (w czasie konsultacji) odbędzie się kiermasz ozdób związanych ze świętami wielkanocnymi.

 

 

Akcja " Wszystkie Kolory Świata" zakończona

W ramach akcji " Wszystkie Kolory Świata" zebraliśmy w naszej szkole kwotę 430,00. Pieniądze te pochodzą ze sprzedaży lalek uszytych przez naszych uczniów.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

 

 

 

 

Fotograf w szkole

 

W dniu 18 marca (poniedziałek) w naszej szkole będzie fotograf. Każda klasa zostanie uwieczniona na zdjęciu grupowym, a chętni uczniowie mogą pozować do zdjęć indywidualnych lub grupowych.

 

 

 

 

Sukces Szachistek

W dniu 5 marca rozegrano w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie rejonowe zawody szachowe. Startowały po cztery najlepsze zespoły dwuosobowe z powiatów cieszyńskiego i pszczyńskiego. Tylko zwycięska drużyna uzyskiwała awans do finału wojewódzkiego.
W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna dziewcząt (wicemistrzynie powiatu cieszyńskiego). Prowadząc od samego początku nie dały żadnych szans rywalkom i już na rundę przed końcem zapewniły sobie I miejsce i awans do mistrzostw województwa śląskiego. Drużynę tworzyły uczennice klasy Va Aleksandra Czaja i Wiktoria Jagieła. Zwłaszcza Ola grała rewelacyjnie (w II rundzie pokonała najlepszą zawodniczkę turnieju Sylwię Zamarską z Ochab). Dopiero dekoncentracja w ostatnie rundzie (i porażka) spowodowały, że Ola podzieliła indywidualnie I-II miejsce z Zamarską – obie po 6 pkt. z 7 partii.

Czytaj więcej...

Miejsko - Gminny Turniej Minisiatkówk

Dnia 1 marca 2013r.) odbył się miejsko - gminny turniej minisiatkówki. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z naszej gminy. W obu kategoriach wygrały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu, uzyskując równocześnie awans do zawodów powiatowych (grupa), które odbędą się 8 marca w Chybiu. Składy drużyn: Karolina Strządała, Maja Sosnowska, Marianna Gandzel, Julia Wójtowicz, Natalia Herman, Nikola Kłóś (6b), Patrycja Gurba, Marlena Michalska, Aneta Lazar, Oliwia Zięba (6c), Wojciech Wójtowicz (5a), Daniel Bęś, Dżanel Kajstura, Kacper Dziędziel, Dominik Opalski (6a), Łukasz Bryła, Kamil Kuś, Piotr Pawlus (6b), Szymon Czakon, Patryk Fabian (6c). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

B. Milanowska

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour