• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs z matematyki

W dniu 18 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży, w ramach projektu

„Matematyka Innego Wymiaru”. W Mistrzostwach wzięło udział 29 uczniów klas IV, V i VI. Wyniki w późniejszym terminie.

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”

W kwietniu 2013 r. zostały ogłoszone wyniki

Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”

W konkursie tym wyróżnienie otrzymali:

Kategoria TEST-Michał Skoneczny  klasa 6C
Kategoria ALBUM-Kamil Kuś klasa 6B

Czytaj więcej...

World Peace Choral Festival

Informujemy, że chór szkolny CANZONETTA został oficjalnie zaproszony do udziału w międzynarodowym festiwalu chórów dziecięcych i młodzieżowych WORLD PEACE FESTIVAL w Wiedniu, w dniach 29.07 – 01.08.2013 roku. Festiwal odbywa się w Złotej Sali Filharmonii Wiedeńskiej oraz w pałacu Schonbrunn. CANZONETTA będzie jedynym reprezentantem Polski na tym festiwalu. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy w Strumieniu za pomoc w organizacji wyjazdu na ten koncert.

Konkurs Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

Już po raz 16 w naszej szkole uczniowie zmagali się z trudnym testem z księgi Dziejów Apostolskich. 8 kwietnia br. odbył się etap rejonowy Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz", w którym uczestniczyło 12 uczniów ze SP w Strumieniu oraz 3 uczniów z ZS w Drogomyślu , 2 uczniów z Pruchnej i 1 uczeń z Golasowic.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa Śląskiego w szachach

5 kwietnia 2013 w Częstochowie rozegrano Finał Mistrzostw Województwa Szkół w szachach. Po raz pierwszy w tej rangi imprezie sportowej od wielu lat wystąpiła drużyna naszej szkoły. W skład zespołu weszły uczennice klasy Va Aleksandra Czaja i Wiktoria Jagieła.

 

 

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Goleszowie

27 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI w Goleszowie.  Jak co roku, wzięli w  nim udział również reprezentanci naszej szkoły, którzy rywalizowali z uczniami z innych szkół w następującym składzie:
Oliwia  Luszowska i Julia Kojzar  z kl. IVa,

Czytaj więcej...

Zwycięstwo szachistów w Podbeskidzkiej Lidze Szkolnej

W sobotę, 23 marca, zakończyły się rozgrywki Podbeskidzkiej Szkolnej Ligi Szachowej 2012/2013. W ciągu roku szkolnego szachiści uczestniczyli w sześciu turniejach: w Czechowicach-Dziedzicach, Górkach Wielkich, Łodygowicach, Strumieniu, Cieszynie i Mazańcowicach. Całe rozgrywki zakończyły się dużym sukcesem uczniów naszej Szkoły. Po wielu latach reprezentacja Szkoły ponownie odniosła w tych rozgrywkach zwycięstwo. Szkołę reprezentowali: Michał Skoneczny, Maksymilian Gac (obaj VIc), Aleksandra Czaja, Wiktoria Jagieła, Michalina Tomczak (wszystkie Va), Sara Chraścina, Patrycja Danel (obie (Vc), Dawid Strządała (IVa), Bartłomiej Skoneczny (IIb), Maksymilian Jurczyk, Dominik Wiewióra (obaj IIa), Albert Blobel (IIc) i Michał Janoszka (Ia).

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Recytatorski "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci"

W szkolnym Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”, który odbył się 25 marca 2013r., wzięło udział aż czterdziestu jeden uczestników! Chętni recytatorzy klas IV-VI przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Juliana Tuwima i innych. 

Czytaj więcej...

Powiatowe zawody w mini piłce ręcznej

Dnia 15 marca 2013r. na hali w Górkach Wielkich odbyły się powiatowe (grupa) zawody w mini piłce ręcznej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły zajęli 3 miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Karolina Strządała, Maja Sosnowska, Hiacynta Janota, Julia Wójtowicz, Marianna Gandzel, Nikola Kłóś (6b), Kaja Francuz (6a), Oliwia Zięba, Aneta Lazar, Marlena Michalska, Patrycja Gurba, Paulina Czakon (6c), Zuzanna Kąkol (4b), Julia Kojzar (4a). Skład drużyny chłopców: Jakub Ciałoń, Wojciech Wójtowicz, Robert Nowak (5a), Dominik Mój (5b),Szymon Czakon, Patryk Fabian, Piotr Gorol (6c),  Łukasz Bryła, Kamil Kuś, Dawid Stec (6b), Dominik Opalski, Daniel Bęś, Sylwester Miły, Dżanel Kajstura (6a).

B.Milanowska

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour