• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


V Międzszkolny Konkurs Recytatorski "Rzóndzymy po naszymu."

6 czerwca 2013r.odbył się w Pruchnej V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Rzóndzymy po naszymu”, którego celem było propagowanie twórczości Emilii Michalskiej. Konkurs skierowany był do wychowanków przedszkoli oraz szkół podstawowych. Z naszej szkoły wzięły w nim udział uczennice klasy Va: Julia Sikora, Julia Ochodek, Aleksandra Czaja. Dziewczynki wystąpiły w kategorii uczniów szkół podstawowych i zajęły wysokie lokaty! Julia Sikora  wyrecytowała wiersz pod tytułem „Po chłopsku” i zdobyła I miejsce, a Julia Ochodek zaprezentowała tekst „Ojciec wykapany” i zajęła II miejsce.
Dziewczynkom gratulujemy udanego występu!

K. Pająk

Czytaj więcej...

Wyjazd klas 5 do Rudiny

W środę, 5 czerwca, 35 osób z klas piątych w ramach projektu „Wspólnota życia codziennego za granicą” udało się na wycieczkę do Rudiny na Słowację. Oto kilka krótkich relacji z wyjazdu:

 

 

Czytaj więcej...

Podsumowanie Czwartków LA

Za nami druga edycja "Czwartków Lekkoatletycznych", bardzo szczęśliwa dla naszych lekkoatletów. Na przełomie września ubiegłego roku i maja tego roku odbyło się łącznie 6 imprez lekkoatletycznych oraz finał miejski, który był podsumowaniem  zmagań najmłodszych lekkoatletów. Wszystkie zawody odbywały się na stadionie SOSiR w Skoczowie. Systematyczny udział w mitingach zaowocował pierwszym miejscem dla naszej drużyny, z czego jesteśmy bardzo dumni. Ponadto  uczniowie naszej szkoły, zajmowali czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Szkolny Zestaw Podręczników 2013/14

Informujemy że w zakładce  Strefa Rodzica znajduje się uaktualniony szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/14.

 

 

 

Dziękujemy!

Chcemy złożyć gorące podziękowania za pomoc w organizacji naszego rodzinnego pikniku. Cała impreza, która udała się i nawet pogoda nie mogła zepsuć humorów, mogła odbyć się dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu ochotników spośród rodziców, pracowników  szkoły oraz sponsorów:
•    nauczyciele, pracownicy i ich rodziny,
•    Rada Rodziców  z przewodniczącą  P. Beatą Wojtek,
•    P. dyrektor Łukasz Pachuła i pracownicy,
•    P. dyrektor Bogusław Żydek i pracownicy,
•    P. Dagmara i Mariusz Gruszkowie,
•    P. Rzymanowie,

Czytaj więcej...

Informacje dla klas I w roku szkolnym 2013/2014

Wykaz podręczników dla klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu:


klasa I
•    Edukacja wczesnoszkolna: „Odkrywam siebie i świat”, wyd. Grupa Edukacyjna s.a., autor: J. Faliszewska, numer dopuszczenia: 80/1/2009
•    J. angielski: „Footprints”, wyd. : Longman, autor: Steve Marsland, GabriellaLazzeri, Barbara Muszyńska, numer dopuszczenia: 53/2/2009
•    Religia katolicka: „Jesteśmy Rodziną Jezusa”, wyd: Biblos, wyd. Diecezji Tarnowskiej, autor: Elżbieta Osewska, ks. Józef Stala, numer dopuszczenia: 12-11-01/1-9

Czytaj więcej...

Najsprawniejszy uczeń 2013

Dnia 27.05.2013r w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą "Najsprawniejszy Uczeń Naszej Szkoły".58 uczniów klas IV-VI (30 chłopców w tym 2  z klas specjalnych,28dziewcząt) rywalizowało w konkurencjach  Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej
(bieg 4x10m, skok w dal z miejsca, zwis na ugiętych rękach na drążku lub podciąganie się na drążku, skłon tułowia, siady z leżenia, bieg 50m, bieg 600m/(kl.4 i 5),800m (dziewczęta klasa 6),1000m (chłopcy z klasy 6).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji a wyniki już niebawem.

B. Milanowska

Czytaj więcej...

Dzień Sportu cz. II

Dnia 29 maja 2013r. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu. To specjalny dzień w życiu społeczności szkolnej, podczas którego sport jest tematem dominującym. Celem takiego dnia jest propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie i rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, integracja społeczności szkolnej, kształtowanie umiejętności organizacyjnych uczniów.

Czytaj więcej...

Wiosna w klasach specjalnych

Jak tradycja każe, 21 marca wszyscy uczniowie klas specjalnych wyszli na boisko szkolne z Marzanną, którą wspólnie dzień wcześniej przygotowali, aby powitać wiosnę...

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour