• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego klasy 1-3

12 kwietnia 2013 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III. W rywalizacji wzięło udział aż 35 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów, sięgnęli także po teksty mniej znane. Poziom był bardzo wyrównany, wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, zarówno pod względem pamięciowego opanowania tekstu, jak i również interpretacji tekstu, kultury słowa oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury w składzie: Magdalena Malinowska -  Pudło, Anna Jerabkova, Ewa Faruga, miało niełatwe zadanie. Po podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców:

Czytaj więcej...

Czwartki LA cz. IV

121 uczniów z dwunastu szkół wzięło udział w pierwszej wiosennej, a czwartej w sezonie, rundzie Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, którą rozegrano 25.04.2013r. na stadionie skoczowskiego SOSiR-u.


W klasyfikacji zespołowej triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Strumieniu, którzy wyprzedzili drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pogórzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej Leśnicy.

Czytaj więcej...

Świetlicowy konkurs

Świetlicowy konkurs na Tydzień Tolerancji.

Świetlica szkolna ogłasza konkurs literacko- plastyczny. Prace w formie plakatu opartego na krótkim wierszu lub rymowance, związanym z tematem „Tolerancja na co dzień”, należy składać w świetlicy szkolnej do 22 maja. Oceniane będą: staranność wykonania i oryginalny pomysł.


Zapraszamy do udziału.
Nagrody czekają!

Wiosenny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 21 kwietnia 2013 na hali sportowej w Strumieniu odbył się Wiosenny  Turniej Piłki Nożnej. W zawodach brał udział rocznik 2003 i młodsi. Do turnieju tego, który organizowany był po raz pierwszy przystąpiły drużyny z Pruchnej, Drogomyśla, Bąkowa oraz dwie ze Strumienia (turniej swoją obecnością zaszczyciła pani burmistrz Anna Grygierek, która wręczyła 3 pierwszym drużynom  medale, a wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy). Dziękujemy Gminnemu koordynatorowi sportu pani Januszy Krzyżanowskiej za zorganizowanie turnieju i słodki poczęstunek dla zawodników.

Czytaj więcej...

Poznajemy Pomniki Przyrody Gminy Strumień

Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Poznajemy Pomniki Przyrody Gminy Strumień." Tematem konkursu były drzewa pomnikowe rosnące w gminie Strumień. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w towarzystwie swojego opiekuna (p. T. Nowok) udali się do ratusza po odbiór nagród ufundowanych przez p. Burmistrz. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację, a za przesłanie zdjęć dziękujemy p. A. Męcnarowskiej-Żmij.

 

 

Czytaj więcej...

Regulamin rekrutacji uczestników w ramach projektu unijnego

Poniżej zamieszczamy Regulamin rekrutacji uczestników do projektu unijnego: "Wspólnota życia codziennego za granicą": Gmina Rudina, Gmina Strumień" oraz: zgodę na wyjazd i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Regulamin

Zgoda na wyjazd i zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

 

Projekt unijny " Wspólnota życia codzinnego za granicą: Gmina Rudina, Gmina Strumień"

Nasza szkoła jest partnerem w projekcie unijnym: "Wspólnota życia codziennego za granicą: Gmina Rudina, Gmina Strumień".

W ramach tego projektu wybrani uczniowie naszej szkoły będą brali udział w następujących wydarzeniach:

1. "Poznajemy się i ćwiczymy" 7.05.2013 ( wtorek) Zawody sportowe, zwiedzanie Strumienia i okolic. W zawodach weźmie udział 45 uczestników z naszej szkoły.

2. "Dzieci w ruchu" 31.05.2013 (piątek) Zawody sportowe w Rudinie na Słowacji. Z naszej szkoły weźmie udział 35 uczestników.

Czytaj więcej...

Obiady w dni wolne od nauki

Dni 29, 30 kwietnia są dniami wolnymi od nauki w szkole, nie ma w tych dniach lekcji. Świetlica szkolna czynna jest bez zmian od 8.00-16.00. Dzieci, które w tych dniach chcą zjeść obiad muszą się zapisać w świetlicy. Nieobecności na te dni nie trzeba zgłaszać, będą odliczane wszystkim, którzy się nie zapiszą.

 

 

Rajd górski na Soszów

Dnia 11 maja (sobota) br. zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXXIX Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie wiosny.”  W tym razem zdobywamy SOSZÓW!!!

Wyjazd odbędzie się o godz. 9:00 sprzed hali sportowej; powrót ok. 14:00.
Koszt: 20 zł.
Zapisy u pani Bożeny Filipowskiej, pani Doroty Banach lub u swojego wychowawcy.

Serdecznie zapraszamy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour