• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs " Jestem Poliglotą"

Uczeń klasy 7c Kornel Józwik zdobył 3 miejsce w konkursie z j. angielskiego " Jestem Poliglotą". Konkurs był organizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie. Kornel sprostał wysokim wymaganiom stawiane uczestnikom.  Oprócz testu z ogólnej znajomości języka angielskiego należało bowiem stworzyć plakat promujący kuchnię angielską oraz nagrać filmik o sobie. W filmiku uczestnicy opowiadali w j. angielskim o swoim hobby, sposobie spędzania wolnego czasu i opisywali swój dzień. 

Kornel gratulacje! Oby tak dalej!

 

 

 

 

Jadłospis 10.05.2021 - 14.05.2021PONIEDZIAŁEK           

Zupa ogórkowa z ziemniakami. Alergeny:1, 7, 9;

Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. Soczek. Alergeny: 3, 7;

 

Czytaj więcej...

Spis Powszechny 2021

Podajemy informacje przekazane przez Główny Urząd Statystyczny:

Szanowni Państwo, w dniach OD 1 KWIETNIA DO 30 WRZEŚNIA 2021 R. na terenie kraju prowadzony jest NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021 (NSP 2021).

W trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl [1].

Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników do spisania się przez Internet. Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne, w najbliższym czasie nie będą realizowane wywiady bezpośrednie w terenie.

Mamy Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii

Z ogromną radością informujemy, że PAWEŁ DZIWOKI, uczeń naszej szkoły, otrzymał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, organizowanego  dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/2021. Nauczycielem, który sprawował opiekę dydaktyczną nad laureatem jest p. Alina Budzik. 

Czytaj więcej...

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w konkurs. Wszystkie prace były pięknie wykonane i pomysłowe.

 

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Czytaj więcej...

Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach 1-3

 

 

W najbliższą niedzielę tj. 21 marca  obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego już dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, która jest symbolem tego święta.

 

 

Czytaj więcej...

Program profilaktyczny w klasach 7 "Narkotykowe dylematy i dopalacze"

16 marca uczniowie klas siódmych wzięli udział w programie profilaktycznym  o ważnej tematyce ,,Narkotykowe dylematy i dopalacze".

Uczniowie poznali psychospołeczne, prawne i medyczne aspekty narkomanii. Poruszony został temat dopalaczy jako zagrożenia.

Zajęcia za pomocą platformy Teams przeprowadził pan Ireneusz Brachaczek.

 

Czytaj więcej...

Program profilaktyczny w klasach 1 - 3 "Bawię się bezpiecznie"

 

15 marca w naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w programie profilaktycznym ,,Bawię się bezpiecznie-kreowanie właściwych postaw i zachowań by unikać zagrożeń".

Zajęcia te przeprowadził pan Ireneusz Brachaczek. Uczniowie przypomnieli  sobie jak  właściwie poruszać się po ulicy, zadbać o bezpieczeństwo w domu, powtórzyli  jak udzielić pierwszej pomocy i numery alarmowe.

Wychowankowie bardzo byli  zaangażowani i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 

 

 

Czytaj więcej...

Egzaminy próbne 2021

W dniach 17 - 19 marca odbędą się egzaminy próbne dla naszych ósmoklasistów.

Powodzenia!


Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour