• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


XXVIII Ogólnopolskiej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych

 

W dniach 18-19 czerwca 2022r. Na Stadionie AZS Łódź odbyły się finały XXVIII Ogólnopolskiej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych które rozpoczęły się już we wrześniu 2021r. ,a prowadzone na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach X Skoczowskich Czwartków La rozegrany został finał miejski,  który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim.

Czytaj więcej...

III Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej

 

15 czerwca w Konopiskach k/Częstochowy odbył się III Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. Nasza uczennica Hanna Burczyk reprezentując LKS Pogórze pobiegła bardzo dobrze. W eliminacjach zajmując 4 lokatę z czasem9,27. Ostatecznie w finale zajęła 6 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

Czytaj więcej...

DOPALACZOM MÓWIMY NIE!


DOPALACZE - MÓWIMY NIE! Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które miały na celu dostarczyć im wiedzę dotyczącą zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy. Uczniowie poznali czynniki chroniące oraz czynniki ryzyka, a także wspólnie ustalili wykaz osób, od których można uzyskać pomoc.

Pedagog szkolny

Czytaj więcej...

Kangur matematyczny 2022

Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022.

W klasach młodszych aż 42 uczniów rozwiązywało testy w kategorii ŻACZEK (kl. 2) i MALUCH (kl. 3). W klasach IV-VIII 29 uczniów rozwiązywało testy w kategoriach: MALUCH (kl. 4), BENIAMIN (kl. 5-6) oraz KADET (kl. 7-8).

Wysokie wyniki, a więc WYRÓŻNIENIE, otrzymało czterech uczniów naszej szkoły:

LEON DYBCZYŃSKI z kl. 2b

ADAM KUŚ z kl. 4a

WIKTOR LACH z kl. 4a

KACPER BLINDA z kl. 7b

Serdecznie gratulujemy!

Zakończenie szkolenia Power SE

 

Po pięciu intensywnych dniach szkolenia wracamy do domu. Walizki spakowane, certyfikaty odebrane, teraz samolot i widzimy się w poniedziałek na lekcjach!

 

 

 

Czytaj więcej...

Power SE na Malcie

W ramach programu finansowanego przez POWER SE nauczyciele naszej szkoły wyjechali na zagraniczne szkolenia metodyczno - językowe. Mobilność kadry edukacyjnej jest jednym z założeń projektu: "Rozpoznać, zrozumieć, nauczyć - międzynarodowy  projekt aktywizacji szkoły"

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych ucznia, zwiększenie kompetencji nauczycieli, wniesienie w nasze działania wymiaru europejskiego, a w efekcie podniesienie jakości nauczania.

Nasi nauczyciele biorą udział w następujących szkoleniach: 

"Professional English Skills" - Aleksandra Mrowiec

"CLIL  - Practical Methodology for Teachers working with CLIL"  -Klaudia Chrapek, Karina Szwejda, Karolina Francuz-Sojka.

" The Playground Classroom - Methodology at Primary Level Learnig Fun and Games"- Małgorzata Zbijowska, Barbara Podskarbi

Czytaj więcej...

Jadłospis 06.06.2022 - 10.06.2022

 Poniedziałek

Żurek z kiełbasą (seler, mleko, pszenica), kluski na parze z musem wiśniowo-truskawkowym (pszenica, jaja, mleko), owoc, herbata z cytryną 

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 30.05.2022 - 03.06.2022Poniedziałek

Zupa gulaszowa z ziemniakami (seler, pszenica), pierogi z truskawkami (pszenica, jaja,) z masłem ( mleko) i cukrem, herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 7d do Krakowa

W dniu 23 maja klasa 7d udała się do Krakowa. Po spotkaniu z przewodnikiem przy pięknej, słonecznej pogodzie udaliśmy się spacerem pod Okno Papieskie, zobaczyliśmy Dzielnicę Uniwersytecką - Collegium Malus. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza oraz Podziemia Rynku.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour