• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Kulinarny sukces Patrycji

Uczennica Patrycja Bulandra z kl. 2 d gimnazjalnej zajęła 2 miejsce w konkursie „ Kulinarne pasje” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie. Zadaniem uczestnika konkursu było sporządzenie fantazyjnego deseru, którego składniki oraz technika była dowolna. Ocenie podlegały: wygląd, dobór składników, aranżacja deseru, pomysłowość oraz kreatywność. Deser został przygotowany oraz wykonany w kuchni znajdującej się w przyziemiu szkoły obok sal uczniów Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego pod okiem opiekuna.

 

Czytaj więcej...

I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM

6 kwietnia reprezentanci klas V naszej szkoły, Paweł Dziwoki i Mateusz Blinda, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Śladami Odyseusza organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu.

Czytaj więcej...

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie – lekcja z policjantem

O zagrożeniach czyhających na młodzież i dzieci w  sieci internetowej, a także o tym, co jest prawnie niedozwolone w zakresie korzystania z Internetu – mówił  uczniom klas czwartych i piątych aspirant Tomasz Pszczółka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści w Krakowie

 28 marca 2018 r. uczniowie wszystkich klas 1 pod opieką wychowawczyń: Doroty Balas, Ewy Rychlik, Magdaleny Malinowskiej –Pudło oraz pani Izabeli Hanzlik, udali się na wycieczkę do Krakowa.
Gród Kraka przywitał dzieci widokiem na Wawel oraz piękną, słoneczną pogodą.

Czytaj więcej...

Wiosna u "Amelii"

16 kwietnia 2018 r. chłopaki z klas specjalnych, dzięki uprzejmości kwiaciarni „AMELIA” mieli okazję dowiedzieć się i na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca florysty oraz samodzielnie posadzić kwiatuszki. Za wzorowe zachowanie otrzymali w prezencie swoje własne kwiaty, o które będą musieli zadbać. Po powrocie do szkoły wzięli się ostro do roboty i stworzyli piękny „ogródek”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji zimowej konkursu w kategoriach: sprawności zintegrowane, język polski z elementami ortografii, matematyka, język angielski. Razem 109 chętnych i pracowitych zmagało się z testami konkursowymi. Dodać należy , że zadania w testach wykraczają poza to, czego uczniowie uczą się w szkole na danym poziomie.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocny Zając"

W wielkanocnym konkursie wzięło udział 46 "zajączków" :) różnej wielkości, kolorystyce, z przeróżnych materiałów, w ciekawych kompozycjach. Pomysłów nie brakowało! Wszystkie zasługiwały na najwyższe nagrody, ale niestety, jak to w konkursie muszą być wygrani na podium.

Czytaj więcej...

Giełda szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych stoją przed ważnym wyborem dalszej drogi kształcenia. Dla uczniów i ich rodziców zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych – giełdę szkół. Zaproszonych gości przywitała pani wicedyrektor Lilla Salachna – Brzoza.

Na wstępne przypomniała o terminach zbliżających egzaminów gimnazjalnych oraz przekazała informacje dotyczące  rekrutacji do szkół w roku szkolnym 2017/2018. 


Czytaj więcej...

Informacja od dyrekcji

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zatrudni nauczyciela  do pracy w świetlicy szkolnej na 1/2 etatu, na zastępstwo za nauczycielkę przebywającą  na długotrwałym L - 4, wymagane wykształcenie  - wyższe pedagogiczne.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour