• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Informacja od dyrekcji

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zatrudni nauczyciela  do pracy w świetlicy szkolnej na 1/2 etatu, na zastępstwo za nauczycielkę przebywającą  na długotrwałym L - 4, wymagane wykształcenie  - wyższe pedagogiczne.

 

 

 

Czytamy w 1 B

W ramach projektu Czytanie? To lubię uczniowie kl. Ib  w piątek 9 marca spędzili bardzo ciekawie czas na słuchaniu fragmentów ulubionych książek z dzieciństwa zaproszonego gościa – mamy jednego z uczniów – pani Natalii Mój.

 

 

 

Czytaj więcej...

W oczekiwaniu na wiosnę

Wszystkim dały się we znaki mrozy końcem lutego i na początku marca. Co robić, kiedy nie można wyjść się pobawić na podwórku? Uczniowie klasy Ib znaleźli sposób na nudę. Przez kilka dni klasie poznawali sposoby na ciekawe spędzanie czasu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czytamy w 1 C

8 marca 2018 r.  odwiedziła nas  mama naszej koleżanki Kamili – pani Izabela Herman. To kolejny niecodzienny gość, który w ramach projektu „Czytanie-to lubię!” zgodził się nam przeczytać książkę.

 

 

 

Czytaj więcej...

Integracyjny turniej gier i zabaw dzieci i rodziców klas 3

24 lutego 2018r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się ostatni Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców i uczniów Klas III o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa druga A. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play.

 

 

 

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo w internecie

W związku z corocznymi obchodami DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU, w szkole zaplanowano szereg działań profilaktycznych związanych z agresją i przemocą stosowaną za pomocą telefonów komórkowych i Internetu.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. To dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń.  Jak co roku uczniowie klasy III a i III b z okazji tego święta zaprosili swoich ukochanych gości.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Plan rekolekcji Wielkopostnych 2018

PLAN SZKOLNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 19-21.03 2018 DLA KLAS I-VI

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

W dniu 14 marca odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2d i 2a pod opieką nauczycieli bibliotekarzy Lucyny Wawrzyczek i Aliny Budzik. Przedstawienie pt. „Podróż do krainy bajek” wprowadziła małych czytelników w świat książki. Uczniowie poznali bohaterów bajek oraz zasady wypożyczania i poszanowania książki.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour