• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Warsztaty cukiernicze w Pszczynie

We wtorek 8 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Pszczynie. Dzięki uprzejmości  Państwa Żanety i Tomasza Brzęczek- właścicieli Piekarni - Cukierni " U Brzęczka"- dzieci mogły zobaczyć, jak wyrabia się ciasta i piecze oraz skąd mamy świeży chleb w sklepie. Samodzielnie także robiły czekoladki i marcepanowe łakocie,które następnego dnia  spałaszowały. To były bardzo słodkie  dni! Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.


Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne 16.05

W ubiegłą środę odbyły się ostatnie zawody przed rundą finałową, które maja odbyć się 30 maja 2018 roku. Nasza reprezentacja dzielnie walczy o jak najlepszy wynik dla siebie i szkoły J Czy uda im się zająć drugie miejsce w klasyfikacji szkolnej czy pozostaną na bardzo dobrym trzecim miejscu- dowiemy się już niebawem… Trzymamy kciukiJ

 

 

„Mądrze czytam”

Szkolny konkurs „Mądrze czytam”, który organizujemy w naszej szkole od wielu lat, zgromadził końcem kwietnia bieżącego roku aż 51 uczestników z klas młodszych. Z klas I uczestniczyło 20 uczniów, z klas II- 5 , a z klas III -26 . W tym konkursie każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Oto wyniki:
Klasa I
I miejsce –Antoni Bojda  1b,Wojciech Moj 1b, Zofia Sikora 1b
II miejsce-Franciszek Florek 1c, Lena wach 1a,Filip Żur 1b
IIII miejsce-Mateusz Kuliński 1a, Lena Kropka1b
Klasa II
I miejsce- Piotr Gruszczyk
II miejsce –Hubert Kawa

Czytaj więcej...

Wyniki "Czwartków lekkoatletycznych" z dn. 09.05.2018

Pomimo zawodów w czwórboju lekkoatletycznym odbywających się w tym samym dniu, reprezentacja naszej Szkoły o 16.00 stawiła się na stadionie w Skoczowie by móc zdobywać kolejne osiągnięcia w swoich ulubionych dyscyplinach J  Poniżej ich wyniki, gratulacjeJ

 

Razem dajemy radość! Zbiórka książek dla małych i dużych pacjentów

Fundacja Zaczytani.org po raz kolejny organizuje Wielką Zbiórkę Książek przeznaczonych dla pacjentów szpitali. Misją tej fundacji jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w placówkach medycznych w całej Polsce, przede wszystkim przez działania związane z czytelnictwem.

Nasz Ośrodek – podobnie jak w ubiegłym roku – włącza się do akcji. Chcemy pomóc szkołom i przedszkolom w naszym regionie w zgromadzeniu książek i przekazaniu ich do punktu zbiórki w Krakowie. Książki w bardzo dobrym stanie, wydane po 2000 roku, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz literaturę popularną dla dorosłych można przywozić do naszego Ośrodka (ul. Legionów 25, portiernia w przyziemiu) w dni robocze w godzinach od 7.30 do 16.00 do czwartku 17.05.

Czytaj więcej...

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym

6 kwietnia reprezentanci klas V naszej szkoły, Paweł Dziwoki i Mateusz Blinda, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Śladami Odyseusza organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu.
Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań kulturą antyczną oraz wykazanie się znajomością treści mitu o wojnie trojańskiej i podróżach Odyseusza. Zakres tematyczny obejmował fragmenty dotyczące wydarzeń opisanych w Iliadzie i Odysei, związki frazeologiczne z powyższymi mitami oraz znajomość dzieł malarstwa i rzeźb ilustrujących podane mity.
Chłopcy z naszej szkoły wykazali się obszerną wiedzą oraz umiejętnością współpracy w parze a także refleksem, udzielając odpowiedzi na trudne pytania. Pokonali piątoklasistów -  uczestników konkursu z innych szkół naszej gminy i zajęli I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa!
Katarzyna Pająk, Lucyna Hawerland - Głubczyk

Czwartki lekkoatletyczne

25 kwietnia 2018 odbyła się pierwsza w tym roku kalendarzowym runda „Czwartków Lekkoatletycznych”. Silna reprezentacja naszej Szkoły udała się na stadion do Skoczowa by móc reprezentować i zdobywać dla Szkoły cenne punkty. Kolejne spotkania rundy wiosennej przed namiJJ i mamy nadzieję utrzymać wysokie 2 miejsce, a może uda się zdobyć  1 miejsce J Czas pokaże… Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w dowożeniu naszych sportowców.

 

Wizyta trzecioklasistów w straży pożarnej

8 maja 2018 r. uczniowie klasy 3c i 3d udali się do OSP w Zbytkowie na pokazy strażackie. Podczas tej wizyty dzieci miały okazję zobaczyć akcję gaszenia pożaru, zapoznać się z  wyposażeniem wozów strażackich, nauczyć się pierwszej pomocy oraz spróbować swoich sił w posługiwaniu się sikawką strażacką.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

24 oraz 25 kwietnia obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęła akademia przygotowana przez uczniów klasy 3d, którzy pokazali co powinno znaleźć się w śmieciach, a co nie. 

Przedstawili także różne sposoby rozwiązywania problemów z odpadami.  

W kolejnym dniu uczniowie klas I-III oraz klas specjalnych ​​​​przeszli ulicami miasta z plakatami i transparentami nawołującymi do dbania o naszą planetę.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour