• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Lekcja zoologii na żywo

Dwudziestego trzeciego listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu – pokazie gadów egzotycznych, które zgodnie z kilkuletnią tradycją przeprowadził Pan Andrzej Pająk, hodowca i miłośnik tych niezwykłych  zwierząt, propagator idei ochrony przyrody, współpracownik  Muzeum Śląskiego w Bytomiu. W czasie tej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się  wielu szczegółów dotyczących budowy, środowiska życia, wymagań i zwyczajów gadów, ale przede wszystkim bezpośrednio je obserwowali, podziwiając różnorodność ich kształtów, ubarwienie, sposób poruszania i zachowania. Podczas pokazu uczniowie bliżej poznali przedstawicieli gadów niespotykanych w naszej rodzimej faunie, takich jak żółw jaszczurowaty, żabuti czarne, pyton siatkowy czy agama brodata . Z pewnością ta lekcja zoologii na żywo, w czasie której można było zrobić sobie zdjęcie z pytonem czy legwanem, na długo pozostanie w pamięci uczniów i zaciekawi ich tą mniej znaną grupą kręgowców.

Halina Smol

Czytaj więcej...

Kolejna lekcja otwarta w klasach specjalnych - 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

14 listopada na 1 i 2 lekcji nauczycielki z klas specjalnych zaprosiły uczniów  w niezwykłą podróż w czasie. Poprzez przedstawienie prezentacji multimedialnej oraz pieśni patriotyczne można było przenieść się do czasów I wojny światowej i widzieć świat przez okres niewoli- 123 lat. Intrygujący i podchwytliwy quiz z wiedzy o symbolach narodowych z nagrodami wprawił wszystkich w chęć rywalizacji i dobrego poczucia humoru. Następnie odbyła się lekcja komunikacji alternatywnej - język migowy. Uczniowie zintegrowali się w grupach i za zadanie obrali sobie nauczenie się alfabetu w języku migowym oraz słów kojarzących się z niepodległością Polski.

Czytaj więcej...

Czytamy w IIa

3 grudnia 2018 r. odwiedził naszą klasę ksiądz Wojtek w ramach projektu "Czytanie? To lubię!". Postanowił przybliżyć dzieciom postać św. Barbary, patronki naszego kościoła i między innymi górników. Temat, jak najbardziej na czasie, bo właśnie górnicy obchodzą swoje święto, a wśród  tatusiów uczniów naszej klasy, górników nie brakuje. Historia św. Barbary nie jest łatwa, ale ksiądz wikary tłumaczył dzieciom trudne zagadnienia.  Dziękujemy księdzu Wojtkowi.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy IIIa

5 grudnia klasa 3 A SP pojechała na wycieczkę do Krakowa. W czasie spaceru po mieście uczniowie zobaczyli rzeźbę Smoka Wawelskiego, Wawel z katedrą i dziedzińcem. Przewodnik zapoznał dzieci z niektórymi faktami dotyczącymi historii miasta, opowiedział legendy związane z Krakowem. Następnie dzieci udały się na Rynek Główny. Tu, w ramach targu bożonarodzeniowego, odbywającego się tradycyjnie wokół Sukiennic, uczniowie mogli podziwiać stragany świąteczne, na których kupcy oferowali swoje wyroby. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Manufakturze Bombek w miejscowości Bębło.

Czytaj więcej...

Noc w szkole klasy II b

Uczniowie klasy II b po raz pierwszy nocowali w swojej klasie. Każdy mógł oddać się ulubionemu zajęciu bez reszty, bo przecież nie było dzwonków.  Uczniowie wykazali się różnymi umiejętnościami. Były zgadywanki, łamigłówki, budowanie z klocków, malowanie farbami, gry sprawnościowe i zwinnościowe, gry edukacyjne na tablicy interaktywnej. Wszystkim najbardziej podobała się oczywiście lekcja wych.-fiz. – popisy w robieniu przewrotu w przód.

Czytaj więcej...

Grupa Odważni - zwyciężyła!

13 listopada odbył się  XIX Przegląd Pieśni Patriotycznej im. M. Papiurek w Strumieniu. Z naszej szkoły zaprezentowały się aż 3 zespoły. Między innymi Grupa Integracyjna Odważni. Sześciu uczniów z klas 5 i 6, w tym klas specjalnych naszej szkoły zaśpiewało 2 pieśni patriotyczne, pt: Dziś idę walczyć, mamo oraz Hej, panienki posłuchajcie. Oprócz śpiewu i gry na instrumentach wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom gry teatralnej oraz wykazali się znajomością języka migowego.  Warto dodać, że wezwaniem dla nich było wcielenie się w smutną postać chłopca idącego na wojnę jak również współtowarzyszących mu muzyków oraz  zalotnych bardzo wesołych panienek, które pragnęły wstąpić w szeregi Legionistów. Wielu emocji, pozytywnych, przysporzył widowni były kustosz naszej parafii- ksiądz prałat Oskar Kuśka, który wraz z Odważnymi  myślał w nocy i nad ranem jakby zostać kapelanem wojskowym. Werdyktem jury Grupa Odważni z SP Strumień została wybrana jako najlepsza wśród dziesięciu pozostałych. Odważni pojadą reprezentować gminę w Bielsku-Białej. Wystąpili: Angelika Fudali, Marcelina Bojda, Kacper Syzduł, Adrian Ligocki, Emanuel Babiec i Tomasz Stryczek. Zespół przygotowały Magdalena Bojda oraz Dorota Stryczek. Dziękujemy pozostałym paniom nauczycielkom z ZET za dobre rady i pomoc w realizacji tego programu artystycznego. Gratulujemy serdecznie innym uczestnikom przeglądu.

Dorota Stryczek

Liga Młodych Kreatorów

Młodzież naszej szkoły została zaproszona do Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie na pokaz fryzjerski – LIGĘ MŁODYCH KREATORÓW, pod tajemniczym tytułem „ Moja Manga”.

Uczennice zainteresowane kierunkiem fryzjerskim, miały okazję zobaczyć przygotowania do konkursu fryzur i kreacji, przygotowywanych przez uczennice i uczniów kierunku fryzjerskiego Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie.

 

Czytaj więcej...

Przegląd Pieśni Patriotycznej

13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.

Szkołę reprezentowali : klasa 2b przygotowana przez wychowawcę Ewę Rychlik oraz zespół wokalny w składzie : Zofia Czaja, Julia Figas, Natalia Jarco, Maria Parchańska, Agata Janik, Wiktoria Przybyła oraz Milena Pawlak – uczennice zostały przygotowane przez Marzenę Nikiel.

 

Czytaj więcej...

Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia kulinarne w klasach specjalnych.

Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką gotowania, poznawania technik gotowania, jak również serwowania potraw. Uczestnictwo w zajęciach ubogaca uczniów w nowe doświadczenia, umacnia wiarę we własne możliwości i uczy samodzielności. Uczeń ma również okazję współdziałać zgodnie z innymi kolegami, wspólnie pracować, aby osiągnąć sukces kulinarny. Jednak najwspanialszym momentem zajęć jest radość ze wspólnie przygotowanych potraw i poczęstunek, który jest efektem własnej pracy. Uczniowie mieli już okazję przygotować między innymi: naleśniki, szarlotkę, kompot z dyni, spaghetti. W naszym menu do końca roku kalendarzowego znajdą się rozgrzewające jesienne zupy, będziemy wypiekać pierniczki, jak również drobne ciasteczka, które uczniowie przygotowywać będą w okresie przedświątecznym.

Elżbieta Macura

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour