• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dofinansowanie w ramach programu "Aktywna tablica"

W związku z realizacją w 2022 r. Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych zamieszczamy plakat informacyjny. Plakat można zobaczyć TUTAJ. 

Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

Wyprawa klasy 3d do lasu

 Mimo deszczowego poranka wybraliśmy się do lasu i słusznie, bo pogoda jednak dopisała. Jesienią las jest piękny i ciekawy. Sprawdziliśmy temperaturę powietrza na obrzeżu i w głębi lasu, wiatr, wilgotność podłoża. Obserwowaliśmy warstwy lasu. Niektórzy z nas "upolowali" grzybki. Zabawa w chowanego pokazała nam, że skutecznie ukryć się w lesie nie jest łatwo. Apetyt wszystkim dopisywał, kanapki smakowały baaaaardzo.

Czytaj więcej...

Jadłospis 10.10.2022 - 13.10.2022Poniedziałek

Kapuśniak z ziemniakami (seler, pszenica), kopytka serowe z masłem i cukrem (mleko, pszenica, jaja), kompot

 

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 3b

 

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy 3b spędzili łowiąc zadania i rozwiązując działania na mnożenie i dzielenie. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności świetnie się przy tym bawiąc. 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W dniu 7 października w naszej szkole odbył się po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach, natomiast dorośli mogą dać przykład uczniom - pokazując swoją znajomość tabliczki mnożenia.

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ PIŻAMY - OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA

Pamiętajmy, dar uczyniony z serca, powraca do nas z podwójną siłą!!! Dlaczego piżama? Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Aby wyrazić wsparcie i solidarność z osobami chorymi, szczególnie dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową, cała społeczność szkolna założyła  piżamki.

 

Czytaj więcej...

Od ziarenka do bochenka - kreatywne zajęcia w klasie 3d

 

 

 

Kto lubi świeże pieczywo ??? Wszyscy !!! Zrobione własnoręcznie, smakuje najlepiej. Uczniowie podzieleni na dwie grupy otrzymali przepis na bułki pszenne. Rozdzielili obowiązki i zabrali się do roboty.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe dotyczące zakupu w ramach programu "Aktywna Tablica"

 

W załączniku poniżej znajdują się informacje dotyczące przetargu na dostawę pomocy dydaktycznych w ramach programu " Aktywna Tablica" 2022. 

 

Wszystkie informacje znajdują się TUTAJ. 

 

 

Jadłospis 03.10.2022 - 07.10.2022Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą (pszenica, gorczyca), pierogi z truskawkami i jogurtem naturalnym (pszenica, mleko), herbata z cytryną

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour