• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Koronawirus - przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny

Celem akcji jest przypomnienie podstawowych zasad profilaktyki zakażeń wirusem SARS-COV-2. Na potrzeby akcji została wydana ulotka, która ma przypominać o konieczności zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej  publicznej. Obowiązkowe jest również zachowanie odległości 1,5 m od innych osób oraz prawidłowej higienie rąk. 

Ulotka znajduje się poniżej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zabawę taneczną

 

 

ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ "STRUMIEŃSKI DYNGUS".

 

23 KWIETNIA 2022 GODZ. 19:00

OSP STRUMIEŃ

PYTANIA I INFORMACJE - 796 358 384


 


Czytaj więcej...

Jadłospis 28.02. 2022 - 04.03. 2022Poniedziałek

Zupa krem z brokułów z groszkiem ptysiowym, pierogi z mięsem i cebulką, kompot(gluten, seler, mleko, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca dodatku osłonowego

Wnioski o dodatek osłonowy można składać w MOPS w Strumieniu w wersji elektronicznej oraz papierowej od stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r.

Dodatek przysługuje jeżeli:

•dochód w gospodarstwie jednoosobowym nie przekracza netto kwoty 2100 zł miesięcznie;

•dochód w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza kwoty netto 1500 zł miesięcznie na osobę.

Dochód obliczany jest na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Dodatek osłonowy będzie przysługiwał również w przypadku przekroczenia dochodu. W takiej sytuacji należny dodatek będzie umniejszony o kwotę przekroczenia dochodu. Nie wypłaca się dodatku, jeżeli jego wysokość po zastosowaniu powyższej zasady byłaby niższa niż 20 zł.

 

Dochód obliczany jest z roku 2020 dla wniosków złożonych od stycznia do lipca 2022 oraz z roku 2021 dla wniosków złożonych od 1 sierpnia do 31 października 2022.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca 500+

Wraz z początkiem 2022 r. nastąpiły istotne zmiany w programie „ Rodzina 500+”. Od stycznia 2022 r. obsługę programu  w miejsce samorządów przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tym samym wszystkie osoby, które od lutego 2022 r. chcą ubiegać się o przyznanie wspomnianego świadczenia winny kierować wniosek wyłącznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Istotną zmianą jest również to, iż wnioski składać można do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

Rozpatrywanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Informacja o przyznaniu świadczenia 500+ będzie znajdowała się w skrzynce odbiorczej na profilu PUE ZUS – także, gdy wniosek został złożony przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Przyznane przez ZUS świadczenie wychowawcze nie wymaga wydania decyzji administracyjnej.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. 

W naszej szkole odbyły się prelekcje z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Strumieniu panią asp. szt. Bernadetą Kiełkowską i panem asp. szt. Krzysztofem Waleczkiem. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów o zagrożeniach czyhających w Internecie. Podczas tych zajęć uczniowie zadawali ciekawe pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi.

 

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa w klasach 1-3

 

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 wzięli udział w balach karnawałowych. Podczas klasowych imprez uczniowie brali udział w zabawach i tańczyli w rytm różnorodnej muzyki.

 

 

 

Czytaj więcej...

Zasady przyjmowania do klas 1

 

Rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą uczęszczać do  naszej szkoły prosimy o zapoznanie się z zasadami przyjmowania uczniów.

Potrzebne dokumenty znajdują się w zakładce Strefa rodzica - zasady przyjmowania.  

 

 

 

Jadłospis 07.02.2022 - 11.02.2022


 


Poniedziałek

Kapuśniak z ziemniakami, kartacze z mięsem, owoc   (gluten, seler, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour