• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Liga Młodych Kreatorów

Młodzież naszej szkoły została zaproszona do Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie na pokaz fryzjerski – LIGĘ MŁODYCH KREATORÓW, pod tajemniczym tytułem „ Moja Manga”.

Uczennice zainteresowane kierunkiem fryzjerskim, miały okazję zobaczyć przygotowania do konkursu fryzur i kreacji, przygotowywanych przez uczennice i uczniów kierunku fryzjerskiego Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie.

 

Czytaj więcej...

Przegląd Pieśni Patriotycznej

13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.

Szkołę reprezentowali : klasa 2b przygotowana przez wychowawcę Ewę Rychlik oraz zespół wokalny w składzie : Zofia Czaja, Julia Figas, Natalia Jarco, Maria Parchańska, Agata Janik, Wiktoria Przybyła oraz Milena Pawlak – uczennice zostały przygotowane przez Marzenę Nikiel.

 

Czytaj więcej...

Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia kulinarne w klasach specjalnych.

Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką gotowania, poznawania technik gotowania, jak również serwowania potraw. Uczestnictwo w zajęciach ubogaca uczniów w nowe doświadczenia, umacnia wiarę we własne możliwości i uczy samodzielności. Uczeń ma również okazję współdziałać zgodnie z innymi kolegami, wspólnie pracować, aby osiągnąć sukces kulinarny. Jednak najwspanialszym momentem zajęć jest radość ze wspólnie przygotowanych potraw i poczęstunek, który jest efektem własnej pracy. Uczniowie mieli już okazję przygotować między innymi: naleśniki, szarlotkę, kompot z dyni, spaghetti. W naszym menu do końca roku kalendarzowego znajdą się rozgrzewające jesienne zupy, będziemy wypiekać pierniczki, jak również drobne ciasteczka, które uczniowie przygotowywać będą w okresie przedświątecznym.

Elżbieta Macura

Kiermasz świąteczny


Serdecznie zapraszamy na KIERMASZ ŚWIATECZNY KLAS SPECJALNYCH, który odbędzie się podczas SPOTKAŃ Z RODZICAMI zarówno 28 jak i 29 listopada w obu budynkach naszej szkoły. Ozdoby świąteczne zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli klas specjalnych, którzy pragną w ten sposób podzielić się z radością płynącą z przygotowań do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY do naszego stoiska i zakupów.

Uczniowie i Nauczyciele Klas Specjalnych

Sprawozdanie z I Szkolnego Dyktanda Bieganego

W dniu 16 listopada 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu uczcili obchody 100-lecia odzyskania niepodległości poprzez uczestnictwo w I Szkolnym Dyktandzie Bieganym o tematyce niepodległościowej.W dwuosobowych zespołach uczniowie zmierzyli się z polską ortografią w tekście o patriotycznej tematyce w niezwykle aktywny sposób. 
Wśród 38 uczestników było 19 par reprezentujących 19 oddziałów klas IV-V i VI-VIII oraz III gimnazjum. Najlepszymi parami na poszczególnych poziomach okazali się wśród:
Kl.IV: reprezentanci z kl.4c
Kl.V: reprezentanci z kl.5c

Czytaj więcej...

POMAGAMY - DOŁĄCZ DO NAS

 ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ SZLACHETNEJ PACZKI

Wszystkich, którzy zechcą wraz z nami wziąć udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki prosimy o zapoznanie się z historią pani Jadwigi, której chcemy pomóc. Wystarczy niewiele, by zdziałać cuda na święta.

Pani Jadwiga (66 l.) od 10 lat żyje samotnie po śmierci małżonka. Ma córkę, która po studiach wyemigrowała za granicę i tam też założyła rodzinę, ale wspiera matkę  i odwiedza ją kilka razy do roku w miarę możliwości finansowych.

Pani Jadwiga miała bardzo szczęśliwe życie, kochającego męża, razem wychowywali córkę. Pracowała jako ekspedientka  w sklepie. Po śmierci męża wspierała córkę na studiach i do teraz, sama utrzymuje dom rodzinny. Jest bardzo otwarta na ludzi, jednak przez warunki lokalizacyjne (mieszka w dość odległym i nieprzystępnym miejscu) oraz podeszły wiek czuje się nieco osamotniona.

Czytaj więcej...

Upamiętnienie 100 lecia Niepodległej

W naszej szkole świętowaliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W czwartek 8 listopada obejrzeliśmy akademię, podczas której mogliśmy się zapoznać z historią naszej ojczyzny i poczuć klimat tamtych dni. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas ósmych pod opieką pani Tamary Nowok i pana Marcina Puzonia. W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego.

Życzymy sobie i Wam, naszym czytelnikom,  kolejnych przynajmniej100 lat w wolnej, niepodległej ojczyźnie!

Zmiana godzin pracy świetlicy
Informujemy, że od dnia 19.11.2018 r., świetlica szkolna w budynku przy ulicy Młyńskiej 8, będzie czynna w godzinach 7.00-16.00.
Tydzień kariery zawodowej

Uczniowie klas specjalnych do tematu zawodów jak zwykle podeszli bardzo poważnie. Zgłębili swoją wiedzę na temat konserwatora, kucharza, pielęgniarki, bibliotekarki, a także omawiali zawody dostępne i poszukiwane na rynku pracy. Doskonale dopasowywali atrybuty do danego zawodu. Odnajdowali również w sobie swoje mocne strony.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour