• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Triathlonowe zmagania

18 maja 2019 r. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował XII Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w Triathlonie. Zawody przeprowadzono na basenie w Krytej Pływalni "Delfin" (pływanie), na Stadionie Miejskim oraz na wałach rzeki Wisły (jazda na rowerze i biegi). Pogoda dopisała, więc wszystkie konkurencje odbyły się bez zatrzymywania czasu, tj. bezpośrednio po pływaniu była jazda na rowerze, a potem od razu bieg. W imprezie uczestniczyło 45 osób, w tym jedna sztafeta.

Czytaj więcej...

Epsilon pozwala wyrażać emocje

Początkiem maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu „Epsilon”. Zajęcia miały charakter integracyjny. Ich celem było m.in. budowanie poczucia przynależności do grupy klasowej, wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, nauka przekazywania komunikatów wspierających, możliwość przeżycia sytuacji w której dzieci wypowiadają własne emocje i otrzymują wsparcie od grupy, doświadczenie poczucia wspólnoty emocjonalnej z osobami z grupy klasowej.

Czytaj więcej...

Kulinarne pasje

14 maja 2019 roku zostały wręczone nagrody za udział w konkursie pt. „Kulinarne pasje” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Celem konkursu było umożliwienie młodym ludziom poznania zawodu kucharza, rozbudzenie kreatywności, pomysłowości oraz własnej inicjatywy. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły z klas gimnazjalnych: Anna Strządała z klasy III d oraz Daria Czyż z III b. Dziewczyny przygotowały deser o nazwie „Rubinowe szaleństwo”, który dał im zwycięstwo.


Po zakończonej uroczystości wręczenia nagród uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia pracowni oraz „podglądania” starszych kolegów podczas przygotowywania posiłków na zajęciach.
Magdalena Bojda

Czytaj więcej...

Uczniowie ZET w sklepie odzieżowym

Nadal uczniowie klasy III E uczą się samodzielnosci i integrują z naszą lokalną społecznością. Tym razem odwiedzili sklep odzieżowy. Każdy uczeń miał określoną kwotę pieniędzy i mógł dokonać wyboru, zgodnego ze swoim gustem, upodobaniem i grubością portfela. Chłopcy doskonale poradzili sobie z zaplanowaniem zakupów. Pamiętali przede wszystkim o kulturze osobistej i zasadach zachowania sie w miejscach publicznych. Bardzo dobrze orientowali się w częściach garderoby. Krzysiu upodobał sobie paski i marynarki. Andrzej oglądał z uśmiechem koszulki, a Damiana interesowały jeansy. W ostateczności po wnikliwej analizie swoich  finansów każdy uczeń kupił sobie parę skarpetek. Poradzili sobie przy kasie bardzo dobrze, zgodnie ze swoimi indywidualnymi możliwościami. Uśmiechnięci i szczęśliwi, bogatsi o parę skarpetek, wrócili do szkoły. Widać było sympatię innych klientów, którzy ze wzruszeniem i podziwem zerkali na naszych uczniów. Dziękujemy za cierpliwość oraz fachowe porady pani ekspedientce:)

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Bezpieczniej w szkole

Szanowni Rodzice

W celu wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą, rodzicami i uczniami z zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Strumieniu prosi o zapoznanie się z procedurami postępowania w sytuacjach kryzysowych w naszej placówce – dokument dostępny na stronie szkoły w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY.

Czytaj więcej...

Zareklamuj książkę

maja odbył się finał V Regionalnego konkursu bibliotecznego pt. „Zareklamuj książkę”. Konkurs organizowany był przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Filia w Cieszynie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Jastrzębiu-Zdroju. Zadaniem konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną oryginalnego plakatu reklamującego książkę wybraną z zaproponowanego przez organizatorów spisu literatury. 

Do konkursu zakwalifikowały się prace czworga uczniów z naszej szkoły: Kingi Grygierczyk, Kamili Midury i Wojciecha Żeleźnika z klasy IV c, którzy reklamowali książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia”, a także Wiktorii Franki z klasy 3d gimnazjum, która zaprezentowała książkę Joanny Jagiełło pt. „Kawa z kardamonem”.

Czytaj więcej...

Skoczowskie czwartki lekkoatletyczne

Dnia 24 kwietnia 2019 odbył się 5 runda „Skoczowskich Czwartków La”. Na starcie stanęło 136 zawodników z 12 szkół. Po raz kolejny zawodnicy z naszej szkoły pokazali swoją wysoką formę, dzięki czemu drużynowo dalej zajmujemy 1 miejsce. Gratulujemy. Wyniki

 

 

Czytaj więcej...

BAKCYL - program edukacji finansowej

W dniu 14 maja 2019 uczniowie klas gimnazjalnych  III A i III B  wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

Tematyka zajęć :

1. Od oszczędzania do inwestowania

2. Zasady bezpiecznego pożyczania.

 

Czytaj więcej...

Wyniki Plastycznego Konkursu Wielkanocnego

Plastyczny Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty! Tematem prac było "Haftowane jajo". Kryteria dotyczyły : tematyki czyli haftu, samodzielności, pomysłowości, estetyki. Nagrody "wpadły" w ręce :) Adelajdy Sajdok KL.1B- I MIEJSCE, Adama Błahuta KL.1B - II MIEJSCE oraz Igi Fizi KL.2C i Mai Brachaczek KL.2A -III MIEJSCE. Pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy i małe upominki. Wszystkim gratulujemy!   Organizatorzy

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour