• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Piżamy

 ,, Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi"- św. Jan Paweł II

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich zaangażowali się w pomoc dzieciom chorym onkologicznie. Wsparcie uczniów i nauczycieli polegało na tym, że w piątek, 29 października przyszli do szkoły ubrani w piżamy  wyrażając wsparcie i solidarność z dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową.

 

Czytaj więcej...

Rajdy szkolne 2021

Po długiej przerwie uczniowie klas starszych naszej szkoły powrócili na górskie szlaki, by podziwiać piękno Beskidu Śląskiego oraz podnosić sprawność fizyczną.

Pierwszy wyjazd z grupą 70 uczniów klas VII i VIII w kierunku Soszowa odbył się 7 października, zaś uczniowie młodsi z klas IV- VI, w równie licznym gronie, 28 października zdobyli Grabową. Wszystkich zaskoczyło duże zainteresowanie tą formą rekreacji, cieszymy się, że w młodych ludziach jest jeszcze tyle chęci poznawania nowych miejsc.

Organizatorzy rajdów przewidują kolejne wyjazdy już wiosną!

Katarzyna Pająk

P.S. Więcej zdjęć można zobaczyć na szkolnym Facebook-u. 

Szkolny Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

W dniu 1 października br. przeprowadzony był w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja zachęca uczniów i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Krótkie „egzaminy” przeprowadzane były podczas przerw. Role egzaminatorów pełnili uczniowie klas piątych i szóstych. To oni sprawdzali wiedzę z mnożenia u dorosłych i starszych kolegów. 

W akcji udział wzięło ponad 80 uczniów oraz kilku nauczycieli.

Dorota Banach

 

XX powiatowe biegi przełajowe

 

23 października 2021 r. na obiektach LKS Pogórze odbyły się XX powiatowe biegi przełajowe dzieci i młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. 

Szczegółowe wyniki na www.lks-pogorze.pl

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 25.10.2021 - 29.10.2021

 

Poniedziałek

Zupa ziemniaczana

Naleśniki z serem i dżemem, herbata z cytryną

(alergeny - seler, gluten, gluten, mleko, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Lekcje higieny - wirusoochrona

W ostatnich dniach uczniowie klas 1-3 naszej szkoły brali udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej Wirusoochrona.  Akcja zostanie zakończona w Światowym Dniu Mycia Rąk, który przypada na 15.10.2021 r.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (koronawirusa, grypy).

Przestrzeganie zasad higieny oraz wdrożenie działań profilaktycznych w placówkach oświatowych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i transmisji wirusów na najbliższych.

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 18.10 - 22.10.2021
Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą

makaron z serem, kompot

 

 

Czytaj więcej...

X Czwartki Lekkoatletyczne

 Przy pięknej, jesiennej choć chłodnej aurze odbyła się 3 i ostatnia w tym roku runda "X Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników z 10 szkół naszego powiatu. Zawody są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych rocznika 2009, 2010 oraz 2011 i młodsi, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m - dziewczęta i 100 m - chłopcy oraz skok w dal i rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej.

Czytaj więcej...

"Teczka pełna notatek" - przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W środę 13.10.2021 r. w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką Lucyny Hawerland - Głubczyk przygotowali bajkowe przedstawienie pod tytułem "Teczka pełna notatek". Przedstawienie mieli okazję zobaczyć uczniowie SP w Strumieniu. W ten zabawny sposób uczcili obchody święta uczniów i pracowników szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour