• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Niemiecki na słodko

6 czerwca br. w naszej szkole odbyła się degustacja specjałów kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego. Podczas przerw między lekcjami, każdy kto tylko miał ochotę na coś słodkiego mógł skosztować niemieckich, austriackich oraz szwajcarskich pysznych wypieków wykonanych przez naszych uczniów. 

Czytaj więcej...

Czytanie w 1a

Odwiedził nas pan Marcin, tata Miłosza, z bardzo ciekawą książką  "Magiczny świat Tistou" . Autorem jest Maurice Druon , a sama pozycja należy do kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo zaintrygowała dzieci postać głównego bohatera, dlatego pan Marcin wypożyczył nam książkę i czytamy dalej. Dziękujemy za poświęcony czas i wspólnie spędzone chwile!

Czytaj więcej...

Bakcyl - program edukacji finansowej

„Bankowcy dla edukacji finansowej młodzieży”

W dniu 30 maja 2018 uczniowie klas 2 C i 2 D wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

 

 

Czytaj więcej...

Smerfy 2018

 

Już jest!!! Długo oczekiwany filmik z przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli naszej szkoły.

Można go zobaczyć TUTAJ.

 

 

 

 

VIII Szkolny Piknik Rodzinny

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego pikniku. Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło, p. Sebastianowi Sobkowiczowi i p. Bronisławowi Świeżemu. Zdjęcia można zobaczyć klikając na link poniżej.

A już wkrótce będzie można zobaczyć filmik z przedstawienia przygotowanego przez naszych nauczycieli.

Galeria zdjęć

Szkolne Święto Sportu

28 maja br. odbyło się Szkolne Święto Sportu. Wzięło w nim udział ponad 400 dzieci z naszej szkoły. Imprezę rozpoczęliśmy apelem wygłoszonym przez panią dyrektor Beatę Greń, która życzyła uczestnikom udanej zabawy. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć występ zespołu Escape, serdecznie dziękujemy! Po otwarciu uczniowie rozdzielili się na poszczególne konkurencje: wyścigi rzędów, sztafety, turniej w piłkę nożną, turniej w siatkówkę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział. M.K. Foto: pan Sebastian, pani Magdalena K.

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne 30.05.2018

30 maja zakończyliśmy kolejną edycję Czwartków Lekkoatletycznych. Nasza szkoła zajęła w klasyfikacji ogólnej bardzo dobre 3 miejsce! ???? Indywidualnie medale zdobyli: Marcelina Bojda (3 msc. w skoku w dal), Tomasz Stryczek (3 msc. w skoku w dal oraz 3 msc. w biegu na 60m), Lena Dybczyńska (1 msc. w rzucie piłeczką palantową), Jakub Libura (1 miejsce w skoku w dal oraz 1 msc w biegu na 60m), Sebastian Libura (2 msc. w skoku w dal oraz 2 msc. w biegu na 60m).

Czytaj więcej...

Jak uczniowie rozumieją prawa dziecka.

Konwencja o prawach dziecka (ang. Convention on the Rights of the Child) – została  przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do kopalni Guido

8 i 9 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Kopalni Guido w Zabrzu. Dzięki autentycznej szoli w kilkadziesiąt sekund znaleźliśmy się wpierw na poziomie wydobywczym 170 m - gdzie usłyszeliśmy od przewodnika o trudach pracy w kopalni z początku XX wieku, zajrzeliśmy do oryginalnie zachowanych stajni końskich, a dzięki projekcji filmu na ścianie dowiedzieliśmy się o zagrożeniach jakie czyhają na górników pod ziemią.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour