• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Inauguracja roku szkolnego

 

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września br.:

* godzina 9.00 klasy 1-5 przy ulicy Młyńskiej 8

* godzina 10.00 klasy 6-8 i klasy III gimnazjum przy ulicy 1 Maja 38.

Informacja

 

 

Informujemy, że są do odbioru stypendia naukowe i sportowe dla klas z SP Strumień i oddziałów gimnazjalnych. Stypendia można odebrać w sekretariacie w budynku przy ul. 1 Maja 38 , w godz, od 9,00 do 14.00.

 

Informacja

 

I. Z powodu  urlopu wypoczynkowego sekretariat  przy ul. Młyńskiej 8  będzie  nieczynny  od 02 lipca  2018r.  do 03  sierpnia  2018r..
 
Sekretariat  przy ul. 1 Maja  38  będzie  czynny w  godz. od 9:00  do 14:00
 
II. Karty  rowerowe   można  odbierać  w  dniach  od 02 lipca  2018r. do 06  lipca  2018r. w godz. 9:00  do 14:00  w  sekretariacie  szkoły  przy ul. 1 Maja 38  ( byłe  Gimnazjum w Strumieniu)Bracia na podium

W dniach 15-17 czerwca 2018r na Stadionie AZS Łódź odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już 13.09.2017 r. a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VII  Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim. Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego udała się kilkunastoosobowa  osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Skoczów znalazł się w gronie ponad 80 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 2tys zawodników. W tym gronie trzech reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu  zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Sebastian Libura (aktualnie brązowy medalista Mistrzostw Śląska Dzieci), Jakub Libura i Lena Dybczyńska (w eliminacjach rzutu piłeczką palantową uzyskała odległość  20m) .

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Za zdjęcie dziękujemy Pani Magdzie Malinowskiej-Pudło.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Sznupek odwiedził pierwszoklasistów

Pod koniec maja uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu uczestniczyli w lekcjach wychowania komunikacyjnego. Zajęcia prowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KP w Cieszynie – aspirant Grzegorz Handzel. Tematem spotkania była: "Bezpieczna droga do szkoły i domu". Pierwszoklasiści uczyli się  prawidłowego przechodzenia  przez "zebrę" w towarzystwie słynnej policyjnej maskotki – Sznupka oraz poznali najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej...

Apel

W środę 20.06 odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

Nagrodzonym uczniom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Czytaj więcej...

EPSILON w szkole – czyli warsztaty profilaktyczne w klasach czwartych

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami uczestniczyli pod koniec roku szkolnego w trzygodzinnych  warsztach prowadzonych przez psychologów z bielskiego Stowarzyszenia "Epsilon Plus".
Celem programu było przede wszystkim:
•    rozwijanie umiejętności efektywnego komunikowania się, mówienia odważnie  i wprost o swoich uczuciach, przyjmowania z szacunkiem zdania innych,
•    ułatwianie radzenie sobie z sytuacjami trudnymi i stresowymi, kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów bez używania przemocy,
•    budowanie poczucia własnej wartości,
•    budowanie postaw prospołecznych w grupach rówieśniczych  oraz wzmacnianie wychowawców w roli osób znaczących  dla dziecka.

Czytaj więcej...

Klasy 5

 

 

Nowy podział uczniów na klasy  ( 5a, 5b i 5c ) znajduje się do wglądu w sekretariacie szkoły przy ulicy Młyńskiej 8.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour