• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Office 365 dla uczniów

Pragniemy poinformować, że poczyniliśmy starania o licencje Office 365 dla uczniów. Każdy uczeń może otrzymać bezpłatną licencję Office 365 A1 dla uczniów i studentów. W skład pakietu wchodzą m.in. takie aplikacje jak: Word, Excel, PowerPoint, Sway, Outlook, OneDrive. Korzystanie z pakietu odbywa się  w przeglądarce po zalogowaniu (bez instalowania).

Pliki zapisywane są w chmurze Microsoftu (OneDrive), można je pobrać na komputer, edytować online w przeglądarce na różnych urządzeniach mających dostęp do Internetu.

Utworzone dla ucznia konto w nazwie będzie zawierać jego imię i nazwisko. Konto docelowo będzie ważne dopóki licencjobiorca jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich lub może ulec skróceniu. Konto dla chętnych uczniów zostanie utworzone po podpisaniu przez rodzica zgody.  Zgody można oddać wychowawcy klasy.

Chciałbym być stolarzem!!!

Uczniowie klasy III E mają okazję już w klasach gimnazjalnych przygotowywać się do wyboru swojego zawodu. Poprzez różnorakie zajęcia techniczne mogą  poznawać, co jest ich mocną stroną. Chłopcy z klas specjalnych uczą się na technice, np. przybijać gwoździe, mierzyć długości metrem, czy też przykręcać wkręty. Wielokrotnie również zajmują się gotowaniem pysznych potraw, tworzeniem prac przestrzennych z różnorakich tworzyw lub uczą się przyszywać guziki i szyć na prawdziwej maszynie. Ostatnie zajęcia na technice sprawiły im ogromną frajdę. Dla niektórych przybicie gwoździa stało się nie lada wezwaniem. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 
Dorota Stryczek

Czwartki Lekkoatletyczne 19.09.2018

Przy pięknej, jesiennej pogodzie tradycyjnie już ruszyła  kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne" i tradycyjnie już będą się one odbywać na stadionie SOSiR w środy. Za nami już pierwsza runda, która rozegrała się  19.09.2018 r. Na starcie stanęło 140 zawodników reprezentujących  7 szkół naszego powiatu.
Dziękujemy pani Dorocie Badura, Magdalenie Bojda, Honoracie Wiewióra, Dorocie Brachaczek, Katarzynie Wyleżuch, Krzempek za umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Link do wyników znajduje się TUTAJ.

Barbara Milanowska

 

Czytaj więcej...

Stypendium Fundacji CORDARE dla Wiktorii Lazar po raz drugi

Wiktoria LAZAR, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu po raz drugi znalazła się w gronie  stypendystów Fundacji CORDARE,  otrzymując  stypendium edukacyjne na rok szkolny 2018/19 . 
Uroczystość rozdania stypendiów odbyła się  3 września 2018 r. w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolskie). Wiktoria zasłużyła na stypendium swoimi  osiągnięciami w nauce oraz artystycznymi i sportowymi. Serdecznie gratulujemy!
Relacja i fotoreportaż z uroczystości znajdują się na stronie internetowej Fundacji CORDARE:
http://www.cordare.eu/2018/09/06/rosnie-liczba-stypendystow-cordare/

pedagog szkolny Małgorzata Orawska

 

 

Czytaj więcej...

Muzyka na 6 strunach

24.września w klasach specjalnych nauczyciele przygotowali lekcję otwartą, pt.:Muzyka na 6 strunach.Przybyli opiekunowie wraz z absolwentami dawnego gimnazjum z DPS w Strumieniu, klasa 8c z nauczycielem oraz trzy klasy zespołów specjalnych. Celem lekcji było poznanie grupy instrumentów strunowych, w tym szczegółowo strunowych szarpanych - gitary. Ważnym również celem tej lekcji była integracja wszystkich uczniów oraz opiekunów, a także nauczycieli. Treści w sposób innowacyjny zostały przekazane a cele osiągnięte. Już zapowiadamy kolejną lekcję otwartą,pt.:Muzyka na 4 strunach.

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/20 - kuratorium informuje


Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej można znaleźć informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/20.

Tutaj znajduje się link do zakładki na stronie MEN.

Tutaj można pobrać plakat zawierający podstawowe informacje.

 

 

 

Jubilatka w klasach specjalnych!

Ledwie nowy rok szkolny się rozpoczął, a w klasach specjalnych już świętowaliśmy. Nasza droga Pani Ela obchodziła swoje jubileuszowe 25 lat pracy. Z tej okazji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyśpiewali głośne „100 lat” i częstowali się pysznym tortem. 

Jeszcze raz życzymy wielu sukcesów, spokoju, niekończących się pomysłów, wytrwałości i zdrowia na kolejne lata w posłudze nauczyciela.

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3.09.2018 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Za zdjęcia dziękujemy p. Magdzie Malinowskiej-Pudło.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyprawka dla klas I-III na rok szkolny 2018/19

 1.  Piórnik:

•    2 ołówki(HB)
•    pióro
•    gumka
•    temperówka
•    kredki ołówkowe
•    linijka z dobrze widoczną skalą
•    nożyczki
•    kleje  w sztyfcie (magik i zwykły)

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour