• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Święto Patrona Szkoły

100 rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego stała się powodem zorganizowania w naszej Szkole uroczystości – Święta Patrona Szkoły. Honorowy patronat nad całością święta objął  Marszałek Województwa Śląskiego oraz Burmistrz Miasta Strumienia.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym przemarszem pod tablicę pamiątkową ,gdzie znajdowała się siedziba Polskiej Organizacji Wojskowej. W tym ważnym historycznie miejscu odczytany został apel pamięci oraz nastąpiło złożenie kwiatów. 

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej MGOK-u , gdzie odbyła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego Canzonetta, uczniów klas III oraz zespołu Strumień.

Uroczystość uświetnił swoim wykładem pan Wojciech Kiełkowski, który opowiadał o roli Strumienia w Powstaniach Śląskich.

Czytaj więcej...

Miejsko -gminne biegi przełajowe

W ostatni wtorek (24.09) na stadionie LKS Wisła Strumień odbyły się miejsko - gminne sztafetowe biegi przełajowe szkół gminy Strumień w kategorii dzieci i młodzieży.

W zawodach brały udział reprezentacje 4 szkół podstawowych z całej gminy: SP Strumień, SP Zabłocie, SP Drogomyśl, SP Bąków. Dziewczyny rywalizowały na dystansie 6x 800 m, zaś chłopcy 6x 1000m. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko i za to należą się im brawa. Ostatecznie w każdej z kategorii i dziewcząt i chłopców triumfowali uczniowie Naszej szkoły i to oni będą reprezentować gminę Strumień na szczeblu powiatowym.

Reprezentacje naszej szkoły do zawodów przygotowywali wuefiści : Janusza Krzyżanowska i Krzysztof Dybczyński.

Czytaj więcej...

Jadłospis 30.09. - 04.10.

PONIEDZIAŁEK

Krem jarzynowy

Kluski serowe z masłem i cukrem, owoc

WTOREK

Rosół z lanym ciastem

Ziemniaki, potrawka z kurczaka w jarzynach, kapusta czerwona

ŚRODA

Bigos z chlebem, kompot owocowy

CZWARTEK

Zupa grysikowa

Ziemniaki, kotlet schabowy panierowany, mizeria

PIĄTEK

Zupa kalarepkowa z ziemniakami

Ziemniaki filet z dorsza, surówka z marchewki i jabłka

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy w naszej szkole 16 września. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.


Klasowe obchody zorganizowane przez wychowawców klas I - III uczniowie rozpoczęli od obejrzenia filmu o małej Vashti. W klasach zostały zorganizowane konkursy i kropkowe zabawy. Uczniowie tworzyli kropkowe prace plastyczne, grali w gry z kropkami oraz tworzyli swoje drzewa talentów.
Był to ciekawy i inspirujący dzień pełen wrażeń.

Wychowawcy klas I -III

Czytaj więcej...

Czwartki Lekkoatletyczne 2019 runda I

Dnia 18 września 2019r. już po raz IX uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji popularnych w całej Polsce „ Czwartków LA”. Na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyła się w tym dniu pierwsza runda z cyklu „Czwartków LA”. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

Akcja rozdawania ulotek

W ramach obchodów Święta Patrona  Szkoły  oraz 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego uczniowie naszej szkoły chcąc poszerzyć wiedzę mieszkańców naszego miasta o Powstaniach Śląskich oraz o roli Strumienia w powstaniach  zorganizowali akcję rozdawania ulotek wśród mieszkańców. Ulotki zostały przygotowane i wydrukowane przez Urząd Miasta i Gminy w Strumieniu .W akcji brali udział uczniowie klasy 7b oraz 7c - Kamil Kupka, Mateusz Blinda, Dominika Chraścina ,Natalia Bohucka, Milena Dziędziel, Mikołaj Kawa, Paweł Krawiec i Amelia Sajdok. 

Czytaj więcej...

Dyktando Biegane - sprawozdanie

Sprawozdanie z I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktanda Bieganego

W dniu 16 września 2019r. uczniowie szkół podstawowych  gminy Strumień spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, aby w formie dyktanda bieganego zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii w tekście o tematyce powstańczej. Włączyli się w ten sposób w obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

Czytaj więcej...

Rajd górski - Trzy Kopce

14 września, w sobotę, grupa 35 uczniów z naszej szkoły wybrała się na rajd górski w stronę Trzech Kopców.

Pogoda dopisała, więc wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy autobusem spod szkoły już z samego rana, by z przystanku w Brennej Leśnicy równym krokiem wejść na szczyt. Po drodze nie obyło się bez postoju na drugie śniadanie  - niektórzy w tym czasie podziwiali cudne widoki oraz nawiązywali kontakt z przedstawicielkami bydła rogatego pasącego się na pobliskim pastwisku.

Zwieńczeniem naszego wysiłku był odpoczynek w Schronisku Telesforówka, gdzie zjedliśmy pyszną kiełbasę oraz nabraliśmy sił na drogę powrotną. Tuż obok budynku znajduje się polana widokowa, z której można podziwiać Czantorię, Równicę, Orłową, Błatnią, Klimczok, Kotarz, Grabową, Skrzyczne, Baranią Górę – cóż widoki były piękne, jednak najlepszą zabawą okazało się turlanie na pastwisku!

 

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

"BEZ POLSKI NIE MA ŚLĄSKA, BEZ ŚLĄSKA NIE MA POLSKI"

Te słowa  stały się mottem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 12 września w naszej szkole. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz upowszechnianie poezji o tematyce patriotycznej związanej z wydarzeniami historycznymi. Honorowy patronat nad konkursem objęła  Burmistrz Miasta, Pani Anna Grygierek.

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego oraz Święta Patrona naszej placówki uczniowie ze wszystkich szkół gminy Strumień włączyli się w obchody tego ważnego patriotycznego święta. Mimo tego, że utwory o tematyce powstańczej nie należą do najłatwiejszych, uczestnicy konkursu zaprezentowali się z jak najlepszej strony, starali się oddać atmosferę oraz specyficzny nastrój tamtych lat z początku XX wieku.
Komisja oceniająca w składzie: Pani Agnieszka Korzeniewska, Pani Natalia Świeży oraz Pani Ewa Sepełowska w swojej ocenie uwzględniły dobór repertuaru, interpretację oraz zwracały szczególną uwagę na wyraz artystyczny prezentowanych utworów. Po wysłuchaniu ostatniej prezentacji komisja oceniająca krótko podsumowała występy uczniów, doceniając ich starania, zwróciła także uwagę na wysoki poziom artystyczny, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu.Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta, zaś nazwiska zwycięzców konkursu zostaną przedstawione 19 września podczas uroczystych obchodów w sali widowiskowej MGOK- u. 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour