• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 03.04.2024 - 05.04.2024


Środa

Zupa krem z pomidorów z grzankami 

Łazanki

 

 

Czytaj więcej...

Wiosenne warsztaty origami

 

Nową porę roku postanowiliśmy przywitać lekko matematycznie, układając kwiaty z papieru. Rozkwitły nam więc na lekcji lilie w różnych kolorach. Własnoręcznie ułożone,  zamocowane na delikatnych drucikach, które jak się okazuje mogą nam towarzyszyć przez całe lato. I już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie nad płaską kartką papieru z której znowu wyczarujemy przestrzenne kształty.

K. Szwejda

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności wykonana została na podstawie art. 12 pkt 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848), dalej zwanej „ustawą o dostępności cyfrowej” w związku z wdrożeniem WCAG 2.1 na stronę https://www.sp.strumien.com/.

Celem publikacji Deklaracji Dostępności jest umożliwienie zapoznania się z informacjami dotyczącymi dostępności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

 

Z pierwszym dniem wiosny, 21 marca, prawie siedemdziesięcioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z niełatwymi zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Cieszymy się, że tak wielu uczniów lubi matematykę i chętnie wzięli udział w tym konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 25.03.2024 - 27.03.2024

Poniedziałek

Zupa krem z zielonych warzyw z groszkiem ptysiowym 

Pan cake z  musem truskawkowym

Herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 18.03.2024 - 22.03.2024


Poniedziałek

Kotlety ziemniaczane z kremowym sosem pieczarkowym ogórek kiszony

Herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 11.03.2024 - 15.03.2024

Poniedziałek 

Zupa żurek z jajkiem i ziemniakami  (woda wędzonka żurek koncentrat cebula jajka ziemniaki czosnek majeranek sól pieprz liść laurowy ziele angielskie)

Ryż z jabłkami zapiekany z masełkiem  cukrem i cynamonem, Herbata owocowa

ALERGENY - Zupa:seler,gluten,mleko soja gorczyca jaja;II danie:Gluten soja gorczyca

Czytaj więcej...

23 luty - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Bądź czujny...

Może ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy. Wówczas: unikaj tzw. ,,dobrych rad",  a wspieraj emocjonalnie, rozmawiaj, interesuj się. Zapytaj, co się dzieje? Jak możesz pomóc? Przekonaj do wizyty u specjalisty. Depresja młodzieńcza często jest  bagatelizowana przez osoby dorosłe z otoczenia chorego i tłumaczona jest młodzieńczym buntem. Coraz więcej dzieci i nastolatków cierpi na zaburzenia nastroju. Pamiętajmy,  każdy z nas może pomóc. 

Pedagog szkolny 

 

 

 

 

Prawo w sieci

Klasy 7 i 8 miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Adwokat Patrycją Opolką podczas prelekcji ,,Prawo w Sieci".

Pani Patrycja przybliżyła młodzieży konsekwencje prawne stosowania wobec siebie cyberprzemocy, ale również zwróciła uwagę  jaki ciężar emocjonalny musi udźwignąć ofiarą.

Dziękujemy prelegentce za wartościowe wystąpienie.

Nauczyciel informatyki 

Pedagog szkolny

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour