• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs "Ekoludzik"

W listopadzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  na Ekoludzika wykonanego z materiałów przeznaczonych do segregacji. Uczniowie klas I-III jak co roku wykazali się niezwykłą pomysłowością. Wszystkie prace były niezwykłe. Zwycięzców wyłoniono na drodze głosowania.
I miejsce zdobył Emanuel Biedrawa
II miejsce -  Michalina Gabryś
III miejsce - Konrad Piętka

Czytaj więcej...

Czytanie w 1c

19 grudnia 2017 roku uczniów klasy 1c odwiedziła pani Małgorzata Fizia –babcia naszych klasowych sióstr Igi i Leny. Niezwykły gość w ramach projektu „Czytanie – to lubię!” zgodził się poświęcić swój czas i przeczytać nam o przygodach leśnych zwierząt. Byliśmy pod wielkim wrażeniem!

Czytaj więcej...

Sezon łyżwiarski rozpoczęty...

W sobotę 16.12. odbył się pierwszy w tym roku wyjazd na lodowisko do Pawłowic. Z roku na rok jazda na łyżwach wychodzi wszystkim coraz lepiej. Mimo długiej przerwy dzieci szybko przypomniały sobie umiejętności zdobyte w poprzednim sezonie. Zabawa była bardzo udana, więc w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej...

Srebro dla Canzonetty!

W dniach 8 – 10 grudnia chór szkolny Canzonetta uczestniczył w zmaganiach konkursowych w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.   Konkurs odbywał się w kościele św. Piotra i Pawła, a wzięło w nim udział 15 zespołów min. z Węgier, Rosji, Estonii, Łotwy, Ukrainy i Irlandii, które rywalizowały w czterech kategoriach.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs unijny

W piątek 24 listopada w auli naszej szkoły odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i Śląsku Cieszyńskim „ Z tradycją do Europy”. Jest to konkurs drużynowy , w którym biorą udział uczniowie Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych z całej naszej gminy.

 

Czytaj więcej...

Drugie spotkanie z Bluesem – czyli o bezpiecznym kontakcie z psem

Blues -  to imię psa labradora, który już po raz drugi odwiedził naszą szkołę. Wraz ze swoim  opiekunem i trenerem z Polskiego Centrum Dogoterapii – Blues „uczył” dzieci, jak należy się zachować, aby obcowanie z psem było bezpieczne i przyjemne zarówno dla dzieci jak i dla czworonożnych przyjaciół. 

Czytaj więcej...

Klasa II na spotkaniu z Mikołajem

W dniu 8 grudnia klasa druga wybrała się na wycieczkę do Pogwizdowa. W Folvarku Klimosz uczniowie obejrzeli ciekawe i zabawne przedstawienie pt. „Osiołek Świętego Mikołaja”, z którego dzieci dowiedziały się dlaczego Mikołaj roznosi prezenty.

Czytaj więcej...

Dzień Misia w Naszej Szkole

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy święto pluszowej maskotki. W tym roku klasa II zaprosiła z tej okazji wszystkie klasy pierwsze i trzecie oraz uczniów klas specjalnych na program artystyczny.
Uczniowie przygotowali krótką historię pluszowej maskotki, piosenki, wierszyki, zabawę oraz przedstawienie pt. „Bal w pokoiku lal”.

Czytaj więcej...

Andrzejki w klasie 2a

 

 

30 listopada – w imieniny Andrzeja – klasa II A urządziła klasowe andrzejki. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło wiedzy o tradycjach i obrzędach ludowych.


Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli w przyszłości dużo architektów, pielęgniarek, nauczycieli i kierowców. Nie obyło się również bez tradycyjnej wróżby z butami, sercem i laniem wosku.
Bawiliśmy się świetnie !!!

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour