• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Gminny Turniej Szachowy

W środę 16 października br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbył się drużynowy turniej szachowy szkół podstawowych naszej gminy. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim-kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZ Szachowego, Sędzią głównym zawodów był pan Jan Jałowiczor.

Uczniowie naszej szkoły w kategorii dzieci (2007 i mł.) zajęli I miejsce i awansowali do finału powiatowego. 

Skład drużyny: Mateusz Czech, Antoni Bojda, Maciej Czaja, Zofia Czaja

Zespół w kategorii młodzież (2005-2006) uplasował się na III pozycji. 

Zagrali w składzie:

Michał Janoszka, Albert Blobel, Paweł Krawiec, Sylwia Michalec 

Opiekunem obu drużyn był pan Jan Jałowiczor

Janusza Krzyżanowska

Czytaj więcej...

Skoczowskie Czwartki LA runda 2

Dnia 25.09.2019r. odbyła się 2 runda „Skoczowskich Czwartków La”. W zawodach tych wzięło udział 117 zawodników z 11 szkół. Poraz kolejny nasi uczniowie udowodnili wysoki poziom w konkurencjach technicznych i biegowych. Wielu zawodników utrzymuje czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej a drużynowo zajmujemy pierwsze miejsce. Gratulujemy. Wyniki zawodów na stronie lks.pogorze.pl 

Barbara Milanowska

 

Czytaj więcej...

Jesienna runda 9 edycji Czwartków Lekkoatletycznych dla najmłodszych

Za nami jesienna runda 9 edycji Czwartków ( Śród) Lekkoatletycznych dla najmłodszych. W tych 3 jesiennych rundach wzięło udział 136 zawodników  reprezentujących 12 szkół naszego powiatu. Na czele rywalizacji szkolnej reprezentacja SP Strumień, która w każdej z rund gromadziła ponad 2 tys. punktów. Indywidualnie w punktacji grand prix czołowe lokaty również w większości należą do naszych uczniów. Gratulujemy. Teraz przed nami kilkumiesięczna przerwa na doskonalenie kondycji i techniki rzutów i skoków i po raz 4-ty spotkamy się już wiosną 2020 roku. Kilka zdjęć na portalu OX. Wyniki na stronie lks-pogorze.pl

 

Czytaj więcej...

Czerwony dzień w 3a

Czerwony Dzień w naszej klasie był bardzo przyjemny i ....czerwony. Czerwone ubrania, czerwone śniadania, czerwone zabawki i czerwony konkurs. Klasa w wyniku losowania została podzielona na pięć zespołów. Każda grupa pracowała oddzielnie rozwiązując te same zadania, przedstawiciele zespołów przedstawiali prace grup na forum klasy. Za każde zadanie grupy otrzymywały punkty. Po podliczeniu wyłoniono zwycięzców : Maja, Zosia, Nikola i Ksawery. Pytania konkursowe zawierały oczywiście coś czerwonego np. Jakie znacie czerwone rośliny? Lizaki i cukierki osłodziły resztę dnia. 

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Jadłospis 15.10.2019 – 18.10.2019

Październik

15.10.2019 – 18.10.2019

Poniedziałek

Święto Edukacji Narodowej 

Wtorek

Rosół z lanym ciastem.

Alergeny(1; 3; 7; )

Ziemniaki, kotlet drobiowy panierowany, kapusta czerwona z majonezem. Kompot owocowy.

Alergeny(1; 3; 7; )

Czytaj więcej...

Spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne uczniów pełnosprawnych z uczniami z niepełnosprawnościami.

Za nami miesiąc wrzesień i pierwsze spotkania uczniów biorących udział w innowacji pedagogicznej Wspomaganie porozumiewania się uczniów niepełnosprawnych z trudnościami w komunikacji werbalnej z rówieśnikami przy użyciu znaków manualnych i graficznych według Programu Rozwoju Komunikacji "MAKATON". Uczniowie z klasy II a, którzy w tym roku utworzyli grupę SK PCK bardzo chętnie przystępują do nauki pierwszych gestów Makatona, jak również czekają na kolejne spotkania ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami. Uczennice z klasy VIII, które również spotykają się ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami oprócz tego, że chcą porozumiewać się z nimi za pomocą gestów to poświęcają im swój czas, dzieląc się swoim uśmiechem i życzliwością.

 

Czytaj więcej...

Zawody - Przełaje Łąka

W środę (9.10) na obiektach LKS Łąka odbył się Finał Rejonowy w sztafetowych biegach przełajowych dzieci młodszych i starszych szkół podstawowych. W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów wyłonionych podczas wcześniejszych etapów : Finałach Powiatowych. 

Reprezentanci strumieńskiej podstawówki , uczniowie  klasy sportowej 6a- drużyna dziewcząt, jak i chłopców  startowały  w kategorii dzieci młodszych. Rywalizowali tam  z najlepszymi szkołami powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego, m.in.: SP Pszczyna, SP Czarków, SP Suszec, SP Góra, SP Pawłowice, SP Kobiór, SP Goczałkowice, ZSP Pogórze, SP Górki Wielkie, ZSP Istebna, SP Piasek.

Czytaj więcej...

Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W środę 2.10.2019 r. w Cieszynie odbył się Finał Powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych dzieci młodszych i starszych szkół podstawowych. W każdej z kategorii startowało 12 najlepszych szkół  powiatu cieszyńskiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach gminnych. Nasi reprezentanci zajęli kolejno miejsca:

Dziewczyny starsze : 11 miejsce,

Dziewczyny młodsze : 3 miejsce - awans do Finału Rejonowego,

Chłopcy starsi : 4 miejsce,

Chłopcy młodsi: 3 miejsce- awans do Finału Rejonowego.

Czytaj więcej...

Zagrożenia związane z e-papirosami - MEN i GIS OSTRZEGAJĄ!

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour