• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klas II do Krasiejowa

14 czerwca 2017 klasy drugie udały się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i Jura Parku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci a także wspólna integracja uczniów z różnych klas. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej.

Czytaj więcej...

Czwartki LA (31.05.2017)

31.05.2017 odbyła się ostatnia runda VI Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych. Liczna reprezentacja szkoły z wielkim zapałem jechała zdobywać miejsca na podium. Sumując punkty z 6 cyklu zawodów nasza Szkoła zdobyła II miejsce w klasyfikacji szkolnej. Wyprzedzili nas tylko  uczniowie z Pogórza. Należy wyróżnić uczniów, którzy indywidualnie zajmowali czołowe miejsca i na ostatnich zawodach odebrali indywidualne medale i dyplomy. Byli to:

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytelniczy

W maju odbył się po raz kolejny szkolny konkurs czytelniczy dla klas II i III. Uczniowie klas drugich musieli się wykazać znajomością baśni „Brzydkie kaczątko” oraz „Dzielny ołowiany żołnierzyk” H.Ch. Andersena , natomiast uczniowie klas trzecich – książki M. Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.  Do konkursu przystąpiło 21 osób. Oto wyniki konkursu:

 

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs matematyczny Świetnie liczę

W czerwcu odbył się organizowany w naszej szkole od wielu lat konkurs matematyczny, w którym uczniowie klas II i III zmagali się z 12 zadaniami tekstowymi. Ten konkurs cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. W tym roku do rywalizacji stanęło 57 uczniów.  Oto wyniki.

KLASA     II
I  MIEJSCE   -  MICHAŁ MILANOWSKI  II B


II  MIEJSCE –  KACPER BLINDA  II B
                     JAKUB HERNIK  II C


III  MIEJSCE  - ALEKSANDER BADURA II D
                      KINGA GRYGIERCZYK  II C
                      OLIWIA JAGNIĄTKOWSKA IIB    

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „Mądrze czytam”

W czerwcu zorganizowano po raz kolejny szkolny konkurs sprawdzający wśród uczniów klas II i III stopień opanowania bardzo ważnej umiejętności – czytania ze zrozumieniem. Do rywalizacji stanęło 46 uczniów. Uczestnicy mieli do samodzielnego przeczytania tekst, w tym roku były to teksty przyrodnicze. Następnie musieli odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące tego tekstu. Laureatami zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą ilość punktów. Oto wyniki.

Czytaj więcej...

Rajd górski 2017

 

W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, uczniowie klas młodszych brali udział w rajdzie górskim. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci wędrowały z Brennej Bukowej na Przełęcz Karkoszczonkę do „Chaty wuja Toma”. Po dotarciu do celu uczestnicy odpoczęli, zjedli pyszną kiełbaskę, zakupili pamiątki, po czym tą samą, stromą trasą wrócili do Brennej Bukowej. Stamtąd zmęczeni, ale uśmiechnięci, wrócili autobusem do domu.

Magdalena Malinowska-Pudło

Czytaj więcej...

Przedstawienie o Czerwonym Kapturku (Piknik 2017)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia odegranego przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły.

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło.

 

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny 2017

27 maja 2017 roku w Parku Miejskim w Strumieniu odbył się VII Piknik Rodzinny. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu tygodni, ale było warto, gdyż efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

O 15.00 pani dyrektor Beata Greń powitała przybyłych gości i tym samym oficjalnie otworzyła VII edycję Pikniku Rodzinnego.

Na początku zaprezentował się chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Strumieniu „Canzonetta”, którego słuchaliśmy z zapartym tchem.

Zaraz potem na scenie mogliśmy obejrzeć pokaz sztuk walki.

W dalszej części programu artystycznego wystąpili uczniowie klas specjalnych wykonując taniec piracki. Po nich swoje umiejętności i talenty zaprezentowały dzieci z klas I-III, które przypomniały nam jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców. W międzyczasie każdy mógł spróbować pysznej i zdrowej sałatki owocowej.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu 2017

Zapraszamy na fotorelację z corocznego Dnia Sportu.

Za zdjęcia dziękujemy p. Sebastianowi Sobkowiczowi i p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour