• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Rewalidacja indywidualna

Rewalidacja indywidualna w  Szkole Podstawowej im. Powstańców  Śląskich 

w Strumieniu

1.W zajęciach nie  mogą uczestniczyć dzieci oraz kadra pedagogiczna, którzy są objęci kwarantanną  lub izolacją  albo mają   objawy  choroby zakaźnej.

2.W szkole  nie wolno nosić biżuterii   na rękach poniżej  łokcia  - pierścionków, zegarków, bransoletek  ( utrudniają  one   prawidłowe umycie, dezynfekcje  rąk).

3.Podczas  zajęć w miarę  możliwości  należy  używać osłony ust i nosa.

4.Podczas zajęć  nie wolno korzystać  z  telefonów.

 

5.Należy regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Czytaj więcej...

Konsultacje w szkole

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu w związku z wystąpieniem koronawirusa COVID- 19.

Konsultacje w szkole

1.Konsultacje mogą odbywać się indywidualnie lub w grupach do 12 osób.

2.Sale, w których odbywają się konsultacje, należy wietrzyć raz na godzinę.

3.Uczeń zobowiązany jest do zapoznania się harmonogramem konsultacji przedmiotowych i procedurą konsultacji.

4.Uczniowi nie wolno przychodzić na konsultacje, jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub izolacji.

5.Uczniowie do szkoły zabierają własny zestaw podręczników, zabronione jest pożyczanie ich od innych uczniów.

6.Przed wejściem do szkoły uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce.

7.Należy zachować dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych na terenie szkoły.

 

Procedury bezpieczeństwa

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im.  Powstańców Śląskich w Strumieniu w związku z wystąpieniem koronawirusa COVID-19

Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej. W związku z otwarciem Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu podczas pandemii COVID 19,wprowadza się następujące procedury:

 

I.Procedura przyprowadzania, przebywania i odbierania dziecka ze szkoły.

 

1. Na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby nieupoważnione.

 

2. W placówce będzie ograniczone przebywanie osób trzecich do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).

 

Czytaj więcej...

Zdalna szkoła

 

 

Uczniowie szkół z terenu gminy Strumień korzystają ze sprzętów komputerowych niezbędnych do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym dofinansowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. 

Informacja z Urzędu Miasta. 

Piątkowy turniej szachowy

W piątek 1 maja jak zwykle co tydzień o 19.30 odbędzie się 30 jubileuszowy turniej szachowy on-line dla dzieci naszej szkoły podstawowej i zaproszonych gości.

Pierwszy turniej dzieci zagrały 11 listopada ubiegłego roku i tak co tydzień siedząc wygodnie przy swoich domowych komputerach rozgrywają 5 rund między sobą. Postępy w grze widać jak na dłoni po wynikach jakie osiągnęły w turnieju o kategorie szachowe „Ferie z szachami” w strumieńskim MGOK. Pośród 12 grających w internetowym turnieju dzieci, pięcioro ma już V , czworo IV, a jedna III kategorię szachową !!!

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w turnieju, zgłoszenia prosimy przysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Czytaj więcej...

BAKCYL – PROGRAM EDUKACJI FINANSOWEJ „Bankowcy dla edukacji finansowej młodzieży”

W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie klas 7A, 7B, 7C wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

Tematyka zajęć :

1.Od oszczędzania do inwestowania

2.Twoje pieniądze.

Zajęcia są kontynuacją  trzyletniej współpracy w ramach projektu edukacji finansowej.  

Zajęcia miały za zadanie odpowiedzieć uczniom : w  pierwszej części -jaka jest funkcja i formy pieniądza w gospodarce rynkowej, jak planować wydatki i dochody w życiu codziennym, jakie mamy korzyści z systematycznego oszczędzania, co to jest budżet  i „ fundusz bezpieczeństwa”., pieniądz elektroniczny i obrót bezgotówkowy. W drugiej części uczniowie dowiedzieli się: jak i dlaczego warto chronić swoje dane osobowe oraz jaka jest różnica  pomiędzy oszczędzaniem a inwestowaniem, jak bezpiecznie płacić w internecie, jak zyskać na oszczędzaniu i inwestowaniu, co to jest zysk z inwestycji, dywersyfikacja oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj więcej...

Profilaktyka w szkole - Program EPSILON

W poniedziałek 2 marca br. uczniowie klas piątych i klasy czwartej uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu EPSILON. Podczas zajęć wzmacniane było poczucie przynależności do grupy klasowej, przekazywane były sposoby dobrego komunikowania się, było miejsce na wyrażenie swoich emocji dotyczących szkoły, klasy, kolegów i koleżanek.

Celem warsztatów była  profilaktyka zachowań niepożądanych: agresji, przemocy wobec siebie i innych. Budowanie dobrych relacji społecznych, ma w przyszłości zapobiegać uzależnieniom od używek, tytoniu, gier, internetu.

Czytaj więcej...

Lekcja Zoologii

9 marca  kolejny raz gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Pająka, znanego hodowcę zwierząt i popularyzatora wiedzy przyrodniczej, który przeprowadził dla uczniów warsztaty zoologiczne. Tym razem przedmiotem tej specyficznej lekcji zoologii była gromada ptaków. Pan Pająk w interesujący sposób przedstawił uczniom charakterystyczne cechy wybranych gatunków krajowych i egzotycznych ptaków. Prelegent szczególną uwagę zwrócił na te cechy ptaków, które stanowią podstawę ich rozpoznawania: pokrój ciała, barwę upierzenia, kształt nóg, dzioba czy pazurów. Podkreślił również znaczenie wydawanych przez ptaki dźwięków, jako ich cech rozpoznawczych. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wypreparowanych ptaków,miedzy innymi naszych krajowych – zimorodka, sójki, pójdźki czy dzięcioła małego, kilku egzotycznych na przykład kaczki mandarynki i kakadu żółtoczubej. Pan Andrzej w zajmujący sposób przedstawił zwyczaje ptaków związane z rozrodem,opieką nad potomstwem, odżywianiem, wędrówkami,a nawet z hodowlą niektórych gatunków.  

Czytaj więcej...

Zaproszenie

 

 

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na naszego szkolnego Facebooka. Nasi nauczyciele będą zamieszczać tam pomysły na spędzanie czasu w domu. Trzymajcie się zdrowo!!!

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour