• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Klasy specjalne

 Połowa października za nami, ale My nie zwalniamy tempa… Kibicujemy, bierzemy udział w konkursach, zwiedzamy, bawimy się oraz w dalszym ciągu pilnie się uczymy!

 10 X kibicowaliśmy naszym kolegom na zawodach w piłce nożnej, które odbywały się w Hali Sportowej w Strumieniu. Mamy nadzieję, że nasz doping był bardzo pomocny.

11 X odwiedziliśmy Galerię pod Ratuszem w Strumieniu i mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „Zwierzyna chroniona naszych pól, lasów, tradycja, kultura łowiecka, lasy” zorganizowaną przez Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic, Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oraz Urząd Miejski w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Wystawa w „Galerii pod Ratuszem”

4 października 2017 r. uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 2a mieli okazję zobaczyć wystawę „Zwierzyna chroniona naszych pół, lasów, tradycja, kultura łowiecka, lasy” zorganizowaną przez Koło Łowieckie „Bażaniec”, Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oraz Urząd Miejski w Strumieniu. Dzieci mogły nie tylko podziwiać wspaniałe eksponaty, ale również słuchały ciekawostek ze świata fauny i flory. To była pouczająca lekcja przyrody!

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Stefanem Czernieckim

W środę 27 września uczniowie klasy 5b i 5c zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Strumieniu na spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim. Podczas spotkania pan Czerniecki podzielił się z nami wrażeniami ze swojej ostatniej wyprawy w głąb wenezuelskiej dżungli. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu i zwyczajach Indian zamieszkujących tamte tereny. Za udostępnienie zdjęć bardzo dziękujemy paniom z Biblioteki Miejskiej.

Czytaj więcej...

Logopeda

Logopeda - to specjalista, który zajmuje się kształtowaniem mowy. Prowadzi profilaktykę logopedyczną, czyli zapobiega powstawaniu wad wymowy oraz terapię logopedyczną, mającą na celu usunięcie istniejących wad wymowy.

W naszej szkole zajęcia logopedyczne prowadzi pani Mirosława Kołodziejczyk i pani Marzena Nikiel.

 

Czytaj więcej...

Wrzesień w klasach specjalnych

    Wrzesień w klasach specjalnych Szkoły Podstawowej w Strumieniu minął bardzo szybko. Był pełen atrakcji i wrażeń. 4 września chłopaki z Domu Pomocy w Strumieniu wrócili w mury Szkoły. Powitań pełnego uścisków i wzruszeń nie było końca.

Utworzone zostały 3 klasy: klasa 4e do której należą: Kamil Tomczyk, Mateusz Rzeszut, Emanuel Szczepaniak oraz Łukasz Domagała; klasa 5d w składzie: Emanuel Babiec, Patryk Frątczak, Kacper Syzdół, Marcel Zabłocki, Adam Basik oraz klasa 6 c i najstarsze chłopaki: Adrian Ligocki, Wojciech Oczoś, Adam Kaźmierczak, Seweryn Woźniak oraz Błażej Mikielewicz.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

 15 września uczniowie klas 3 uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią gdzieś tam głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. 

Czytaj więcej...

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 29 września 2017 r. już po raz siódmy uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji na całym świecie w tym roku wzięło udział 3883 szkoły. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W dwóch miejscach w szkole znajdowały się komisje egzaminacyjne składające się z uczniów klas czwartych.

Czytaj więcej...

Informacja

 

W dniu 27. 09 (środa) odbędzie się wywiadówka dla klas 6- 7. Spotkanie z rodzicami będzie miało miejsce w budynku Gimnazjum.

Klasy 1-5 mają swoją wywiadówkę w czwartek ( 28.09) w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Młyńskiej.

 

 

Czwartki lekkoatletyczne – VII edycja

 

13 września rozpoczęła się kolejna edycja Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych. Uczniowie z klas: szóstej, piątej i czwartej udali się na stadion do Skoczowa. Liczna reprezentacja startowała w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Kolejne spotkanie w następną środę. Życzymy sukcesów i pobitych kolejnych rekordów. 

K. Francuz- Sojka

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour