• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wyprawka pierwszoklasisty 2019/20

 1.  Piórnik:

•    2 ołówki(HB)
•    pióro 
•    gumka
•    temperówka 
•    kredki ołówkowe
•    linijka z dobrze widoczną skalą
•    nożyczki 
•    kleje  w sztyfcie (magik i zwykły)

Czytaj więcej...

Przerwa wakacyjna

Z powodu urlopu wypoczynkowego sekretariaty przy ul. Młyńskiej 8 i ul. 1 Maja 38 będą zamknięte w następujących terminach:

ul. Młyńska 8 od 22.07.2019 do 02,08.2019
ul. 1 Maja 38 od 18.07.2019 do 07.08.2019
 
 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19.

 

W dniu 19.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych wakacji! 

Zapraszamy na fotorelację ze zdjęciami p. Magdalena Malinowska - Pudło.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Zakończenie klas 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia klas 8. 

 

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej- Pudło.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krasiejowa

We wtorek, 11 czerwca, uczniowie klas II wraz z opiekunami: p. Dorotą Balas, p. Ewą Rychlik, p. Magdaleną Malinowską-Pudło, p. Izabelą Hanzlik udali się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Gdy dotarli na miejsce, swoją przygodę rozpoczęli na placu zabaw, a następnie zjedli posiłek. Po obiedzie udali się na przejażdżkę Tunelem Czasu, w którym poznali historię powstania Wszechświata. Potem wędrowali ścieżką dydaktyczną wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. O eksponatach ciekawie opowiadali przewodnicy. Zmęczeni uczniowie dotarli do Pawilonu Paleontologicznego zabezpieczającego największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Kolejnymi atrakcjami wycieczki były: prehistoryczne oceanarium, kino 5D, a także park rozrywki z karuzelami, które dostarczyły wielu emocji. Zwieńczeniem dnia był zakup pamiątek. To była udana wycieczka!

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2019

W związku z rozpoczętymi wakacjami prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi wojewódzkiej akcji "Bezpieczne wakacje 2019". Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku letniego m.in. w zakresie chorób zakaźnych, szkodliwości używek.

Ulotka komary

Patent na bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Dopalacze

Brązowo, ale czy zdrowo

Informacja dot. klas pierwszych

Informujemy, że został dokonany podział na grupy uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.

Z listą można się zapoznać w szkole przy ulicy Młyńskiej 8. Obowiązuje całkowity zakaz fotografowania list i ich rozpowszechniania.

 

 

 

 

Zakończenie klas trzecich gimnazjum

"Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. 19 czerwca odbyło się pożegnanie ostatniego rocznika klas gimnazjalnych połączone z uroczystym zakończeniem funkcjonowania Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani burmistrz Anna Grygierek, dawni dyrektorzy szkoły Panowie Jan Jałowiczor, Roman Gądek, Waldemar Krzysiek oraz emerytowani nauczyciele szkoły: Panie Grażyna Gądek, Mirosława Jałowiczor i Pan Krzysztof Wójtowicz.

Czytaj więcej...

Apel na zakończenie roku

17 i 18 czerwca odbyły się apele w trakcie których wręczone zostały dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour