• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji zimowej konkursu w kategoriach: sprawności zintegrowane, język polski z elementami ortografii, matematyka, język angielski. Razem 109 chętnych i pracowitych zmagało się z testami konkursowymi. Dodać należy , że zadania w testach wykraczają poza to, czego uczniowie uczą się w szkole na danym poziomie.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocny Zając"

W wielkanocnym konkursie wzięło udział 46 "zajączków" :) różnej wielkości, kolorystyce, z przeróżnych materiałów, w ciekawych kompozycjach. Pomysłów nie brakowało! Wszystkie zasługiwały na najwyższe nagrody, ale niestety, jak to w konkursie muszą być wygrani na podium.

Czytaj więcej...

Giełda szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych stoją przed ważnym wyborem dalszej drogi kształcenia. Dla uczniów i ich rodziców zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych – giełdę szkół. Zaproszonych gości przywitała pani wicedyrektor Lilla Salachna – Brzoza.

Na wstępne przypomniała o terminach zbliżających egzaminów gimnazjalnych oraz przekazała informacje dotyczące  rekrutacji do szkół w roku szkolnym 2017/2018. 


Czytaj więcej...

Informacja od dyrekcji

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zatrudni nauczyciela  do pracy w świetlicy szkolnej na 1/2 etatu, na zastępstwo za nauczycielkę przebywającą  na długotrwałym L - 4, wymagane wykształcenie  - wyższe pedagogiczne.

 

 

 

Czytamy w 1 B

W ramach projektu Czytanie? To lubię uczniowie kl. Ib  w piątek 9 marca spędzili bardzo ciekawie czas na słuchaniu fragmentów ulubionych książek z dzieciństwa zaproszonego gościa – mamy jednego z uczniów – pani Natalii Mój.

 

 

 

Czytaj więcej...

W oczekiwaniu na wiosnę

Wszystkim dały się we znaki mrozy końcem lutego i na początku marca. Co robić, kiedy nie można wyjść się pobawić na podwórku? Uczniowie klasy Ib znaleźli sposób na nudę. Przez kilka dni klasie poznawali sposoby na ciekawe spędzanie czasu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czytamy w 1 C

8 marca 2018 r.  odwiedziła nas  mama naszej koleżanki Kamili – pani Izabela Herman. To kolejny niecodzienny gość, który w ramach projektu „Czytanie-to lubię!” zgodził się nam przeczytać książkę.

 

 

 

Czytaj więcej...

Integracyjny turniej gier i zabaw dzieci i rodziców klas 3

24 lutego 2018r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się ostatni Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców i uczniów Klas III o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa druga A. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play.

 

 

 

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo w internecie

W związku z corocznymi obchodami DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU, w szkole zaplanowano szereg działań profilaktycznych związanych z agresją i przemocą stosowaną za pomocą telefonów komórkowych i Internetu.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour