• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Przedstawienie o Czerwonym Kapturku (Piknik 2017)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia odegranego przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły.

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło.

 

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny 2017

27 maja 2017 roku w Parku Miejskim w Strumieniu odbył się VII Piknik Rodzinny. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu tygodni, ale było warto, gdyż efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

O 15.00 pani dyrektor Beata Greń powitała przybyłych gości i tym samym oficjalnie otworzyła VII edycję Pikniku Rodzinnego.

Na początku zaprezentował się chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Strumieniu „Canzonetta”, którego słuchaliśmy z zapartym tchem.

Zaraz potem na scenie mogliśmy obejrzeć pokaz sztuk walki.

W dalszej części programu artystycznego wystąpili uczniowie klas specjalnych wykonując taniec piracki. Po nich swoje umiejętności i talenty zaprezentowały dzieci z klas I-III, które przypomniały nam jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców. W międzyczasie każdy mógł spróbować pysznej i zdrowej sałatki owocowej.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu 2017

Zapraszamy na fotorelację z corocznego Dnia Sportu.

Za zdjęcia dziękujemy p. Sebastianowi Sobkowiczowi i p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 12.06.2017 - 23.06.2017

Poniedziałek   
Zupa pomidorowa z makaronem.
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną.
Alergeny        (jajko, laktoza)   

Wtorek            
Rosół z makaronem.
Alergeny         (seler, gluten,jajko)
Ziemniaki młode, kotlet drobiowy, mizeria.
Alergeny        (laktoza, jajko)

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w klasach specjalnych

Dzień 1 czerwca przywitał nas piękną pogodą, z czego bardzo się cieszyliśmy, gdyż całe przedpołudnie spędziliśmy bawiąc się wesoło podczas obchodów Dnia Dziecka, który już tradycyjnie odchodzimy na terenie Domu Pomocy Społecznej dla dzieci. Jak zwykle było wiele atrakcji, a wśród nich: trampolina, dmuchany zamek, malowanie buzi. Dzieci uczestniczyły w podchodach, podczas których szukaliśmy zaginionej myszki. Do poszukiwań, oprócz uczniów ze szkoły podstawowej dołączyli również starsi koledzy i mieszkańcy domu. Z chłopcami bawiły się zaprzyjaźnione gimnazjalistki z Pszczyny, jak również licealistki z Cieszyna. Wspólna zabawa była bardzo udana o czy świadczą roześmiane buzie dzieci. Szkoda tylko, że Dzień Dziecka dopiero za rok...

Elżbieta Macura

Czytaj więcej...

Zaproszenie na dzień otwarty

 

ZAPRASZAMY DZIECI WSPÓLNIE Z RODZICAMI DNIA 13 CZERWCA 2017r. NA DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/18.

0 godzinie 17.00 zbiórka na placu szkolnym przy szkole podstawowej w Strumieniu.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Spotkanie z pisarką

W dniu 17 maja 2017 r. dzieci z klasy II a i II d naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci Melanią Kapelusz, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu .

Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” oraz „Kinga i jak ją rozgryźć” . Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Czytaj więcej...

VI Gminny Turniej BRD dla klas III SP

I miejsce dla SP Strumień

Najlepsza Marysia Rozmarynowska w klasyfikacji indywidualnej.

31 maja 2017r. w Zespole Szkół w Drogomyślu odbył się VI Gminny Turniej BRD dla klas III SP pod honorowym patronatem Burmistrz Strumienia P. Anny Grygierek.

Udział w turnieju wzięły 4 drużyny uczniów klas III SP z gminy Strumień. W pierwszej  części 4-ro osobowe zespoły zmagały się z zadaniami testowymi ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie wykonały pracę plastyczną nt. „Bezpieczne skrzyżowanie w oczach dziecka” po czym rywalizacja kończyła się na sprawnościowym torze rowerowym.

Czytaj więcej...

Jadłospis 05.06 – 09.06.2017

Poniedziałek   
Krem jarzynowy
Alergeny         (seler, śmietana )
Makaron z białym serem, masłem i cukrem
Alergeny        (gluten, masło, biały ser )

Wtorek       
Rosół z makaronem
Alergeny        (seler, gluten, jajko )
Ziemniaki młode, pieczeń ze schabu w sosie, surówka z młodej  kapusty
           

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour