• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klas 3 do kopalni

Klasy trzecie miały okazję zwiedzić teren kopalni "Pniówek" w Pawłowicach Śląskich.

Dzieci oprowadzali pracownicy bhp "główny szef BHP" Pan inżynier Piotr Graboń oraz nadsztygar BHP Pan Michał  Kubica. Posąg św. Barbary znajduje się zaraz przy wejściu, tu górnicy proszą ją o szczęśliwy powrót do domu. Swój własny posąg świętej mają górnicy ratownicy w swoim miejscu pracy. Właśnie tam dzieci zapoznały się z odpowiedzialną i trudną pracą ratowników, zobaczyły sprzęt i miejsce , gdzie ćwiczą symulowane zagrożenia. Uczniowie odwiedzili także lampownię, łaźnie, miejsce, gdzie wydawane są maski, środki higieny, podział, poznały pracę pań planistek, zobaczyły KAZIKA oraz ciekawostkę czyli herbata i kawa płynąca prosto z … kranu. Wycieczka była udana !

Dorota Balas, Ewa Rychlik, Magdalena Malinowska - Pudło

Czytaj więcej...

Czytamy i nie tylko - atrakcje w 3a

12 grudnia naszą klasę odwiedziły mama i babcia Leny- Panie Monika i Urszula Wach. Przygotowały dla dzieci niespodziankę związaną ze zbliżającymi się świętami. Przyniosły dla każdego ucznia wypolerowaną deseczkę ( robił je mąż Pani Urszuli), gałązki "choinki", bombki, szyszki, gwiazdki, wstążki, plasterki pomarańczy i cytryny.  Każdy uczeń miał za zadanie skomponować stroik według własnego pomysłu , następnie Panie przykleiły elementy klejem na gorąco. Prace wyszły fantastyczne! Łukasz wpadł na pomysł ,  aby ułożyć stroiki na kształt choinki, co uwieczniliśmy na zdjęciu. Na zakończenie Pani Monika przeczytała dzieciom fragment książki "Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej . Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny  i prezenty! Mamy mnóstwo zdjęć, nie możemy jednak zamieścić wszystkich :)

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Gminne Zawody Mikołajkowe

W sobotę 7 grudnia br. reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy wzięły udział w Gminnych Zawodach Mikołajkowych. Naszą szkołę, w wyścigach rzędów na wesoło reprezentowali: Jakub Kwaśniewski, Aleksander Górczyński, Oskar Pławecki, Robert Rygiel, Zofia Fyrla, Hanna Burczyk, Zofia Gruszczyk, Lena Kropka, Maja Brachaczek,   Julia Drąszczyk, Grzegorz Jaworski, Filip Żur. Nasi uczniowie zwyciężyli w wyścigach rzędów oraz przeciąganiu liny.

 

Czytaj więcej...

Hojny Mikołaj w klasach specjalnych

W tym roku Mikołaj podarował nam worki pełne słodkości. Dodatkowo zostawił dla nas wspaniałe i atrakcyjne niespodzianki. Święty Mikołaj dobrze wie, że bardzo lubimy bawić się pluszakami. Otrzymaliśmy od niego piękne maskotki, zabawki, czasopisma, książeczki, kolorowanki, flamastry. Podarunki wprawiły nas w cudowny i radosny nastrój. Za dużą pomoc Świętemu Mikołajowi bardzo dziękujemy Oliwierowi Tront.


Wioletta Milata

 

Czytaj więcej...

Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Na początku grudnia uczniowie klasy 6a o profilu sportowym, przebywali w Brennej, gdzie szlifowali swoją formę. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Dwie godziny w hali sportowej plus dwa treningi biegowe. Celem wyjazdu było również zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie chętnie brali udział w wieczornych zajęciach świetlicowych. W czawartek pojechaliśmy do Chlebowej Chaty , gdzie poznaliśmy historię wypieku chleba oraz jak powstaje miód. Na zakończenie uczniów czekała jeszcze niespodzianka : w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Teatrze elektrycznym w Skoczowie, by zobaczyć film pt. AD Astra. 

  

Czytaj więcej...

Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Poniedziałek 

Żurek z ziemniakami i białą kiełbasą ( 7; )
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. (3; 7;)

Czytaj więcej...

Finał Szlachetnej Paczki

XIX edycja Szlachetnej paczki za nami. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły kolejny raz włączyli się w realizację zbiórki dla potrzebującej rodziny, tym razem z okolic Cieszyna.

Wasze otwarte serca przerosły nasze oczekiwania. Zebrane pieniądze pozwoliły nam na zakupienie 3 t węgla, pieluchomajtek dla starszej pani, środków higienicznych oraz prezentów w tym: ubrania , kosmetyki, buty.
Zebraną żywność i środki higieniczne zapakowaliśmy do 12 pudeł, które zostały dostarczone do magazynu Szlachetnej paczki w Cieszynie, a następnie przekazane rodzinie. Z informacji od wolontariusza wiemy, że rodzina była zaskoczona, nie obyło się bez łez wzruszenia i niedowierzania. Największą radość sprawił im opał na zimę oraz niespodzianki, które przygotowaliśmy dla nich.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się w pomoc rodzinie. Kolejny raz społeczność szkolna udowodniła, że ma gorące i otwarte na pomoc innym serca.  

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności "TAK POMAGAM"

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób wykluczonych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych.Dzięki uprzejmości dyrekcji Auchan w Bielsku – Białej wolontariusze z naszej szkoły w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. również uczestniczyli w tej zbiórce. Były to uczennice: Dominika Owsiany, Paulina Grzyb, Martyna Kołdys, Oliwia Wieczorek, Lena Dybczyńska, Natasza Rauer i Marcelina Bojda. Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy trafią do najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

Wizyta Mikołaja

Chociaż za oknem brak śniegu to i tak wszyscy uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na przybycie Mikołaja. Jak co roku wszyscy mieli na sobie coś czerwonego i mikołajkowe czapki, co pozwoliło nam lepiej wczuć się w klimat tego szczególnego dnia. Przybycie gościa do klasy zwiastował dzwonek. Naszemu Mikołajowi towarzyszył Aniołek, który swoim blaskiem umilał wszystkim czas oraz Diabeł, który starał się wszystkich wysmarować sadzą. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem słodkości i dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i śmiechu, a spotkanie z Mikołajem mijało bardzo szybko. 

Nasz Mikołaj odwiedził również panie sekretarki, kucharki, sprzątaczki, które również otrzymały słodki poczęstunek. 

Ten dzień był wyjątkowy, również dlatego, że wszyscy uczniowie zebrali się do wspólnego zdjęcia w ramach akcji „Zróbmy hałas dla Dominiki”. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla Dominiki Wyroby uczennicy naszej szkoły, która zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje fundusze na leczenie w Barcelonie. Każdy z nas stał się jej osobistym Mikołajem i wspólnie zebraliśmy 9838 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze hojne serca i wrażliwość na pomoc innym.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour