• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym

6 kwietnia reprezentanci klas V naszej szkoły, Paweł Dziwoki i Mateusz Blinda, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Śladami Odyseusza organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu.
Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań kulturą antyczną oraz wykazanie się znajomością treści mitu o wojnie trojańskiej i podróżach Odyseusza. Zakres tematyczny obejmował fragmenty dotyczące wydarzeń opisanych w Iliadzie i Odysei, związki frazeologiczne z powyższymi mitami oraz znajomość dzieł malarstwa i rzeźb ilustrujących podane mity.
Chłopcy z naszej szkoły wykazali się obszerną wiedzą oraz umiejętnością współpracy w parze a także refleksem, udzielając odpowiedzi na trudne pytania. Pokonali piątoklasistów -  uczestników konkursu z innych szkół naszej gminy i zajęli I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa!
Katarzyna Pająk, Lucyna Hawerland - Głubczyk

Czwartki lekkoatletyczne

25 kwietnia 2018 odbyła się pierwsza w tym roku kalendarzowym runda „Czwartków Lekkoatletycznych”. Silna reprezentacja naszej Szkoły udała się na stadion do Skoczowa by móc reprezentować i zdobywać dla Szkoły cenne punkty. Kolejne spotkania rundy wiosennej przed namiJJ i mamy nadzieję utrzymać wysokie 2 miejsce, a może uda się zdobyć  1 miejsce J Czas pokaże… Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w dowożeniu naszych sportowców.

 

Wizyta trzecioklasistów w straży pożarnej

8 maja 2018 r. uczniowie klasy 3c i 3d udali się do OSP w Zbytkowie na pokazy strażackie. Podczas tej wizyty dzieci miały okazję zobaczyć akcję gaszenia pożaru, zapoznać się z  wyposażeniem wozów strażackich, nauczyć się pierwszej pomocy oraz spróbować swoich sił w posługiwaniu się sikawką strażacką.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

24 oraz 25 kwietnia obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęła akademia przygotowana przez uczniów klasy 3d, którzy pokazali co powinno znaleźć się w śmieciach, a co nie. 

Przedstawili także różne sposoby rozwiązywania problemów z odpadami.  

W kolejnym dniu uczniowie klas I-III oraz klas specjalnych ​​​​przeszli ulicami miasta z plakatami i transparentami nawołującymi do dbania o naszą planetę.

Czytaj więcej...

Kulinarny sukces Patrycji

Uczennica Patrycja Bulandra z kl. 2 d gimnazjalnej zajęła 2 miejsce w konkursie „ Kulinarne pasje” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie. Zadaniem uczestnika konkursu było sporządzenie fantazyjnego deseru, którego składniki oraz technika była dowolna. Ocenie podlegały: wygląd, dobór składników, aranżacja deseru, pomysłowość oraz kreatywność. Deser został przygotowany oraz wykonany w kuchni znajdującej się w przyziemiu szkoły obok sal uczniów Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego pod okiem opiekuna.

 

Czytaj więcej...

I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM

6 kwietnia reprezentanci klas V naszej szkoły, Paweł Dziwoki i Mateusz Blinda, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Śladami Odyseusza organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu.

Czytaj więcej...

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie – lekcja z policjantem

O zagrożeniach czyhających na młodzież i dzieci w  sieci internetowej, a także o tym, co jest prawnie niedozwolone w zakresie korzystania z Internetu – mówił  uczniom klas czwartych i piątych aspirant Tomasz Pszczółka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści w Krakowie

 28 marca 2018 r. uczniowie wszystkich klas 1 pod opieką wychowawczyń: Doroty Balas, Ewy Rychlik, Magdaleny Malinowskiej –Pudło oraz pani Izabeli Hanzlik, udali się na wycieczkę do Krakowa.
Gród Kraka przywitał dzieci widokiem na Wawel oraz piękną, słoneczną pogodą.

Czytaj więcej...

Wiosna u "Amelii"

16 kwietnia 2018 r. chłopaki z klas specjalnych, dzięki uprzejmości kwiaciarni „AMELIA” mieli okazję dowiedzieć się i na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca florysty oraz samodzielnie posadzić kwiatuszki. Za wzorowe zachowanie otrzymali w prezencie swoje własne kwiaty, o które będą musieli zadbać. Po powrocie do szkoły wzięli się ostro do roboty i stworzyli piękny „ogródek”.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour