• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień otwarty 2017

13 czerwca 2017 roku  odwiedziły nas  przedszkolaki. Dzieci, które rozpoczną naukę w naszej szkole już we wrześniu wraz ze swoimi rodzicami miały okazję poznać budynek szkoły, sale, pomoce dydaktyczne, a także swoich starszych kolegów, uczniów obecnych klas trzecich oraz personel. Pierwsze chwile w szkole umilił gościom mały poczęstunek: napoje i wata cukrowa w różnych kolorach.
Magdalena Malinowska-Pudło, Dorota Balas, Ewa Rychlik, Aleksandra Karcz

Czytaj więcej...

Czytamy w III d

W ramach projektu „Czytanie - to lubię!” realizowanego w naszej szkole, klasę III d odwiedzili  mili goście, którzy czytali nam fragmenty różnych, wybranych przez siebie książek. A byli to: Paweł Walczak, Daria Dolniak, Sylwia Szczepańska, Stanisław Walczak, Julia Pudło, Aneta Wyleżuch, Wiktoria Góra i Klaudia Chudek. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!
Magdalena Malinowska - Pudło

Czytaj więcej...

Konkurs "Ziemia - nasz wspólny dom"

W na przełomie kwietnia i maja odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Ziemia - nasz wspólny dom." Jego celem było propagowanie zachowań proekologicznych wśród uczniów klas I-III. Oto lista laureatów:
I miejsce - Zuzanna Pietrzyk 1a
II miejsce - Dorota Zachurzok 1a
III miejsce - Klaudia Opacka 1a

Czytaj więcej...

Wycieczka klas II do Krasiejowa

14 czerwca 2017 klasy drugie udały się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i Jura Parku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci a także wspólna integracja uczniów z różnych klas. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej.

Czytaj więcej...

Czwartki LA (31.05.2017)

31.05.2017 odbyła się ostatnia runda VI Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych. Liczna reprezentacja szkoły z wielkim zapałem jechała zdobywać miejsca na podium. Sumując punkty z 6 cyklu zawodów nasza Szkoła zdobyła II miejsce w klasyfikacji szkolnej. Wyprzedzili nas tylko  uczniowie z Pogórza. Należy wyróżnić uczniów, którzy indywidualnie zajmowali czołowe miejsca i na ostatnich zawodach odebrali indywidualne medale i dyplomy. Byli to:

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytelniczy

W maju odbył się po raz kolejny szkolny konkurs czytelniczy dla klas II i III. Uczniowie klas drugich musieli się wykazać znajomością baśni „Brzydkie kaczątko” oraz „Dzielny ołowiany żołnierzyk” H.Ch. Andersena , natomiast uczniowie klas trzecich – książki M. Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.  Do konkursu przystąpiło 21 osób. Oto wyniki konkursu:

 

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs matematyczny Świetnie liczę

W czerwcu odbył się organizowany w naszej szkole od wielu lat konkurs matematyczny, w którym uczniowie klas II i III zmagali się z 12 zadaniami tekstowymi. Ten konkurs cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. W tym roku do rywalizacji stanęło 57 uczniów.  Oto wyniki.

KLASA     II
I  MIEJSCE   -  MICHAŁ MILANOWSKI  II B


II  MIEJSCE –  KACPER BLINDA  II B
                     JAKUB HERNIK  II C


III  MIEJSCE  - ALEKSANDER BADURA II D
                      KINGA GRYGIERCZYK  II C
                      OLIWIA JAGNIĄTKOWSKA IIB    

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „Mądrze czytam”

W czerwcu zorganizowano po raz kolejny szkolny konkurs sprawdzający wśród uczniów klas II i III stopień opanowania bardzo ważnej umiejętności – czytania ze zrozumieniem. Do rywalizacji stanęło 46 uczniów. Uczestnicy mieli do samodzielnego przeczytania tekst, w tym roku były to teksty przyrodnicze. Następnie musieli odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące tego tekstu. Laureatami zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą ilość punktów. Oto wyniki.

Czytaj więcej...

Rajd górski 2017

 

W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, uczniowie klas młodszych brali udział w rajdzie górskim. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci wędrowały z Brennej Bukowej na Przełęcz Karkoszczonkę do „Chaty wuja Toma”. Po dotarciu do celu uczestnicy odpoczęli, zjedli pyszną kiełbaskę, zakupili pamiątki, po czym tą samą, stromą trasą wrócili do Brennej Bukowej. Stamtąd zmęczeni, ale uśmiechnięci, wrócili autobusem do domu.

Magdalena Malinowska-Pudło

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour